1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak i moja skomplikowana historia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 24658

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-02, 02:54   Temat: Czerniak i moja skomplikowana historia
niech nowotwór zostanie w starym roku, w tym nowym jest czas tylko na dobre wiadomości :)

Trzymam kciuki za powrót do pełnej sprawności! Może idź prywatnie na jedną wizytę do rehabilitanta, żeby ci pokazał jak ćwiczyć/masować nogę? Robisz coś teraz żeby trochę "ulżyć tej nodze"?
  Temat: Czerniak i moja skomplikowana historia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 24658

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-14, 19:27   Temat: Czerniak i moja skomplikowana historia
Mama miała usuwane węzły 1,5 roku temu. To nie do końca tak, że żadnego dyskomfortu nie ma, bo wiadomo, że ta noga jest trochę słabsza, zwłaszcza np. w upały i tego raczej się nie da zmienić, ale nie przeszkadza jej to w normalnym, codziennym funkcjonowaniu (czasami sobie usiądzie z nogą wyciągniętą na drugim krześle, robi niemal codziennie krótki masaż).
Każdy pacjent zareaguje inaczej na taką operację i nie da się tego przewidzieć, ale życzę Ci, żebyś również nie miała większych problemów z nogą, bądź dobrej myśli :) skonsultuj z lekarzami/rehabilitantami te masaże - czy lepiej robić czy nie :)
  Temat: Czerniak i moja skomplikowana historia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 24658

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-12, 15:14   Temat: Czerniak i moja skomplikowana historia
Moja mama miała usunięte co prawda tylko węzły pachwinowe (biodrowe zdecydowali się zachować), ale bardzo szybko doszła do siebie po operacji, po pewnym czasie wróciła do pracy, a ma pracę stojącą.
Kiedy była w szpitalu to rehabilitantka pokazywała jak wykonywać codzienne masaże żeby się nie zbierała chłonka, lekarz powiedział że jeżeli raz noga spuchnie i chłonka znajdzie sobie taką drogę spływania, to już potem będzie puchła. Z kolei na forum czytałam, że drenaże limfatyczne przy czerniaku nie są wskazane, więc nie wiem której wersji się trzymać...
  Temat: Czerniak i moja skomplikowana historia
DulceAmargo

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 24658

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-08-21, 12:21   Temat: Czerniak i moja skomplikowana historia
za dużo merytorycznie nie pomogę, ale wspieram Cię, przeszłaś już bardzo dużo, więc wierzę że i to przejdziesz!
U mnie w rodzinie też nie było nowotworów, a tu nagle u mamy, bach - czerniak... Nie dołuj się czytając historie na forum, pamiętaj, że są setki pacjentów z czerniakiem, którzy nie mają powodów szukać pomocy na forum, bo ich stan jest bardzo dobry, bo wystarczyło wycięcie albo przez długie lata reagują na leczenie.

Znamię mogło się zmienić np. pod wpływem zmian hormonalnych, ponieważ znamiona (wg mojej pani ginekolog) mają receptory estrogenowe.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group