1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuca prawego
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 21559

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-15, 22:57   Temat: rak płuca prawego
Krysia napisał/a:
zaczyna się zbierać woda w płucach....
Krysia napisał/a:
brzuch zrobił Mu się jakby większy :(
Cytat:
można ściągać wodę?

Można wykonać punkcję jamy opłucnowej lub otrzewnej w celu ich odbarczenia, jednak są dwa warunki:
1. wysięk w jamie opłucnowej lub otrzewnej powoduje uciążliwe objawy kliniczne;
2. chory nie znajduje się w stanie agonii (lekarz nie przewiduje zgonu w najbliższych dniach/godzinach).
  Temat: rak płuca prawego
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 21559

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-17, 01:09   Temat: rak płuca prawego
Krysia napisał/a:
czasami mi się wydaje, że Oni są jak króliki doświadczalne...aplikuje się coś i czeka co będzie dalej... (wiem,że przemawia przeze mnie żal.....) nada się albo nie.... i wtedy jest to jednoznaczne z odebraniem choremu jakiejkolwiek nadziei... i to mnie przeraża...to patrzenie na najbliższego Człowieka... który nie ma już żadnej nadziei....

Krysiu, serdecznie polecam -> tę lekturę <- . Mam nadzieję, że pomoże Ci troszkę zrozumieć decyzję o zaniechaniu leczenia onkologicznego.

Odnośnie opisywanych przez Ciebie objawów, które zbiegły się z pierwszym cyklem chemioterapii - wytłumaczyć je może następująca lektura: Zespół Schwartza-Barttera
SIADH to zespół paranowotworowy powstający u części pacjentów z rakiem płuca. Pojawia się on u nich wyłącznie na tle choroby nowotworowej (nie jest efektem leczenia onkologicznego). Prawdopodobnie wystąpienie objawów związanych z SIADH zbiegło się w czasie z rozpoczęciem chemioterapii przypadkowo, co mogło być nieco mylące; początkowo mogło sugerować (szczególnie rodzinie chorego) powikłania po leczeniu onkologicznym.

Krysia napisał/a:
podejrzewam,że doktor zapisała Go na to naświetlanie tylko po to,żeby Go nie załamywać...

Również tak podejrzewam. [__]

Krysia napisał/a:
Kreatynina o i le pamiętam ok 150.... i za dużo potasu, krew 9,6
Krysia napisał/a:
Tato zauważył,że spuchły mu stopy
Krysia napisał/a:
Tato coraz bardziej żółty... nawet białka oczu....
Krysia napisał/a:
ale jeszcze tli sie gdzies nadzieja... nikt nie ma serca Mu jej odebrać....parszywie sie z tym czuję...

Krysiu, czasu zostało niewiele... Być może w jakiś sposób pomocna będzie lektura tego postu:

Jak rozmawiać z chorym umierającym? Skąd wiadomo... czy wie i ile wie?
Opinia psychoonkologa i inne źródła zawierające cenne wskazówki: jak rozmawiać, jak wyczuć, jak i ile powiedzieć, kto powinien powiedzieć choremu?..


pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group