1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zgrubienie na szyi
Finlandia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 18880

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-10-17, 14:18   Temat: Zgrubienie na szyi
Cytat:
Czy myślicie, że hemoglobina czy jakieś inne wartości mogą tak szybko zmienić swoje parametry, jeśli ogólnie osoba czuje się dobrze, tylko wtedy kiedy pójdzie do pracy mdleje.

Tak, mogą, nawet z godziny na godzinę.
  Temat: Zgrubienie na szyi
Finlandia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 18880

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-07-22, 11:20   Temat: Zgrubienie na szyi
kubanetka napisał/a:
A czy ktoś wie o tym, czy istnieją jakieś przypadki w których nie można wykonać biopsji, bo w sumie wszystko się na razie rozchodzi o to, że lekarz, który mial pod usg zrobić biopsję, nie chciał jej wykonać, bo powiedział, że to grozi niebezpieczeństem.

Są przypadki, że nie można wykonać biopsji cienkoigłowej ani wycięcia w znieczuleniu miejscowym i wtedy wycina się w całości w znieczuleniu ogólnym.
  Temat: Zgrubienie na szyi
Finlandia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 18880

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-07-22, 09:07   Temat: Zgrubienie na szyi
kubanetka napisał/a:
Ale podejrzewam, że robił USG ponieważ powiedział, że ma to teraz 11 mm i że mu to bardziej wygląda na węzeł - czy można tak te rzeczy pomylić.

Na gębę to można wszystko. Żeby uzyskać tui jakiekolwiek informacje musisz mi zacytować dosłownie co jest napisane we wszystkich badaniach USG, które zostały zrobione.
kubanetka napisał/a:
Mam jeszcze pytanie co do USG - lekarz zrobił jakby tylko to USG skupiając się na tym guzku, żadnych informacji o węzłach, czy właśnie lekarz tak robił to USG bez żadnego wglągu na węzły?

Nie wiem co zrobił, nie byłam tam. Zwykle się robi chociaż cała szyję, ale jakość USG w różnych miejscach jest bardzo różna.

Dlatego najlepiej by było zrobić kolejne USG, może prywatnie, wszystkich węzłów i zadbać, żeby w opisie znalazło się zdanie co z pozostałymi węzłami (np. innych węzłów chłonnych powiększonych nie uwidacznia się, albo coś podobnego). Nic na gębę ma nie być, wszystko na piśmie. Wiesz dobrze, nie od dziś piszesz na tym forum, jak często takie informacje typu lekarz podobno powiedział okazują się zupełnie odwrotne od prawdy.
  Temat: Zgrubienie na szyi
Finlandia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 18880

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-07-21, 22:22   Temat: Zgrubienie na szyi
kubanetka napisał/a:
Dzisiaj kolejny lekarz, nie wiem jaki, który niby powiedzial, że to raczej mu wygląda na powiększony węzeł

Na oko wygląda? Bo jeśli tak, to jednak USG jest dokładniejsze, niż takie oglądanie z zewnątrz.

9mm to jeszcze mało, nawet jeśli byłby to węzeł. Kolejne USG za jakiś czas (np. 2-3 miesiące) wydaje mi się najlepszą propozycją. Tylko żeby wtedy to było USG wszystkich węzłów - nadobojczykowych i pachowych też, a najlepiej jeszcze pachwinowych.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group