1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Początek - czy to nowotwór?
Dronka82

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 18451

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-16, 21:01   Temat: Początek - czy to nowotwór?
:tull: :tull: :tull: ściskam.
  Temat: Początek - czy to nowotwór?
Dronka82

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 18451

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-12, 15:46   Temat: Początek - czy to nowotwór?
Mój tata miał takie zaburzenia - brak kontaktu, omamy - też przy temperaturze spowodowanej zapaleniem oskrzeli/płuc. Temperature z OUN podobno ciężko zbić, także obstawiam,ze paracetamol by tu nie pomógł. Ale to tylko przypuszczenia, coś mi się takiego przypomina z czasów choroby taty. Co do sposobu leczenia - zaufaj lekarzom, tylko tyle można zrobić.
  Temat: Początek - czy to nowotwór?
Dronka82

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 18451

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-11, 17:39   Temat: Początek - czy to nowotwór?
sia,
teraz czas na asertywność. Byłaś miła, ale mama potrzebuje realnej pomocy. Po pierwsze powinien do Was przyjechać lekarz z HD żeby:
1. ustawić SKUTECZNE leczenie przeciwbólowe
2. stwierdzić, czy stan mamy nie wymaga przeniesienia np.do hospicjum stacjonarnego i zarezerwować tam miejsce (choćby na wszelki wypadek) - nam mówiono, że tak się robi, gdy to miejsce jest - pielęgniarki dzwonią czy na nie wskakujecie, czy nie
3. zniwelować duszności
U nas lekarz z HD przyjeżdżał w ciągu najdłużej 24 h jesli coś się działo (a działo się sporo). Gdy stwierdził, że taty nie da się leczyć skutecznie w domu - dokuczały mu bardzo duszności - zadzwonił po transport z HS i w ciągu dwóch godzin tata był przyjety do Hospicjum (jak tam jest - więcej tu: http://www.forum-onkologi...ak-vt12412.htm)
Kochana, teraz życzę Ci siły, asertywności i wytrwałości. Weź sprawy w swoje ręce - grzecznie, stanowczo, to naprawdę żadna łaska, by w tych najgorszych chwilach pomógł profesjonalista do tego właśnie przygotowany.
Aha, i pamiętaj, ze plastry i sevredol można łączyć z innymi lekami. Podskórną morfinę podaje się, gdy sa znaczne problemy z przełykaniem. Tlen wysusza, warto zadbać o inhalacje z soli fizjologicznej, często przemywać suche usta.
  Temat: Początek - czy to nowotwór?
Dronka82

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 18451

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-05, 20:42   Temat: Początek - czy to nowotwór?
Dużo czyta, nie wszyscy znają odpowiedź. Ci co znają, pewnie niebawem się wypowiedzą, przy czym:
a) są wakacje - ludzie wyjeżdżają
b) ci mądrzejsi pracują charytatywnie, po swoich godzinach pracy, a też mają domy... ble, ble, ble.
Każdy jest Ci tu życzliwy, trzymam kciuki i wiem, co przechodzicie. Cierpliwości:)
  Temat: Początek - czy to nowotwór?
Dronka82

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 18451

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-02, 15:42   Temat: Początek - czy to nowotwór?
Sia. Poczytaj tu http://www.forum-onkologi...apie-vt5694.htm i mój wątek od postu 19 traktuje o odczynach popromiennych, leczeniu poparzeń, zapobieganiu itd., może coś z tego Ci się przyda. Nutridrinki to teraz dobre rozwiązanie, popijanie oliwy z oliwek przed jedzeniem, pokarmy papkowate (miksujemy zupy blenderem, można tam wcisnąć i mięso i warzywa, podkrecamy kaloryczność fantomaltem - proszkiem, który nie zmienia smaku), może budynie, kaszki dla dzieci, pitne jogurty. No i Gazda gdzieś podawał przepis na pastę z wątróbki - ma najwięcej żelaza, ale to trzeba umieć zjeść takie cudo. O, mój tata wcinał flaczki i lody-litrami. Są takie grube słomki, pomagają w przełykaniu. Mallebrin, merridol (bez alkoholu płyn do płukania), balsam szostakowskiego, płukanka hamerlaka, zielony elmex - też płyn i alfa med- zawiera siemię lniane. O właśnie, tata też popijał przy chemioterapii siemię lniane (wywar), trochę zastępował ten wypalany śluz. Z kremów - radioprotect, aquastop i pantenol... No, poszperaj, jest tego u mnie sporo.

[ Dodano: 2015-08-02, 15:46 ]
I podawalismy przy chemioterapii multilac - ciągle(łagodził dolegliwości żołądkowe, w razie biegunki enterol, na bóle żołądka no-spa). Więcej nie pamiętam. Generalnie przy jedzeniu łącz żelazo z wit.C (np.jajecznica, albo pasta jajeczna z natką pietruszki), selera naciowy w zupie z cielęciną... No i trzeba dawać to, na co chory ma ochotę. Powodzenia!
  Temat: Początek - czy to nowotwór?
Dronka82

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 18451

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-05, 09:37   Temat: Początek - czy to nowotwór?
Teraz musisz się przygotować do chemioterapii, której skutki bywają różne. Info masz np.tu: http://www.forum-onkologi...apie-vt5694.htm
Głowa do góry. _littleflower_
  Temat: Początek - czy to nowotwór?
Dronka82

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 18451

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-06-27, 19:47   Temat: Początek - czy to nowotwór?
Moja wiedza nie jest fachowa, wynika z ponad rocznego czytania forum i doświadczeń własnych (tzn.mojego taty). Pierwsze zdanie "Uogólniona choroba nowotworowa" oznacza, że występują przerzuty odległe, nowotwór jest rozsiany. Źle, że nie znaleziono guza pierwotnego, utrudnia to dopasowanie schematu leczenia. Obawiam się, ze zostaje leczenie paliatywne, współpraca z poradnią leczenia bólu/hospicjum domowym. Wiem, że to szok, wiem naprawdę dobrze. Trzymam kciuki za to, byście trafili do wybitnych specjalistów. Gdzie się leczycie?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group