1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Każdy lekarz mówi co innego....
Caroline

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11875

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-08-02, 13:00   Temat: Każdy lekarz mówi co innego....
Lenova napisał/a:


[ Dodano: 2013-08-02, 12:16 ]
Dziwię się, że osoba z IV, która w połowie leczenia miała częściową remisję dostała abvd. Standard leczenie ESMO czy niemieckiej grupy chłoniaków jest prosty: jeżeli po 2 cyklu abvd remisja całkowita to kończymy abvd, a jak nie to mocna chemia Beacop. Jeżeli po 4 cyklu nie było całkowitej remisji to jest duże ryzyko niedoleczenia, wznowy i problemów.
Bardzo polecam to opracowanie:
http://annonc.oxfordjourn...5.full.pdf+html

Ja PETa nie miałam robionego wogóle, ani przed leczeniem ani w trakcie, ani też nie będę go mieć po chemii. W opisie TK szyi owszem wspomiano : "ocena aktywności możliwa w badaniu PET-CT" ale ja takiego badania ani razu nie miałam, genaralnie nawet mi go nie zaproponowano :roll:
Jedynie co usłyszałam to że najprawdopodobniej te węzły są już nieaktywne , bo LDH jest w normie- spadek o blisko 2000. A resztki ma dobić radioterapia....tyle wiem....
  Temat: Każdy lekarz mówi co innego....
Caroline

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11875

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-08-01, 13:42   Temat: Każdy lekarz mówi co innego....
rodzynka napisał/a:
Lenova, leczenie ziarnicy w stadium IIBX czy w stadium IV prawdopodobnie będzie wyglądać podobnie. Na podstawie wypowiedzi osób leczonych na ZZ wynika, że w obu przypadkach zaczyna się leczenie od eskalowanego BEACOPPa, czyli turbo chemii :) Ja sama miałam stadium IIBX z guzem o wielkości 16 cm na 14 na 10, leżałam na sali z dziewczyną, która miała rozpoznane stadium IV i obie dostałyśmy esk. BEACOPP. Oczywiście to też zależy od konkretnych ośrodków leczących ZZ, niektóre częściej stosują "mocną" chemię, inne przy II stadium (nawet z X) zaczynają od standardowej ABVD.


Witaj :)
Ja przy stadium IIIB/IVB i LDH 2260 :shock: dostałam ABVD, po połowie chemii miałam TK- wyszło "znacząca regresja zmian" a nacieki na śledzionie zniknęły całkowicie. Dzisiaj miałam ostatnie 12naste podanie, lekarka powiedziała, że zostały tylko zmiany resztkowe (czy jakoś tak), więc jak widzisz to zależy w dużej mierze od organizmu i odpowiedzi na leczenie.
Trzymaj się cieplutko :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group