1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
Caroline

Odpowiedzi: 153
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-06-18, 12:15   Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
joannaxxx napisał/a:
Mama dziś ma ósmą chemioterapię. Lekarz wyznaczył TK dopiero na 17 lipca. Może ktoś wie, czy są w takim wypadku jakieś standardy postepowania? Miesiąc to, według mnie, bardzo długi czas czekania na badanie kontrolne. Już pomijam to, że lekarz nie wspomniał o badaniu PET (ale będziemy dopytywali telefonicznie).


Witaj :)
Z własnego doświadczenia i tego co mówiła mi lekarska napiszę Ci tak: ja chemię skończyłam 1 sierpnia tamtego roku, a badana kontrolne ( także TK) miałam dopiero 2 i 9 września. Jak zapytałam się jej dlaczego tak późno, to usłyszałam, że przez około miesiąc chemia jeszcze działa w organiźmie :roll: . Ale czy to stwierdzenie jest w 100% prawdziwe tego Ci nie powiem, czy po prostu chciała mnie zbyć lub po prostu takie były terminy. A i dodam ja też teraz PETa się doprosic nie mogę, po skończonej radioterapii cały czas jestem kierowana na TK.
pdr. ciepło :flower:
  Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
Caroline

Odpowiedzi: 153
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-03-20, 14:08   Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
Witaj :) To ja jeszcze wtrące swoje przysłowiowe trzy grosze ;)
Neupogen brałam praktycznie po kazdym wlewie, w sumie 9 razy po 5 zastrzyków i tylko raz miałam wyrzut białych krwienek ponad normę. Po każdej seriii zastrzyków nie było jakiś spektakularnych wzrostów. Białe krwinki oscylowały na dolnej granicy normy ok. 4 tys.
pzdr. ciepło
:flower:
  Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
Caroline

Odpowiedzi: 153
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-02-02, 07:57   Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
Witaj :)
Ja też od swojej lekarki słyszałam, że Neulasta 24h po podaniu chemii.
Jak to się mawia co kraj to obyczaj- ja chemię brałam w czwartki a Neupogen pierwszy zastrzyk w poniedziałek i nie było problemu. Zaznaczam tylko,że ja czynniki wzrostu brałam profilaktycznie.
pzdr. ciepło :flower:
  Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
Caroline

Odpowiedzi: 153
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-01-26, 09:15   Temat: Chłoniak DLBCL z zajętymi narządami wewnętrznymi
joannaxxx napisał/a:
Mama jest po pierwszym podaniu R- CHOP (w czwartek).
pyt. 1 W zaleceniach ma m.in. nystatynę. Czy to wystarczy w profilaktyce grzybicy? Czy można stosować inne środki, mam na myśli odkażające (octenisept, płukanki tzw dentystyczne)?
pyt. 2 Mama ma brać leki (enkorton, milurti, hascowir, ranigast). Jakie miedzy tymi lekami mają być przerwy (wszystkie leki ma brac rano)?


Witaj, w mairę możliwości postaram się pomóc.
Pyt.1.Tak jak piszesz nystatyna to lek przeciwgrzybiczy- u mnie okazał się skuteczny. Z dodatkowych preparatów do płukania jamy ustnej miałam właśnie octenisept( nie stosowałam ) oraz szałwie i apthigel.
Pyt.2 Encorton to steryd, milurit miałam w profilaktyce zepsołu lizy guza plus na poprawę pracy nerek, ranigast na żołądek(zapewne osłonowo). Qrcze dużo Wam tu nie pomogę, bo ja sam steryd miałam łykać 3x1 a nie tylko rano.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group