1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-23, 00:38   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Jejku w ostatnich dniach to wszystko tak szybko się potoczyło, za szybko :-[
Mimo ostatnich oznak mnie też ciężko jest w to uwierzyć :cry: ...

gorzkajakmokka, jesteś wspaniałą córką dzielnie opiekowałaś się tatą :/pociesza:/

Kochana BARDZO mi przykro. Łączę się z Tobą w bólu :-[
Wyrazy współczucia ...

Wieczny odpoczynek racz Zmarłemu dać Panie ... ::rose::
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-22, 20:02   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
gorzkajakmokka, tak ciężko się to czyta :-(
:/pociesza:/
Ja też czytałam, że nie powinno się podłączać kroplówki w tym stanie.
U mojego taty podłączono (jak leżał w szpitalu), to już chyba nic nie pomoże, ja żałowałam, że tak męczyłam tatę. Tata sam sobie wyrywał kroplówkę przez co ja całymi dniami stałam przy Nim, trzymając rękę aby po raz kolejny sobie tego nie wyciągnął :uuu: tylko niepotrzebnie męczyłam tatę :|
Mój tata temperaturę podwyższoną miał ostatniego dnia i kazano Nam kupić czopki Pyralginum :|

Kochana tulę !
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-19, 23:59   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Podpisuję się pod tym co powyżej napisała ania74, i chcę abyś wiedziała, że też ciągle do Ciebie zaglądam ale niestety czasami w takich chwilach jest ciężko coś mądrego napisać, znam ten ból i znam ten widok :-(
Kiedy mnie było ciężko chciałam po prostu zastać wysłuchana i przytulona, chciałam poczuć obecność kogoś , dlatego też choć tylko wirtualnie przytulam :tull:

gorzkajakmokka, BARDZO często o Was myślę.
Trzymaj się i tak jak do tej pory bądź przy tatusiu.
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-18, 00:02   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
gorzkajakmokka napisał/a:
boli go żebro. Zastanawiam się jak to sprawdzić - faktycznie tato upadł( 2 dni temu) w toalecie i od tego czasu ma lekkie zasinienie a od rana się tam łapie i pokazuje, że coś nie gra. Sami raczej nie damy rady dotransportować go na jakieś prześwietlenie. Co w taki wypadku? Poprosić poradnię o karetkę? Czy tak można w ogóle? Czy poprosić lekarza aby to "zmacał" - ale czy da się tak określić co i jak?


gorzkajakmokka, a jak często przychodzi pielęgniarka/ lekarz z hospicjum, bo jeżeli nie możecie taty zawieźć na prześwietlenie to może niech oni to obejrzą i zdecydują co dalej ?
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-10, 23:49   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
gorzkajakmokka napisał/a:
Wiem, przepraszam, czasami ponoszą mnie emocje.
Szczególnie teraz kiedy wszystko się tak piętrzy.

Myślę, że większość z Nas to uczucie zna i doskonale Ciebie rozumie.
Ja też czasami wybuchałam ale po chwili dochodziło do mnie, że przecież tutaj każdy chce pomóc.

gorzkajakmokka napisał/a:
Chciałabym zapewnić wszystko. Pełną opiekę, komfort, uśmiech i świadomość, że jest obok niego zawsze ktoś bliski, kochający...

To widać z Twoich postów. Twój tata ma wspaniałą córkę.

gorzkajakmokka napisał/a:
wiem jak źle na niego działają szpitale. Wiem, że jak był jeszcze na chemii to uciekał na cały dzień do domu, chociażby po to aby położyć się w swoim łózku, skorzystać ze swojej ubikacji... Wiem też jak odżywał, kiedy w końcu go wypisywali i był już tu w pełni.

gorzkajakmokka napisał/a:
A tu jednak jest gdzieś w głowie, ze już niedługo koniec... Jest potrzeba bliskości...

To nie jest egoizm ! Z tego co piszesz Tata też chce być w domu z Wami.

gorzkajakmokka napisał/a:
My sami jesteśmy pod opieką hospicjum- tylko tego domowego.

