1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22
2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.
|
|
Autor |
Wiadomość |
Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
BliscyZdrowiu
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9961
|
Dział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny Wysłany: 2015-08-13, 15:47 Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
Szanowni Państwo,
informuję o możliwości zgłoszenia się do badania klinicznego, w którym badany jest nowy lek przeciwnowotworowy. Badanie skierowane jest do chorych na różne typy zaawansowanej postaci nowotworów posiadających mutację ALK+ lub TRK+.
Więcej szczegółów na https://www.bliscyzdrowiu...lub-chloniakiem
pozdrawiam, WM |
Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
BliscyZdrowiu
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9961
|
Dział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny Wysłany: 2015-08-05, 09:21 Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
Szanowni Państwo,
chcę zwrócić Państwa uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt związany z udziałem w badaniach klinicznych.
Dostajemy wiele telefonów od osób w zaawansowanym stadium choroby szukających nadziei, którym nie potrafimy już pomóc ponieważ są w stanie, który albo nie pozwala na poruszanie się (udział w badaniu klinicznym wymaga wizyt w ośrodku np. raz na miesiąc lub częściej) albo organizm jest już tak wyczerpany, że dyskwalifikuje to chorego z udziału w badaniu klinicznym.
Dlatego niezmiernie ważne jest wcześniejsze rozważenie udziału w badaniu klinicznym.
Zgłoszenie się jako ochotnik nie zobowiązuje do udziału w badaniu klinicznym a daje możliwość skonsultowania się z ośrodkiem, który je prowadzi. Po takiej konsultacji nie raz okazuje się, że badanie kliniczne oferuje o wiele lepszy standard leczenia i diagnostyki niż aktualny, nawet jeżeli chory nie dostanie się do grupy z nowym lekiem.
Aktualna lista badań do których mamy kontakt znajduje się pod adresem
Badania kliniczne w Polsce - BliscyZdrowiu.pl
pozdrawiam, WM
|
Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
BliscyZdrowiu
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9961
|
Dział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny Wysłany: 2015-07-20, 22:14 Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
Szanowni Państwo,
udostępniamy informacje o prowadzonych badaniach klinicznych z możliwością skontaktowania się z ośrodkami je prowadzącymi oraz prowadzimy edukację chorych dotyczącą badań klinicznych od ponad roku. Jak to Pani Administrator ujęła jesteśmy pośrednikami, pośrednikami pomiędzy chorymi a ośrodkami prowadzącymi badania. Uważamy, że wszyscy a nie tylko wybrani chorzy powinni mieć świadomość, że istnieje opcja leczenia jaką są badania kliniczne oraz mieć możliwość zgłoszenia się do nich. Nie my kwalifikujemy chorych do badań tylko ośrodki zdrowia i lekarze, więc zarzut o negatywny wpływ na reprezentatywność próby jest raczej bezpodstawny. Co najwyżej osoby, które przez nas dowiedziały się o badaniach klinicznych mogą być bardziej świadome od innych o co w nich chodzi. Działamy na podstawie zgody wydanej przez Komisję Bioetyczną.
Od początku działalności, dzięki nam do badań klinicznych dostało się ponad 150 osób z czego duża część uznała możliwość uczestniczenia w badaniu jako nową szansę na poprawę zdrowia, o której wcześniej nie mieli możliwości się dowiedzieć. Przypadki chorych z RZS, którzy jeździli już na wózku a po leczeniu biologicznym w badaniu klinicznym wracali do pełnej sprawności czy chorych na łuszczycę, którzy pierwszy raz w życiu mogli bez stresu rozebrać się na plaży, czy dzieci z ciężkim AZS, u których objawy całkowicie zniknęły przekonuje nas, że działamy słusznie a przede wszystkim dajemy szansę na terapie najnowszymi jeszcze niedostępnymi lekami.
Z drugiej strony badania kliniczne wiążą się z ryzykiem np. z wystąpieniem nieznanych dotąd działań niepożądanych, w tym tych zagrażających życiu i zdrowiu czy też całkowity brak skuteczności leczenia, o tym też mówimy. Zgadzam się z tym co pisze Pan Michał, że nie każda próba jest zbawienna dla chorego ale to nie my o tym decydujemy i nie doradzamy w tej kwestii ponieważ każdy przypadek chorego jest inny. Decyzja o udziale w badaniu powinna być podjęta na podstawie kalkulacji korzyści i ryzyka po konsultacji z lekarzem. Przedstawienie za i przeciw jest zgodnie z dobrą praktyką badań klinicznych obowiązkiem każdego lekarza kwalifikującego chorego. Są oczywiście obiektywnie lepsze i gorsze badania z perspektywy chorego (np. to czy po zakończeniu udziału lek jest nadal dostarczany pacjentowi) ale to temat na inny raz.
Uprzedzając pytania zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania pod likiem http://www.bliscyzdrowiu....adawane-pytania
Co do pytania Pani administrator. Co możemy wnieść? Przede wszystkim możemy informować Państwa na forum lub w inny akceptowalny przez Państwa sposób o trwających badaniach klinicznych i umożliwić odwiedzającym forum kontakt z ośrodkami, które je prowadzą, tym samy dawać szansę na polepszenie stanu zdrowia chorych.
