1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pluca.
Finlandia

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-22, 12:27   Temat: Rak pluca.
maciej.bohdanowicz napisał/a:
Moja ciekawosc polega na tym czy w takim wypadku ma Pani w naszym systemie mozliwosc podejmowania decyzji.

W takim wypadu jeśli znalazłabym tak odważnego chirurga, to mam. Ale jeśli chirurg się nie podejmuje operacji obarczonej tak dużym ryzykiem, to zmusić się go nie da, tylko trzeba szukać innego. Inne pytanie brzmi: jeśli moja rodzina po mojej śmierci chciałaby tego chirurga podać do sądu, to jakie będą wtedy jego szanse na wyjście z tego obronną ręką - zapewne większe niż 7%, ale też dalekie od 100%.

To jednak oczywiście tylko hipotetyczne rozważania, bez związku z tą konkretną sprawą, ponieważ mamy tu do czynienia z rakiem nieoperacyjnym i operacja nijak by życia dziadka nie wydłużyła (a bardzo je utrudniła).

maciej.bohdanowicz napisał/a:
Lekarz nie skierowal nas tez do CO chociaz mieszkamy 5 minut drogi od niego (Bydgoszcz)

Tutaj natomiast zupełnie nie jesteście skazani na decyzję lekarza. W takim wypadku sugeruję faktycznie uzyskanie drugiej opinii w CO w Bydgoszczy, zgodnie z tym co napisała DSS.

Czas oczekiwania dla pacjenta pierwszorazowego nie powinien tam być zbyt długi, do onkologa skierowania nie potrzebujecie - po prostu zadzwoń do rejestracji poradni onkologicznej i powiedz, że u dziadka stwierdzono raka, zarejestrują go. Musi wziąć na wizytę cała dokumentację. http://www.co.bydgoszcz.p...ja/przychodnia/ - tutaj masz informacje na temat rejestracji.
  Temat: Rak pluca.
Finlandia

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 13294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-21, 14:52   Temat: Rak pluca.
maciej.bohdanowicz napisał/a:
Czy pacjent moze prosic o zmiane leczenia np na chirurgiczne nawet gdy szanse na przezycie takiego zabiego sa bliskie zeru?

Czy pacjent może poprosić lekarza, by go zabił? Nie, nie może, a przynajmniej nie w Polsce i nie drogą operacji.

Poza tym u Twojego dziadka operacja nie tylko byłaby niebezpieczna, nie miałaby także najprawdopodobniej sensu, ponieważ zaawansowanie choroby jest zbyt wysokie (zmiany w lewym płucu i wątrobie mogą być przerzutami).

maciej.bohdanowicz napisał/a:
wykluczono rowniez chemioterapie agresywna. Lekarz zaproponowal chemioterapie lagodna(?) w systemie cotygodniowym z dwutygodniowymi przerwami po dwoch tygodniach od konca lutego do kwietnia wlacznie.

Jaki schemat chemioterapii ma być podawany, a jaki wykluczono? Chodzi tu o substancje, nie o czas podawania.

maciej.bohdanowicz napisał/a:
Dziadek jest w bardzo dobrym stanie ogolnym. Nie choruje

Dziadek ma chorobę niedokrwienną serca, co wyklucza podanie niektórych cytostatyków, ponieważ bywają one kardiotoksyczne.
Wiek nie ma nic do tego, są pacjenci przyjmujący chemioterapię nawet po 80.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group