1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jądra - nienasieniak z nawrotami
Erevain21

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 56971

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-12-26, 23:35   Temat: Rak jądra - nienasieniak z nawrotami
chory37 napisał/a:
Mam pytanie, do znających temat- otóż od paru dni jak wieczorem wezmę Clexan 40mg to 2-3 godziny się fatalnie czuję. Ból głowy, prawego barku,zębów,szyi,ucha,poty,rozbicie,senność,prawa nerka itd. Kiedyś tak nie miałem. Biorę też Dexametazon 4 mg dziennie, a na ulotce jest napisane żeby Clexanu nie stosować z glikokosteroidowymi lekami. Ale tak mam przepisane i co mam zrobić? Dzisiaj zrezygnuje z 1 dawki Clexanu,nie chcę się znowu męczyć.

Tak sie dzieję jak sie długo bierze dexamethason. Po jeszcze dluższym czasie brania może pojawic się także cukrzyca. U niektórych wczesniej u innych później.
  Temat: Rak jądra - nienasieniak z nawrotami
Erevain21

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 56971

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-21, 11:42   Temat: Rak jądra - nienasieniak z nawrotami
chory37 napisał/a:

popraw mnie jeśli się mylę, ale sterydy (np Dexamethason) też chyba mogą podnosić płytki krwi?

Mechanizm działania glikokortykosterydów jest inny . Glikokortykosterydy zmniejszaja poziom antytrombiny 3, która inaktywuje kaskade procesów rozpadu skrzepu. Sam w sobie nie działa na proces powstawania czynników krzepnięcia.Regeneracja organizmu , dostarczenie wszystkich substratów do wytworzenia trombiny jest najważniejsza w procesie wzrostu płytek.Bardzo duże znaczenie ma sama wątroba zajeta "chemioterapia" a nie pordukująca wystarczajaco fibrynogenu ,poziom witaminy K2 który sie obniza z racji "mordu" na bakteriach jelitowych itp.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group