Pozdrawiam, WM |
Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
BliscyZdrowiu
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9961
|
Dział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny Wysłany: 2015-07-16, 19:22 Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
Pani Michale,
już wyjaśniam:
1- do każdego badania klinicznego zawsze kwalifikuje chorego lekarz w ośrodku zdrowia, który to badanie prowadzi. My postawiliśmy sobie za zadanie dostarczać chorym informacje o tym, że jest coś takiego jak badania kliniczne, w których badane są nowe leki a uczestniczenie w nich może być dla nich szansą. W naszym rejestrze w danym badaniu, przedstawiamy przede wszystkim podstawowe informacje dotyczące kryteriów kwalifikacji, o których chory może sam wiedzieć np. to czy ma przerzuty. Staramy się unikać medycznego języka ale z różnych powodów nie jest to do końca możliwe. Jeżeli chory chce dowiedzieć się więcej na temat badania, korzyści i ryzyka z nim związanego umożliwiamy mu kontakt z ośrodkiem, w którym badanie jest prowadzone. Ostatecznie wszystkie kryteria kwalifikujące są sprawdzane przez lekarza na wizycie w ośrodku zdrowia.
Nie do końca rozumie dlaczego kwalifikacja mogłaby zostać uznana za nielosową? Czy chodzi Panu o przydział losowy do jednej z grup badanych (randomizacja)?
2- celem naszych działań jest stworzenie rejestru, który zawierałby informacje o wszystkich trwających badaniach klinicznych (nie tylko w onkologicznych) i umożliwienie chorym faktycznego z nich skorzystania. Sama informacja o tym, że badane są nowe leki nikomu na nic nie przyda jeżeli nie będzie miał możliwości z nich skorzystać. Informujemy więc o tych badaniach, które wiemy, że toczą się w określonych ośrodkach i możemy chorych z nimi skontaktować. W tej chwili w naszym rejestrze znajduje się 7 badań w raku płuc i można się skontaktować z ośrodkami je prowadzącymi.
3 - W rejestrach, które Pan przedstawia nie ma wszystkich informacji dotyczących tego co jest mierzone a i my o tym nie wiemy bo nie mamy dostępu do protokołów badania, które ściśle określają te sprawy. Większości badań poza tzw. głównymi punktami końcowymi tj. właśnie czas przeżycia czy czas do progresji ocenia również jakość życia chorego. Podstawą tej oceny są skale, kwestionariusze i dzienniczki, które chory wypełnia. Jest to w zasadzie standard od wielu lat ponieważ firmy pracujące nad nowymi lekami zorientowały się już dawno, że nie wystarczy wymyślić leku, który w opinii lekarz i naukowca jest skuteczny. Lek powinien być skuteczny przede wszystkim w opinii chorego. Coraz większą uwagę przywiązują do tego również urzędy dopuszczające leki do sprzedaży.
..pozostaję cierpliwy ; )
pozdrawiam, WM |
Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
BliscyZdrowiu
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9961
|
Dział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny Wysłany: 2015-07-15, 20:39 Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
Rozumiem obawy i to, że brak zaufania jest naszą cechą narodową W stopce strony w poszczególnych linkach nieśmiało piszemy o sobie.
Odbieramy też telefony i chętnie odpowiadamy na pytania dotyczące badań nad nowymi lekami nr tel. 12 312-41-31 (nr jest podany również na stronie)
pozdrawiam, mgr farm. Wojciech Makara |
Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
BliscyZdrowiu
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9961
|
Dział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny Wysłany: 2015-07-15, 20:12 Temat: Badanie kliniczne - immunoterapia niedrobnokomórkowego raka |
Na początek mam prośbę do administratora o szczere rozważenie czy kasować ten post zanim uzna go za reklamę. Zajmujemy się poszukiwaniem pacjentów do badań klinicznych z chęci pomocy a nie zysku a jak administrator się prawdopodobnie orientuje leki będące w fazie badań mogą przynieść realną szansę na poprawę stanu, szczególnie w przypadku immunoterapii.
W naszym serwisie pojawiło się badanie kliniczne z wykorzystanie omawianej immunoterapii w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuc. Szczegóły i możliwość skontaktowania się z ośrodkiem znajdują się na naszej stronie - na bieżąco dostarczamy też informacje o innych trwających badaniach nad nowymi lekami. Link do badania:
https://www.bliscyzdrowiu...-bez-przerzutow
nieco więcej o samej immunoterapii opowiada prof. Szczylik w wywiadzie
http://tvnmeteo.tvn24.pl/...170282,1,0.html
więcej o PD-L1 pod linkiem:
http://naukawpolsce.pap.p...raka-pluca.html
dla osób chcących dowiedzieć się więcej o badaniach klinicznych przygotowaliśmy samouczek pod adresem
http://www.bliscyzdrowiu....iczne/samouczek
pozdrawiamy, zespół BliscyZdrowiu |
|
|