1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Samoleczenie - uwaga !
Anelia

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6829

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-11-26, 20:39   Temat: Samoleczenie - uwaga !
Postanowiłam założyć ten temat, ponieważ wydaje mi się, że warto o tym głośniej mówić, ponieważ jak na razie mam wrażenie, że wiele reklam potrafi Nam zamknąć oczy na rzeczywistość jednocześnie narażając Nas na wiele przykrych szkód tzn zamiast pomóc choremu możemy mu zaszkodzić wyrzucając czasami sporą kasę dosłownie w błoto.
Nie dajmy się zwieść reklamie !

Wiem jak to jest jak się ma kogoś chorego w rodzinie. Sama przez to przeszłam. Szukałam różnych "magicznych" leków aby pomóc tacie lub aby go wzmocnić.
Często chwytamy się każdej deski ratunku nie zwracając uwagi na to jakie mogą być następstwa Naszej pomocy, po prostu zostajemy zaślepieni przez chorobę i reklamę.
Zauważmy jak reklama do Nas mówi, jak na Nas działa ?!
Wiele firm reklamuje produkt (np. magiczny suplement diety) tak aby w jak największej ilości go sprzedać wykorzystując na tym przede wszystkim osoby ciężko chore, często wręcz umierające ! Zauważmy jak dany suplement jest reklamowany przez tv czy internet - jak jakiś magiczny lek, który potrafi zadziałać cuda !
Ile z Nas dało się już skusić na reklamowane działanie jakiegoś produktu, chodzi mi o leki a konkretnie o suplementy diety ?
Pamiętajmy, że reklama jak sama nazwa wskazuje ma na celu pokazać produkt od jak najlepszej strony aby w jak największej ilości go sprzedać !
Dobra reklama to sprzedany produkt - i o to chodzi wielu firmom, NIESTETY !
Czy dla reklamowanych cudów warto ryzykować czyjeś życie ?
Zaufajmy lekarzom i takim forom a nie niesprawdzonym wynalazkom !

Jak kiedyś pytałam lekarza o jakiś suplement (wspaniale reklamowany przez internet, który miał niby zwalczyć raka) to lekarka otworzyła szeroko oczy i nie wiedziała o czym do Niej mówię - to powinno dać do myślenia i mi dało do myślenia !
Byłam o mały krok od kupna danego "cudownego" suplementu ! Nie próbujmy sami się leczyć niesprawdzonymi wynalazkami, o wszystko pytajmy lekarzy, nie kierujmy się reklamom !

Kilka lat spędziłam w Niemczech. Pamiętam jak kiedyś kiedy coś mnie bolało to pomyślałam, że może wybiorę się po prostu do super marketu i sobie coś na ból kupię (tak jak to często robię w Polsce) i ku mojemu zaskoczeniu w wielu marketach nie znalazłam nawet zwykłego laku przeciwbólowego. U Nas w Polsce wiele leków bez recepty jest dostępna w nawet najmniejszych sklepikach czy kioskach. Moim zdaniem tak nie powinno być a Waszym zdaniem ? Często zupełnie nie chcąc możemy sobie bardzo zaszkodzić !

Mam nadzieję, że wymiana zdań w tym wątku otworzy oczy osobą, które na własną rękę sięgają po różnego rodzaju "cudowne" leki nikomu nic o tym nie mówiąc.

Poniżej załączam rozmowę z tv, która skłoniła mnie do założenia tego wątku. Moim zdaniem warto posłuchać :
http://dziendobry.tvn.pl/...west,15841.html

Mam nadzieję, że temat jest warty dalszej dyskusji.
Jeżeli coś zle napisałam czy wątek nie pasuje do forum to bardzo proszę o usunięcie i z góry przepraszam!
Serdecznie pozdrawiam.
Agnieszka.

[ Dodano: 2011-11-26, 21:50 ]
Dodam, że "Zioła i suplementy diety mogą wchodzić w groźne interakcje z zażywanymi lekami."

[ Dodano: 2011-11-26, 22:22 ]
"Pewne powszechnie przyjmowane suplementy i preparaty mogą oddziaływać z lekami onkologicznymi. Lekarz powinien zostać poinformowany o wszystkich środkach stosowanych przez Ciebie"
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group