To może "przyciśnij" troszkę to hospicjum, bo rzeczywiście wygląda to tak jak napisała Madzia:
Madzia70 napisał/a:
Brakuje Wam tylko bieżącej pomocy medycznej - lekarza, który wpadłby parę razy w tygodniu, ocenił stan Taty, zwiększył/ zmniejszył leki,
(pogrubiłam to co według mnie jest bardzo ważne a chyba obecne hospicjum nic z tym nie robi)

gorzkajakmokka napisał/a:
Zupełnie nie chciałam oceniać czy obrażać innych :(

:tull:
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-27, 16:12   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
gorzkajakmokka, :/pociesza:/
Co mówią lekarze ? Co dalej ?
Możesz przytoczyć tutaj wypis ze szpitala ?
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-23, 13:59   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
gorzkajakmokka, a myślałaś też, już o tej opiece z hospicjum ?
Zgadzam się z tym co napisał Romek, z resztą moje zdanie znasz, bo napisałam Ci podobne pw. Domagaj się informacji od lekarzy, przecież musicie wiedzieć co się dzieje, jakie są obecne wyniki badań, co może się zdarzyć jak zabierzecie tatę do domu, jakie leki dostaje......
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-22, 16:24   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Podam Ci link do mojego wątku (jeżeli nie chcesz to nie czytaj, bo uprzedzam, że będzie smutno), od tego czasu było praktycznie z dnia na dzień gorzej :
http://www.forum-onkologi...3,465.htm#63056
Pamiętaj jednak, że mimo iż zachowania są podobne to czas często się różni ...
Objawy mogą być takie same , jednak każdy organizm się różni ...
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-22, 16:09   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
gorzkajakmokka napisał/a:
Tato chce ciągle wstawać z łóżka.

gorzkajakmokka napisał/a:
Walczy z tymi zapięciami na ręce i nogi.

gorzkajakmokka napisał/a:
Patrzy w dal

gorzkajakmokka napisał/a:
Szuka czegoś w łóżku.

gorzkajakmokka napisał/a:
Ogląda dokładnie koc jakby nie wiem co to było. Ciężko się z nim dogadać.


Jak czytam to co napisałaś to mam przed oczami Swojego tatę. U Nas było praktycznie tak samo :-( Podobne zachowania. gorzkajakmokka,
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-20, 14:05   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
gorzkajakmokka, trzymaj się kochana. Wiem, że nie jest łatwo na to wszystko patrzeć , człowiek czuje się mega bezradny :-( :/pociesza:/
Mów do taty jeżeli czujesz taką potrzebę, tatko mimo obecnego stanu na pewno Ciebie słyszy ...
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-17, 20:42   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Ja ten jeden lek, który można kruszyć bym kruszyła.
A jeżeli chodzi o ten drugi lek i Magdzia napisał, ze
Madzia70 napisał/a:
Gasec nie powinien być wysypywany z kapsułki.
to trzymałabym się Jej słowa czyli nie wysypałabym z kapsułki natomiast próbowałabym dalej tatę przekonać.
Jeden lek będzie brał nieświadomie z jedzeniem, więc może jak poprosisz aby brał chociaż ten drugi lek to uda Ci się tatę przekonać ?
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-17, 19:51   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
gorzkajakmokka, nie wiem w jaki sposób tłumaczyliście tacie aby brał te leki i co spowodowało, że przestał stosować się do zaleceń lekarskich ale myślę, że gdybym była w podobnej sytuacji to wzięłabym komputer i przeczytała oraz pokazała tacie między innymi to co napisała Madzia. Może to pomoże ?
Jeżeli to nie poskutkuje to zrobiłabym tak jak wspomniałaś, kruszyłabym ten lek, który Madzia napisała, że można rozkruszyć i podałabym z jedzeniem.
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-05, 23:03   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
gorzkajakmokka, u mojego taty ta chrypka czasami była bardzo duża tzn czasami aż zanikał tacie głos lub mówił "cichutko", a z czasem po prostu samoistnie zanikała (?) i było ok. tata mógł normalnie mówić.
(może też ciut pomogła radioterapia, którą tato podczas chrypki rozpoczął)

Tutaj, w moim wątku jest mowa o chrypce, nie wiele pomogę ale możesz poczytać
http://www.forum-onkologi...3,255.htm#57258
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Anelia

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-05, 22:09   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
gorzkajakmokka napisał/a:
Taki cichy, chrypiący głos.

U mojego taty było podobnie. Chrypka spowodowania jest naciekaniem nerwu krtaniowego wstecznego.

gorzkajakmokka napisał/a:
Czy to tymczasowe "zdarcie" jak przy zwykłym przeziębieniowym kaszlu- które minie. Czy może jest to skutek choroby?

A czy tata jest przeziębiony obecnie, że myślisz, że to taka chrypka ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group