1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-12-18, 10:42   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
No to już wszystko jasne. Wycinek po ponownym badaniu - utrzymano pT1a index mitotyczny poniżej 1/1mm2. Właśnie odebrałam telefon z laboratorium. Ufff - kosztowało mnie to dużo strachu i nerwów.
Dziękuję Wam za sugestie i rady, sama nigdy nie wpadłabym na to, że jest jakaś nieścisłość.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko i proszę :okok" na jutro.
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-12-16, 23:13   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Stefanek, przeczytałam wszystkie Twoje posty, napawają mnie optymizmem, a nie ukrywam, że mam wielkiego stracha..
Wierzyć nie chce, żeby dwóch niezależnych onkologów oglądało moje wyniki i nie dopatrzyli się błędu, a może to mało istotny błąd i nie przywiązywali wagi?
W czwartek w CO zwrócę na to uwagę doktorowi. Noc mam oczywiście nieprzespaną, nie potrafię podejść do tematu na chłodno. Dzięki za wsparcie.

[ Dodano: 2013-12-16, 23:16 ]
Rozumiem, że docięcie blizny ma służyć sprawdzeniu czy nie pozostały komórki rakowe w skórze, a co jeśli się okaże, że pozostały ?
Stefanek jaki miałeś index mitotyczny?
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-12-16, 22:12   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
No to już mam noc z głowy ;-( Co robić?
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-12-16, 21:39   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Nie wiem tego. Profesor wyznaczył mi datę i godzinę przyjęcia do oddziału. Denerwuję się bo nie chciałabym niczego ominąć, wiem jakie to ważne. Kurcze byłam tak optymistycznie nastawiona, a teraz znowu się trzęsę. Z tego co zrozumiałam przy indexie 1/1mm2 powinnam meć pT1b?
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-12-16, 21:22   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
To z tego wynika, że powinnam mieć biopsję węzła?
Jeszcze raz: pT1a, breslov 0,9 mm, ClarkIII, index mitotyczny 1/1mm2, brak cech regresji, angioinwazji, owrzodzenia, naciek limfocytarny typu non brisk.
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-12-16, 20:59   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Dziewczyny mój czerniak zakwalifikowany był do pT1a, nie miałam owrzodzenia,... ale swoim zdziwieniem zasiałyście we mnie niepokój.... może czegoś doktor nie dopatrzył??? Już mam myślenie...
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-12-16, 18:57   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Wróciłam. Mam ogromny mętlik w głowie. Dr. Rutkowski ( przemiły, budzący zaufanie człowiek), podważył wszystko czym do tej pory żyłam.... Poszerzenie marginesów TAK i to już 19 grudnia, natomiast nawet wzmianki o oznaczeniu wartownika. Na moje pytanie związane z usunięciem węzła powiedział, że przy tak cienkim? czerniaku po prostu się tego nie robi, jedyne działanie to docięcie marginesów i dalsza obserwacja, badania kontrolne. Do dnia dzisiejszego żyłam w przeświadczeniu ( tak mnie ukierunkował mój dotychczasowy lekarz), że usunięcie wartownika to działanie standardowe, teraz zgłupiałam....
Stefanek potwierdza się to o czym pisałeś, nie usuwa się wartownika przy breslow poniżej 1 mm. - tak dokładnie powiedział doktor. Zastanawiam się dlaczego w tak różny sposób jesteśmy diagnozowani i leczeni? Czytałam na tym forum, że ludzie z niższym niż 0,9 mm breslow mieli usuwanego wartowanika, czym kierują się lekarze? czy nie ma jakiś odgórnych wytycznych? Może panikuję, ale trochę straciłam grunt pod nogami...
W swoim wyniku dopatrzyłam się jeszcze liczb mitoz 1/1mm2, zupełnie to wcześniej ominęłam czy to ma jakieś ważne znaczenie, czy moje rokowania pogarszają się przez to?
Sama wizyta w CO długa i męcząca, ale warto;-) Najpierw 2 godz. w kolejce do rejestracji, potem 4 godz. pod gab. 30. Wizyta 15 min. wywiad, oględziny pozostałych znamion, węzłów i na koniec optymistyczny akcent doktora - szczęście w nieszczęściu, tylko mniej niż 5% szans na przerzuty, głowa do góry, jest dobrze.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko i dzięki za wsparcie :)
