1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak endometrioidalny
Basia2000

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-09, 21:26   Temat: Rak endometrioidalny
Skoro lekarz wspomniał o operacji, to wszystko moze zakończyć się dobrze, widocznie babcia nie ma chorób współistniejących, które by ją wykluczały. U mojej mamy było nadciśnienie i cukrzyca i lekarze świetnie sobie poradzili, dziś operują nawet ponad dziewięćdziesięcioletnie osoby i kończy się to sukcesem, medycyna poczyniła wielkie postępy, wiek chorego nie jest dziś aż taką przeszkodą jak było to jeszcze kilka lat wstecz. Wbrew pozorom Panie 80 letnie to silne osoby wychowane na zdrowszym jedzeniu, przez większość życia oddychające lepszym powietrzem, oby nie było przerzutów odległych, to jest najważniejszy czynnik rokowniczy. Oprócz mojej mamy, również 80 letni tata był miesiąc temu operowany na przepuklinę i na trzeci dzień wyszedł do domu, a ja znacznie od nich młodsza trzeci miesiąc po lapatomii nie mogę się pozbierać, nie ma reguły. Nie zamartwiaj się na zapas.
Pozdrawiam.
  Temat: Rak endometrioidalny
Basia2000

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7438

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-09, 12:07   Temat: Rak endometrioidalny
Twoja babcia jest chora na nowotwór endometialny o najwyzszym stopniu złosliwości G-3, jeżeli jest to rak trzonu macicy rokowania zależą od stopnia zaawansowania choroby, prawdopodobnie w szpitalu babcia będzie miała wykonany rezonans miednicy, oraz inne badania obrazowe, które wyjaśnią jaki jest stopień zaawansowania. Musisz cierpliwie poczekać na te wyniki, w zależności od tego lekarze podejmą decyzję co do dalszego postępowania, o ile nie będzie przerzutów odległych prawdopodobnie zaproponują operację polegającą na wycięciu zmian i radioterapię. Moja mama w wieku 80 lat takie leczenie przeszła bez żadnych komplikacji.
Podejdż do sytuacji ze spokojem, wiem to nie jest łatwe, ale nie zamartwiaj się na zapas, rak trzonu macicy jest jednym z lepiej rokujących nowotworów, wszystko zależy od stopnia zaawansowania.
Trzymaj się dzielnie, pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group