1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Profilaktyka? Jaki sens w obecnym systemie? Biała Księga
Irre

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8233

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-09-29, 21:40   Temat: Profilaktyka? Jaki sens w obecnym systemie? Biała Księga
agamaz napisał/a:
Idziemy na prywatna wizytę-wszystko zrobione -super


Właśnie nie do końca tak jest...Siostra chodziła do prywatnego ginekologa i ona też nie zrobiła cytologii. Mimo iż każda wizyta kosztuje ok.150 zł. A mi zdarzyło się za studenckich czasów (3 lata temu :) ) chodzić co przychodni studenckiej i Pani Doktor uważała za normalną cytologię co rok, mimo iż nie miałam 25 lat czyli nie kwalifikowałam się do badania.

Czyli reguły nie ma. Wszystko zależy chyba od lekarza.
  Temat: Profilaktyka? Jaki sens w obecnym systemie? Biała Księga
Irre

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8233

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-09-29, 20:27   Temat: Profilaktyka? Jaki sens w obecnym systemie? Biała Księga
JustynaS1975 napisał/a:
a raz na rok-półtora roku robię cytologię. Proszę Panią Doktor o cytologię i ona pobiera materiał. I tyle. Nie mam żadnego problemu. Państwowa przychodnia.


I myślę, że jest tak w większości przypadków. A mimo wszystko moją Siostrą spotkało co innego...a dwie koleżanki potraktowano lekceważąco. Tak chyba być nie powinno.

pozdrawiam
  Temat: Profilaktyka? Jaki sens w obecnym systemie? Biała Księga
Irre

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8233

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-09-29, 20:06   Temat: Profilaktyka? Jaki sens w obecnym systemie? Biała Księga
Richelieu napisał/a:
To może wynikać np. z zaleceń PUO (str. 236) odnośnie profilaktyki raka szyjki macicy,
gdzie jest mowa o tym, że w przypadku prawidłowego wyniku badania cytologicznego
zaleca się wykonanie następnego takiego badania po trzech latach.


Ale jak to ma się do rzeczywistości, w której w ciągu 3 lat może powstać złośliwy guz wielkości 4 cm? :-( skoro pacjentka chce wykonać cytologię chyba nie powinno się jej do tego zniechęcać...

[ Dodano: 2011-09-29, 20:12 ]
A dodać chciałam jeszcze, że jak na ironię Siostra pracowała w Centrum Promocji Zdrowia.
  Temat: Profilaktyka? Jaki sens w obecnym systemie? Biała Księga
Irre

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8233

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-09-29, 19:01   Temat: Profilaktyka? Jaki sens w obecnym systemie? Biała Księga
Witam,

w kwestii profilaktyki - mam bardzo złe odczucia po wykryciu guza szyjki macicy u mojej Siostry. Chodziła regularnie(prywatnie) do bardzo znanego ginekologa w Gdańsku, średnio co pół roku po porodzie. A Pani Doktor w ciągu 1,5 roku po porodzie ani razu nie zleciła jej cytologii! Siostra ma 31 lat, mieszka w dużym mieście, regularnie chodziła do ginekologa a mimo wszytsko guz został zdiagnozowany dopiero ,gdy bardzo krwawił i miał ponad 4 cm. Jak mogło do tego dojść? Dlaczego moje koleżanki, gdy pytają swojego lekarza o cytologię często słyszą że "raz na trzy lata to często, bo 3 lata temu było ok", "taka młoda pani jest że nie ma potrzeby"?! Ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że mam pakiet w prywatnej klinice i tam cytologia wykonywana jest u mnie co 6 m-cy...

Wszystko to bardzo boli, niepokoi i wzbudza brak zaufania do wszelkich lekarzy i społecznych akcji uświadamiających, które są tylko teorią a praktyka w gabinetach wygląda inaczej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group