1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Iwona

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-17, 22:14   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Siedem lat temu gdy przechodziłam przez to wszystko chirurg namawiał mnie na usunięcie całej piersi. A miałam G3,3-,T2N0M0, BRCA1+. Nie zgodziłam się. Lekarz mówił,że jeśli zrobi oszczędzającą- będę miała chemię + lampy, a jeśli zrobi mastektomię - ominie mnie chemioterapia i lampy. Nie wiem jak to się ma do mnie , ale myślę,że właśnie dzięki temu,że oszczędziłam pierś- dostałam chemię- jeszcze żyję , nie mam przerzutów.
Gdyby mi usunęli pierś nie dostałabym chemii- tak mówiła mi wtedy moja dr onkolog oraz chirurg, który robił mi operację. Wszyscy byli wtedy strasznie na mnie źli,że nie chciałam zgodzić się na usunięcie piersi.
Nie wiem co myśleć o tych standardach leczenia. Do tej pory nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale wszystko przemawia, że to było dobre
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Iwona

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-15, 14:45   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Lekarz na pewno wiedział co robi, prawdopodobnie nie działał sam tylko w zespole z innymi lekarzami.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Iwona

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-06, 21:30   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
chodziło mi o to aby nie jeść słodyczy (batoników i cukierków przede wszystkim), ograniczyć cukier do herbaty- to rozumiem przez "zero cukru" , kiełbasa też jest niewskazana..........żebyście wiedziały ile tam chemii

[ Dodano: 2014-08-06, 21:31 ]
a tu zaraz atak: "brak wiedzy". Akurat mam wiedzę w tym temacie.

[ Dodano: 2014-08-06, 21:33 ]
Cukry to wspaniałe środowisko dla raka



[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2014-08-15, 13:25 ]
Iwona napisał/a:
Cukry to wspaniałe środowisko dla raka
Proszę o przytoczenie wiarygodnego źródła dla w/w twierdzenia.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Iwona

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-06, 19:43   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
zero cukru. pod każdą postacią. Rak kocha jeść cukier i rozwija się w cukrowej diecie najszybciej.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Iwona

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-03, 05:10   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem. Też miałam operację w trakcie. Zresztą szkoda byłoby z tego powodu tracić termin.
Każdy inaczej reaguje..Myślę,że rozsądnie podchodzicie. Wszystko potoczy się normalnie i się ustabilizuje! Widocznie tak masz zaprogramowane i tak będzie! Bardzo szybko wszystko załatwiłaś i to jest super.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Iwona

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-02, 17:20   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
czasami jest tak,że raka bada się dopiero po wycięciu albo w badaniu śródoperacyjnym, nie zawsze jest robiona biopsja przed operacją, ale zawsze przed chemią
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Iwona

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-02, 09:34   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
her, receptory, węzły zbadają przy operacji . Może być inaczej,że zrobią to poprzez biopsję wcześniej- gdy przed operacją zaplanują chemię. Od wyników her, receptorów zależy jaki rodzaj chemii wybierze onkolog.
  Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Iwona

Odpowiedzi: 174
Wyświetleń: 77539

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-01, 09:47   Temat: Rak piersi z mutacją genu BRCA1
bardzo dobrze ,że zrobiłaś wszystko tak szybko-prywatnie. Jeśli zaawansowanie będzie małe to trafisz na stół od razu. Jeśli duże zaawansowanie to przed operacją dają kilka cykli chemii. Nie wiem czy przed operacją wymagają szczepienie przeciw żółtaczce i prześwietlenie klatki piersiowej- te dwie rzeczy można szybko przygotować. Musisz jak najszybciej dostać się do onkologa.
Ogólnie rokowania są dobre gdy nie ma przerzutów do regionalnych węzłów chłonnych. Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group