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-12-15, 11:57   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Witam. Jutro mam pierwszą wizytę u prof. Rutkowskiego. Niestety nie miałam jeszcze poszerzonych marginesów i usunięcia wartownika, także nadal nie wiem na czym stoję. W międzyczasie wyszła mi ostra małopłytkowość 14 tyś. i najpierw lekarze skupili się na wyprowadzeniu płytek do bezpiecznego poziomu - bardzo duża dawka dodatkowego stresu, ale tu już jest ok. Chciałam zapytać jak wygląda pierwsza wizyta u doktora, wiem, że wiele osób leczy się właśnie u niego, o której godzinie najlepiej przyjechać itp. Nie mam żadnych wyników poza bad. hist.pat. więc pewnie dużo się nie dowiem, ale nie chcę stracić wizyty. Wiem, że odwlekanie w czasie poszerzenia marginesów i wycięcia wartownika nie jest bezpieczne, spędza mi to sen z oczu, bardzo się martwię. W ogóle życie z tym gadem wydaje mi się męką, co chwile nachodzą mnie czarne myśli, płaczę patrząc na dzieci, miałam tyle planów a tu każdy dzień jest niewiadomą. Mam 39 lat, całe życie cieszyłam się świetnym zdrowiem, a tu w odstępie 3 tyg. dowiaduję się najpierw o czerniaku, a potem o ostrej małopłytkowości niewiadomego pochodzenia. Wiem, że każdy z Was przeżywa swoją tragedię, i każdemu jest ciężko, bo niby jak inaczej przy takiej diagnozie? Gdy czytam wasze posty jestem pełna podziwu jak jesteście dzielni, ile w Was siły i optymizmu, mam wrażenie, że oswajacie się z chorobą, staracie się normalnie żyć, to daje mi wiarę, że i dla mnie nastaną lepsze dni, może oswoję się z tym, na razie jest ciężko...
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-11-13, 14:27   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Byłam dziś u chirurga onkologa. Powiedział, ze należy oznaczyć wartownika w zakładzie medycyny nuklearnej badanie nazywa się limfoscyntygrafia, a potem docięcie marginesów i usunięcie wartownika, mówi, że to standardowa procedura. Też tak mieliście? Bardzo się denerwuję. Nie wiem do końca co to znaczy, jak ktoś wie to proszę o pomoc, wyobrażam sobie jakieś okropne rzeczy.
Lekarz mówił coś o wybarwieniu węzła lub braku wybarwienia - o co tu chodzi?
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-11-11, 19:21   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Bardzo dziękuję za rady i słowa pocieszenia, z całego serca i życzę wszystkim powrotu 100% do zdrowia.
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-11-08, 15:19   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Zapisałam się do prof. Rutkowskiego na 16 grudnia do Centrum Onkologii na Roentgena, ale i tak pojadę 13 listopada do Wieliszewa, czas odgrywa tu ogromną rolę więc nie będę czekać. Dziękuję za słowa otuchy, chcę wierzyć, że będzie dobrze...
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-11-08, 11:25   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
13.11.13 mam wizytę w centrum onkologicznym w Wieliszewie p/Warszawą, mam tam się stawić z wynikami RTG klatki i USG brzucha. Czytam na forum, ze wiele osób chwali dr. Rutkowskiego, próbowałam się zapisać na wizytę do Onkolmedu, ale powiedziano mi, ze dopiero na 23 stycznia, czy można aż tak długo czekać? Nie wiem, jestem przytłoczona tym wszystkim, organizm mi się buntuje, piecze mnie w klatce, drętwieją mi kończyny i w ogóle wszystko - czy to nerwica?
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-11-08, 11:11   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Dzięki za dobre słowo, wciąż czytam o czerniakach, nie potrafię skupić się na niczym innym, raz się pocieszam innym razem załamuję, chcę wierzyć, ze będzie dobrze, ale co chwila jakieś czarne myśli mnie nachodzą.... czy to minie ?
Zmiana była umiejscowiona ok. 3 cm. pod lewą piersią.
  Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
EMIKA74

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-11-07, 22:15   Temat: Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Wyniki histopat., które odebrałam w poniedziałek.... Do dziś jestem w szoku, mój świat się zawalił, o co w tym wszystkim chodzi??? Wiem, że w zasadzie wszyscy na tym forum przeżyli podobny szok to trochę dodaje otuchy, że człowiek nie jest sam.... Ja się bardzo boję, nie potrafię racjonalnie patrzeć na swoją sytuację bo wszystko widzę w czarnych barwach - czy to wyrok?????
Rozpoznanie histopatologiczne:
Superficial spreading malanoma
pT1a
Breaslow 0,9 mm
Clark III

Czerniak skóry złożony z komórek epitelioidnych. Owrzodzenia, angioinwazji ani cech regresji nie stwierdziłam. Index limfocytarny typu "non brisk". Margoes boczny 1 mm, w głębi 6 mm.

Dziś odebrałam wyniki RTG klatki piersiowej w opisie nie ma zmian, i USG jamy brzucha też nie stwierdzono zmian.
Proszę bardzo o pomoc, co mnie czeka dalej, bardzo się martwię, może ktoś miał podobne wyniki?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group