1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-07-28, 17:43   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Dobrze przyswajalna witamina C wspomaga wchłanianie żelaza z mięska. Dobrze jest więc łączyć tą zieleninkę którą jesz z czerwonym mięsem.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-07-25, 13:46   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Nie możesz zapomnieć też o właściwym odżywianiu. Organizm musi z czegoś produkować hemoglobinę. Niestety, łatwo przyswajalnym źródłem żelaza jest jedynie czerwone mięso, najlepiej wołowina, cielęcina, oraz wątróbka. Przyjmujesz preparaty żelaza?
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-04-15, 16:15   Temat: Ciąża i rak nosogardła
E tam wyczerpałaś, Ewuś, co Ty mówisz... :)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-31, 17:47   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, a w Częstochowie podadzą Ci chemię ambulatoryjnie, czy położą?
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-31, 12:34   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zometa jest lekiem wspomagającym, nie stosowanym jako element chemioterapii, i pewnie kiedyś, o ile w ogóle zajdzie potrzeba, będzie włączony do leczenia.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-14, 23:49   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Kielich teraz się przyda z całą pewnością :)
Jedz zdrowo, a poza tym to, na co masz ochotę. Nie zapominaj o nabiale, wątróbce, czerwonym mięsie - najlepszy zastrzyk wapnia i żelaza. No i rób to, na co masz ochotę ;)



[następne komentarze]
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-14, 22:55   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Słuchaj... mimo rozsiewu mąż anulinki wrócił do pracy po chemioterapii systemowej. Objawów choroby nie ma, i oby jak najdłużej ich nie miał. Ja funkcjonuję tak jak za zdrowych czasów, no ale ja to "świeżak" jestem :-). W Gliwicach poznałem pacjenta leczonego od dziewięciu chyba lat na raka nosogardła (ma przerzuty odległe). Na chemie jeździ samochodem, kielicha też wypije... Da się? Da. Więc tego się trzymajmy.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-14, 14:26   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Słoneczko, powinnaś przygotować się do czekającego Cię leczenia. Dobrze byłoby przybrać na masie - jedz co Ci smakuje, musisz mieć siły potrzebne do wytrzymania czekającej Cię chemioterapii.



[następne komentarze]
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-04, 12:20   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Ja czekałem w Gliwicach od 9 do 14-stej... jak poszedłem Cię odwiedzić, to pewnie leżakowałaś... :)



[następne komentarze]
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-28, 15:23   Temat: Ciąża i rak nosogardła
kmis757 napisał/a:
PET ma najbardziej sens przed rozpoczęciem leczenia.


Nie jest to precyzyjne wyrażenie. Badanie PET najczęściej jest wykonywane w celu potwierdzenia/wykluczenia rozsiewu choroby nowotworowej, odróżnienia zmian zapalnych od nowotworowych. Przed rozpoczęciem leczenia wykonywane jest w celu lokalizacji guza pierwotnego (jeśli inne metody diagnostyczne zawiodły). Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne, i obarczone minimalnym ryzykiem. Jest to również najbardziej precyzyjna metoda badania obrazowego w przypadku nowotworów złośliwych.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-28, 14:36   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Oj, skarbie - stany zapalne mają niższy wskaźnik sul-peak niż zmiany nowotworowe, więc doświadczony diagnosta z całą pewnością odróżni jedne od drugich. Szczegóły działania aparatu opisane są tutaj, ale po co to komu czytać... W każdym razie trzeba liczyć się z tym, że będziesz czarna jak ta dziura, i nigdzie nie zaświecisz... aha - odpuść sobie dzisiaj figle, bo tam się może zaświecić... :)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-28, 13:11   Temat: Ciąża i rak nosogardła
PET to pikuś w porównaniu z TK, że nie wspomnę o rezonansie. Musisz zabrać ze sobą litr wody niegazowanej, być na czczo, a dzień wcześniej nie przesadzać ze słodyczami. Najpierw się rejestrujesz, ale w rejestracji PET, a nie ogólnej. Musisz mieć ze sobą dowód osobisty, skierowanie mają w wersji elektronicznej (ech... na TK czy RM trzeba mieć papierowe, jakby nie można było elektronicznego... raz zapomniałem i musiałem siłą się wedrzeć do przychodni i u obcego lekarza wybłagać, żeby ściągnął z systemu, wydrukował i podpisał). W każdym razie jesteś w ładnej poczekalni, oglądasz rewelacyjne zdjęcia dzieł Gaudiego i Hundertwassera... a raczej zdjęcia rewelacyjnych dzieł tych panów... w każdym razie weź coś do czytania. Atmosfera senna. Po jakimś czasie zostaniesz poproszona na założenie wenflonu. Po tym wypijasz pierwsze pół litra z przyniesionej przez siebie wody. Następnie poproszą w celu zrobienia wywiadu. No i wchodzisz na salę przed PET. Kładziesz się na wygodnej leżance, jak będzie chłodno poproś o koc. Dostaniesz zastrzyk z niewielkiej ilości roztworu promieniotwórczej glukozy. Leżysz godzinę nie wykonując gwałtownych ruchów, w trakcie której wypijasz następne pół litra płynu (ja wypijam od razu i szybko zasypiam, bo tam wygodnie i cicho). Po godzinie siku i do maszyny. Maszyna wygląda jak TK, ale miejsca więcej, no i cichsza. W maszynie układają wygodnie (ja oczywiście zasypiam). Po jakimś czasie budzą i po wszystkim... Po powrocie do domu nie jest wskazane przytulanie małych dzieci i współżycie z kobietami w ciąży przez dobę... To chyba tyle. Ja wyniki swoje odbieram w poniedziałek...
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-27, 22:18   Temat: Ciąża i rak nosogardła
To może być mezenchymalne zwyrodnienie białkowe. Ale trzeba czekać na hist-pat i PET.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-08, 12:15   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Tak jak powiedział Ricz - to może być wszystko, nawet efekt jazdy na rowerze... Tak po prawdzie to mi się nie wydaje, aby to była wznowa węzłowa. Za daleko po prostu, a po drodze cała masa węzłów. Niemniej - badać trza.
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Gazda

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-07, 16:36   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Ja jestem. Jak zawsze zresztą, chyba, że zbieram śmieci nad Popradem, odnawiam i lakieruję stoły z ogródka piwnego, jeżdżę do hurtowni, dręczę urzędników, lekarzy, czy pracowników banków :-D . Aha, albo jak piję napój bogów :) .
Wygląd węzłów przerzutowych jest na tyle charakterystyczny, że powinno wzbudzić to od razu zaniepokojenie lekarza wykonującego badanie. Skoro wygląd węzła zaniepokojenia nie wzbudził, trzeba liczyć na to, że przyczyna powiększenia węzła jest inna.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group