1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak uda lewego Clark III
Betka8

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6781

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-07-13, 12:59   Temat: Czerniak uda lewego Clark III
Dziękuję Wam za słowa otuchy i porady związane z postępowaniem po biopsji węzła wartowniczego jak i w późniejszym okresie. Jestem z Zielonej Góry i tu jestem leczona. Wynik badania był tylko robiony w Łodzi (widocznie tam zielona Góra wysyła). Denerwuje się jaki będzie wynik biopsji węzła wartowniczego, bo od tego chyba sporo zależy, ale skoro lekarz zadecydował, by to zrobić to wolę mieć to za sobą. Piszecie, że wstępnie dobrze rokuje patrząc z wyników więc jest nadzieja ( chociaż pod tym względem jestem pechowa).
  Temat: Czerniak uda lewego Clark III
Betka8

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6781

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-07-13, 08:59   Temat: Czerniak uda lewego Clark III
Witam
Zdiagnozowano u mnie czerniak złośliwego. Jak wszyscy którzy są na tym forum z tą chorobą jestem załamana i przerażona. Od lekarzy za dużo się nie mogę dowiedzieć. Przeczytałam posty innych użytkowników i pocieszeniem dla mnie jest tylko to w tym całym nieszczęściu, że narazie lekarze chyba dobrze postępują co do sposobu leczenia, bynajmniej na tym etapie.

Opiszę moja sytuację.
1 czerwca 2015 r miałam wyciętego pieprzyka na udzie nogi lewej. 3 tygodnie czekałam na wynik. W 2011 roku miałam też wycięte znamię na plecach i wynik był ok. Więc kiedy odebrałam ten wynik zwaliło mnie z nóg.
:cry:
Histopatologia-wynik badania (zrobione w Zakładzie Patomorfologi w Łodzi).

Materiał: udo lewe
Rozpoznanie. N pigmentosus
Opis makroskopowy:
Egzofityczna, brodawkowata zmiana o średnicy 0,6 cm. Margines minimalny 0,1 cm.

Opis Mikroskopowy:
Czerniak o głębokości nacieku 0,7 mm, naciek czerniaka w odległości 0,6 mm od bocznej linii cięcia.
Bez obecności mitoz/1 mm2, mierny naciek zapalny, bez owrzodzenia.
Clark III
Breslow I
pT1a

Obecnie jestem przygotowywana do poszerzenia miejsca wycinki czerniaka i biopsji węzła wartowniczego (24 lipca).

Wiem, czytałam w Waszych postach że każdy przypadek może być inny, ale chciałabym wstępnie wiedzieć na co mogę liczyć, jak wygląda mój czerniak w odniesieniu do powyższego badania histopatologicznego. Brak mitoz, owrzodzenia - to chyba dobrze, ale ten Clark III, naciek :cry: . Po wycince nie czułam dolegliwości a teraz jak rana po wycięciu się prawie zagoiła to odczuwam lekki ból uda i swędzenie.
Nie oczekuję pocieszenia, jestem pesymistką. Potrzebuje fachowej i szczerej opinii. Prawda bardziej mi pomaga w oswojeniu się w sytuacji w której ja też się znalazłam jak i część innych osób. Cieszę się że trafiłam na wasze forum, bo widzę że udzielacie fachowych rad i wspomagacie wszystkie "ofiary czerniaka".
Pozdrawiam wszystkich.

Ps. "icia" dziękuję za informację jak przebiega podawanie izotopu i biopsja węzła wartowniczego. Uspokoiłaś chociaż na trochę moją przerażoną duszę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group