1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 295
Wyświetleń: 67993

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-23, 15:21   Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
biała róża

Żegnaj Elu...
  Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 295
Wyświetleń: 67993

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-04, 10:34   Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
To może być wznowa - ale oczywiście nie jest to przesądzone. Są jednak podstawy do tego by szybciej wykonać badanie obrazowe. Myślę, że zasadne byłoby wykonanie TK (lepiej niż MRI obrazuje struktury kostne).

Proponuję radioterapeucie dokładnie wymienić objawy, które się pojawiły, zaznaczyć kiedy dokładnie się pojawiły i że są one podobne do tych, które miały miejsce przed operacją, a następnie poprosić o podjęcie decyzji przyspieszenia wykonania kontrolnego badania TK ze względu na obawy, iż może być to wznowa.
  Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 295
Wyświetleń: 67993

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-04, 10:25   Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
Kiedy te bóle zniknęły - po operacji a przed radioterapią czy w trakcie RTH?
Kiedy pojawiły się ponownie?
  Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 295
Wyświetleń: 67993

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-04, 10:05   Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
Muszę Cię podpytać trochę.

Silne osłabienie jest możliwe po radioterapii, i to w dalszym okresie a nie zaraz po.

Natomiast odnośnie bóli głowy (i ewentualnie innych objawów - jeśli są to jakie dokładnie?) - czy przypominają one w jakikolwiek sposób te sprzed rozpoczęcia leczenia? Czy są może inne?

Tarnowianka napisał/a:
Czy czy można te badania wykonać wcześniej i czy może to świadczyć o wznowie?

Oczywiście to fakt, że badanie obrazowe powinno się wykonać ok. 3 miesięcy po RTH. Jednak jeśli byłoby podejrzenie wznowy - można by było, a nawet trzeba sprawę przyspieszyć.
Tak, wznowa jest możliwa - stąd bardzo ważne jest różnicowanie pomiędzy objawami wynikającymi z powikłań po leczeniu radioterapią a objawami związanymi z ewentualną wznową.
  Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 295
Wyświetleń: 67993

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-04, 09:19   Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
Na kiedy jest przewidziane wykonane kontrolnego badania obrazowego?
  Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 295
Wyświetleń: 67993

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-19, 01:21   Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
Tarnowianka napisał/a:
Jestem wciąż bardzo załamana i przybita bo dowiedziałam się od Pani administrator ,że mam niewielkie szanse. Nie wiem wobec tego czy to wszystko ma sens .

Tarnowianko,
dowiedziałaś się również o tym, że szanse na wygraną są i że jest o co walczyć.
Dowiedziałaś się, że część chorych w stadium zaawansowania takim jak Twoje udaje się wyleczyć. Dowiedziałaś się także, że rak śluzowo-naskórkowy jest nowotworem głowy i szyi, który dobrze reaguje na terapię. Owszem, nie zwykliśmy nikogo oszukiwać (bo to po prostu nieuczciwe - chory winien znać swoje szanse i wiedzieć z czym się mierzy podejmując agresywne leczenie onkologiczne - ma również prawo w pełni świadomie wyrazić zgodę na w/w leczenie bądź jej odmówić) i otrzymałaś ode mnie informację, że rokowanie jest niepomyślne (wynika to ze stopnia zaawansowania oraz złośliwości histologicznej nowotworu). Jednocześnie jednak zachęciłam Cię do walki, podkreśliłam, że wciąż masz szanse i zaproponowałam pomoc polegającą na skonsultowaniu Twojej dokumentacji medycznej przez naszą Fundację via email w CO-Instytucie w Gliwicach.
Wyraziłaś na powyższe zgodę; jeśli coś się w tej kwestii zmieniło proszę o informację poprzez pw.
  Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 295
Wyświetleń: 67993

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-16, 14:08   Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
W leczeniu nowotworów głowy i szyi STANDARDEM jest usunięcie układu chłonnego szyi jeżeli:
1) ognisko pierwotne leczone jest chirurgicznie oraz
2) stwierdzono przerzuty do węzłów chłonnych.

Standardem jest również usunięcie układu chłonnego szyi w raku śluzowo-naskórkowym o wysokiej złośliwości histologicznej przy guzie pierwotnym oznaczonym jako T2-T4 (w skali TNM) nawet jeśli w ocenie klinicznej nie stwierdzono przerzutów do węzłów chłonnych.
Jest to wtedy tzw. elektywna limfadenektomia.
U Ciebie zaawansowanie ogniska pierwotnego to T4b.

Wydaje się w tej sytuacji, iż należy operatorowi zadać pytanie na jakiej podstawie odstąpił od limfadenektomii.

Uzupełniająca radioterapia radykalna jest kolejnym etapem leczenia i jest tutaj z pewnością niezbędna.

Z zaleceniami postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w leczeniu nowotworów złośliwych można zapoznać się tutaj: http://www.onkologia.zalecenia.med.pl
  Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 295
Wyświetleń: 67993

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-16, 09:19   Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
Elu, a czy otrzymałaś wypis szpitalny z opisem zakresu operacji?
  Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 295
Wyświetleń: 67993

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-15, 22:46   Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
Tarnowianka napisał/a:
mam przerzuty do węzłów chłonnych, podstawy czaszki, okolicznych żył, tkanki tłuszczowej.

Elu, wkleiłam wyżej Twój wynik histopatologiczny.

Mam następujące pytanie:
Czy wykonano również limfadenektomię (wycięcie układu chłonnego szyi)?
  Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 295
Wyświetleń: 67993

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-15, 18:52   Temat: Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
Tarnowianko,
czy mogłabyś tu przytoczyć dokładnie wyniki Twoich badań?
Wynik badania histopatologicznego materiału pooperacyjnego, ewentualne wyniki badań obrazowych?

Bez wyników badań nie sposób próbować Ci pomóc czy wyjaśnić jakichkolwiek Twoich wątpliwości.
pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group