1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór jelita grubego
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #16  Wysłany: 2014-12-28, 13:06  


Warunkiem realizacji świadczenia jakim jest opieka paliatywna i hospicyjna jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Tak więc POZ ma jak najbardziej prawo do jego wystawienia.

Tutaj rozporządzenie MZ określające tę powinność: http://isap.sejm.gov.pl/D...30001347&type=2
_________________
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #17  Wysłany: 2014-12-28, 13:52  


Tak jak napisała Ptaszenio, poproś o odmowę na piśmie. To jest przykre, że czasami musimy walczyć z biurokracją zamiast poświęcić ten czas osobie bliskiej. Ja niestety musiałam też skorzystać z takiego sposobu negocjacji, raz jak karetka odmówiła pomocy i raz SOR. Walczysz o osobę najbliższą i nie dawaj się zbyć, tym bardziej, że lekarz z przychodni ma obowiązek wypisać skierowanie.

Co do wątroby to niestety żółtaczka powoduje zatrucie organizmu i może doprowadzić do śpiączki, na pewno pacjent jest bardzo osłabiony, bez sił, apetytu i tato przez wzrost bilirubiny też słabnie plus oczywiście przerzuty na wątrobie.

Dużo siły życzę.
 
basiek500 



Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 12

 #18  Wysłany: 2014-12-28, 14:58  


Ptaszenio napisał/a:
Basiek,
lekarzem prowadzącym Twojego taty NIE JEST onkolog? Poproś lekarza POZ, aby na piśmie odmówił wystawienia skierowania do hospicjum. Z pieczatką. Zaraz się okaże, że skierowanie masz w kieszeni.


Dziekuje za podpowiedzi. Jutro sie do niego wybiore. Raz jeszcze.

[ Dodano: 2014-12-28, 15:04 ]
marzena66 napisał/a:
Tak jak napisała Ptaszenio, poproś o odmowę na piśmie. To jest przykre, że czasami musimy walczyć z biurokracją zamiast poświęcić ten czas osobie bliskiej. Ja niestety musiałam też skorzystać z takiego sposobu negocjacji, raz jak karetka odmówiła pomocy i raz SOR. Walczysz o osobę najbliższą i nie dawaj się zbyć, tym bardziej, że lekarz z przychodni ma obowiązek wypisać skierowanie.

Co do wątroby to niestety żółtaczka powoduje zatrucie organizmu i może doprowadzić do śpiączki, na pewno pacjent jest bardzo osłabiony, bez sił, apetytu i tato przez wzrost bilirubiny też słabnie plus oczywiście przerzuty na wątrobie.

Dużo siły życzę.


Masz racje z tą biurokracją.... od momentu jak się dowiedziałam co dolega tacie biegam od lekarza do lekarza ..... jak narazie tato je...mało ale je ...juz mu niczego nie odmawiam :cry:
Tato jest słaby....boi sie ze jak wstanie to sie przewróci.....jesteśmy przy nim 24 na dobe.
_________________
basiek500
 
basiek500 



Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 12

 #19  Wysłany: 2015-01-01, 12:36  


Ptaszenio napisał/a:
Basiek,
lekarzem prowadzącym Twojego taty NIE JEST onkolog? Poproś lekarza POZ, aby na piśmie odmówił wystawienia skierowania do hospicjum. Z pieczątką. Zaraz się okaże, że skierowanie masz w kieszeni.


witam...podziałało mam skierowanie ale pojawił się kolejny problem . Z dokumentacji taty choroby mam wypis ze szpitala naszego miejscowego do którego tato trafił za pierwszym razem, mam wypis ze szpitala w którym tacie wyłoniono stomię oraz wynik badania hist. Brakuje mi potwierdzenia od specjalisty że tata ma nowotwór złośliwy i kwalifikuje się do HD. Nasza wizyta u onkologa odbyła w klinice chemioterapii ale pani doktor nie dała nam żadnego dokumentu świadczącego o tym iż tato ma chorobę nowotworową. Mimo iż to ona sama zadeklarowała HD. Sprawa staneła w miejscu . Tato słabnie w oczach. Nie chodzi już od 5 dni.
_________________
basiek500
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #20  Wysłany: 2015-01-01, 14:02  


Basiek jak widzę, strasznie Ci lekarze robią pod górkę. Ja w ogóle nie miałam żadnych dokumentów od onkologa. Lekarz z hospicjum przyjechał, zapoznał się z wynikami a miałam tylko wypis ze szpitala i skierowanie, które świadczyły o chorobie nowotworowej i to wszystko. Hospicjum nie robiło mi żadnych problemów. Przecież na wynikach szpitalnych, badaniach obrazowych jest widoczne, że tato choruje i na co.

Bardzo mi przykro, że musisz się tak zmagać ze służbą zdrowia. Idź z tym co masz, przecież w hospicjum pracują lekarze i znają się na badaniach a skoro dostałaś skierowanie to ktoś je wydał na jakiejś podstawie.
Basiek nie czekaj tylko zanieść skierowanie i wypisy szpitalne, powinni Tatę objąć opieką.

Pozdrawiam.
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #21  Wysłany: 2015-01-01, 17:37  


Macie przecież wynik badania histopatologicznego, a to już jest potwierdzenie.
 
 
basiek500 



Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 12

 #22  Wysłany: 2015-01-02, 02:18  


ileene napisał/a:
Macie przecież wynik badania histopatologicznego, a to już jest potwierdzenie.


Witam lekarz się uparł ze ma być potwierdzenie od onkologa o zaprzestaniu leczenia. Prosiłam.... powiedzialam ze doniosę ten papierek od onkologa w ciągu kilku dni ale nic to nie dało.
_________________
basiek500
 
basiek500 



Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 12

 #23  Wysłany: 2015-01-11, 23:30  


witam zwracam sie z zapytaniem bo tata od kilku dni gdy tylko zamyka oczy strasznie wyje.........okropne uczucie. Nie wiem czy go cos boli czy ma jakies omamy?
_________________
basiek500
 
basiek500 



Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 12

 #24  Wysłany: 2015-06-09, 15:39  


Witam chciałam podziękować tym którzy mnie tutaj wspierali i doradzali . Tata zmarł 14 stycznia :cry: Hospicjum bardzo pomaga. Oczywiście wszystko zależy na jakiego lekarza i pielęgniarkę trafimy. Jeszcze raz bardzo dziękuje za udzielone odpowiedzi.
_________________
basiek500
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #25  Wysłany: 2015-06-09, 18:11  


Wyrazy współczucia ::rose::
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #26  Wysłany: 2015-06-09, 18:15  


::rose::
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #27  Wysłany: 2015-06-09, 18:36  


::rose::
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group