1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Iness54321

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5221

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-08, 11:14   Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Azja lekarze go bolało totalnie, mieli go gdzieś.. Wg nie powiedzieli mu o medotach leczenia jedynie tyle że mogą otworzyć zobaczyć.. Zawsze mogą zaszyć takie były słowa lekarza..
  Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Iness54321

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5221

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-07, 11:55   Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Azja jeśli mogę zapytać to ci było przyczyną ? Mój tata rok temu spadł ze schodów i ma do tej pory nawet Blizne na kręgosłupie po tym upadku. Sama nie wiem co myśleć może to tak jakoś " podróżników " a raczej uszkodziło trzustkę .. Wcześniej miał nawet powiększona wątrobę a teraz wszystko w normie.. Wątpię czy jakby miał nowotwór wszystko by wróciło do normy i zaczął by zrowiec mało tego guz się zmniejszał...
  Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Iness54321

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5221

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 21:05   Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Jutro wstawie wszystkie wyniki i wypis, dokładnie nie przytoczę słów z wypisu ale było tam napisane że do dalszej diagnostyki z chirurgiem, stan pacjenta dobry i w sumie tyle, a w rozpoznaniu guz trzonu trzustki. Pani dr. Która prowadziła tatę powiedziała że to się rozegra w ciągu trzech m-ce.. I w sumie dlatego tata nic nie robił.. A to jest możliwe żeby np. taki guz był wynikiem przebytego zapalenia ??
  Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Iness54321

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5221

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 20:10   Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
USG jest robione na tym samym sprzęcie cały czas i było widać zmiany czyli pomniejszanie sie. Nie stety nie mam przy sobie tego TK ale jutro wrzuce wynik. Dalsą diagnostyką było zrobienie biobsji ale jak wcześniej wspomniałam tato się nie zgodził więc zaczęłam szukać czegokolwiek sama żeby mu pomoc, Kreon to lek bez recepty który można zażywać wspomagająco... Mój tato skonsultował to z lekarzem który stwierdził że na pewno mu nie zaszkodzi a może pomóc trzustce i trochę ją odciąży...
  Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Iness54321

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5221

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 19:29   Temat: Guz?? Torbiel??OZT .. Proszę o pomoc!!!a wręcz błagam.
Witam Was bardzo serdecznie, trafiłam na Wasze forum przy poszukiwaniach jakichkolwiek informacji na temat guzów i torbieli trzustki liczę że dzięki Wam czegoś więcej się dowiem i znajdę jakieś wyjście z tej trudnej dla nas sytuacji. Opiszę Wam mój problem, w lutym mój tato trafił do szpitala z ostrym bólem brzucha, ból był tak ogromny że aż nie do wytrzymania w szpitalu spędził tydzień gdzie stwierdzono że ma ostre zapalenie trzustki, w sumie nas to nie zdziwiło ponieważ tata jest a raczej był alkoholikiem od kilkunastu lat, przy tomografia komputerowej wykryto mu guza na trzonie trzustki. Guz o wymiarach 7cm na 8 cm. Tatę w szpitalu nawadnianie, podawano elektrolity, jego wyniki po wyjściu ze szpitala były dosyć dobre ale kazano mu udać się do chirurga w celu ustalenia operacji aby usunąć guz. Tato w szpitalu nie zgodził się na biobsje dlatego w chwili wyjścia nie dostał żadnych lekarstw i szczerze olano go całkowicie a mi powiedziano że " czego ja się spodziewałam jak to jest alkoholik" bardzo mnie to zabolało.. Zaczęłam szukać czegoś na własną rękę znalazłam lek Kreon który zaczął później zazywac.. Tata nie chce operacji bo bardzo się jej boi dlatego kontrolował co miesiąc przez badanie USG wielkość guza i stan innych narządów, po dwóch miesiącach czyli w kwietniu coś ruszyło guz zaczął się zmniejszać... Tak aż do lipca ogólnie zmniejszył się do wymiarów 6na 5 cm. Byliśmy prze szczęśliwi.. W sierpniu tata miał zapalenie korzonkow, lekarz rodzinny przepisał mu jakiś lek ,przepraszam ale nie mam jego nazwy ale w każdym razie po zażyciu dwóch tabletek zaczął wymiotować, bolał go brzuch ogólnie było źle. Odłożył więc tabletki i wszystko przeszlo, w tamtym tygodniu byliśmy na USG okazało się że tato ma torbiel na trzustce tuż koło guza o wymiarach 3cm na 4 cm.. Jest zalamany, nie wiemy co robić, dodam że nie pije alkoholu, pilnuje się z jedzeniem, przytył, ładnie wygląda i czuje się rewelacyjnie... Nurtuje mnie kilka pytań czy jeśli byłby to rak to zmniejszał by się wcześniej a teraz nagle wyrzucił torbiel? Dwa patrząc na inne przykłady tata by tak świetnie się czuł przez taki okres czasu? Trzy czy te tabletki nie mogły jakoś za bardzo obciążyć trzustki przez co ona nie wytrzymała i wyrzuciła torbiel? 5 czy istnieje jakiś antybiotyk bądź lekarstwo które mogłoby wysuszyć torbiele ?? Błagam o jakąś informację..
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group