1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: powrót do pracy
edi

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 16438

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2010-07-08, 09:12   Temat: powrót do pracy
Napiszę tak.
Ja nie łączyłam leczenia i pracy. Zresztą ja przeszłam inną operację. Do pracy powróciłam równiuteńkie dwa lata po operacji. Byłam pewna że sobie poradze bo pracowałam w biurze-dokładnie w ZUS-ie. Ale udało mi się przepracować tylko 8 m-cy i poszłam znowu na chorobowe a potem na rentę. Nie wytrzymałam tempa pracy. Rentę dostałam na dwa lata-teraz mi się koczy i ciekawa jestem czy mi przedłużą. Fakt-finansowo masakra ale nie mam wyjścia...
Ale każdy jest inny,każdy przechodzi to inaczej. Mam znajomych którzy po takiej samej operacji jak ja pracują zawodowo.
Moja propozycja jest tak.Porozmawiaj z pracodawcą jak On "widzi" taką formę Twojego pobytu w pracy,jak będzie reagował na Twoje zwolnienie przynoszone co jakiś czas. Jeśli "pójdzie" na taki układ to spróbuj a w trakcie sama się przekonasz czy dajesz radę. Jeśli nie poradzisz sobie jednocześnie z pracą i leczeniem to zaczniesz chorować w ciągłości i tyle.
Jak to mówią-próba nie strzelba...
  Temat: powrót do pracy
edi

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 16438

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2010-07-07, 20:32   Temat: powrót do pracy
Podstawowy okres zasiłkowy to 182 dni-dawniej było 272 dni ale już od kilku ładnych lat to nie funkcjonuje . Do okresu zasiłkowego wlicza się wszystkie okresy nieprzerwanej niezdolności do pracy. Okresy zasiłku chorobowego sumuje się także, gdy przerwa pomiędzy ustaniem poprzedniego zwolnienia a kolejnym zwolnieniem spowodowanym tą samą chorobą, nie przekroczyła 60 dni.
Jezeli masz umowę o pracę na czas nieokreślony to zakład pracy nie może z Tobą rozwiazać umowy w czasie trwania zasiłku chorobowego czyli tych 182 dni. Jeżeli wykorzystasz ten okres zasiłkowy-nawet jeśli będziesz miały przerwy między poszczególnymi zwolnieniami to kiedyś w końcu te pół roku chorobowego minie wówczas możesz się starać o świadczenie rehabilitacyjne. I teraz często jest tak,że jeśli lekarz orzecznik przyzna Ci świadczenie rehabilitacyjne na dłużej niż 3 m-ce to zakład pracy może ale nie musi rozwiazać z Tobą umowę.
Czyli generalnie teraz wszystko zależy od tego jak Twój zakład pracy podejdzie do całej sytuacji. Jeśli nie bedą robić Ci problemów w tym,że co jakiś czas będziesz brała zwolnienie na te kilka dni to dla Ciebie lepiej.
No i od tego jak Ty sama się bedziesz czuła. A to jest chyba najważniejsze!!!!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group