1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz trzustki, Guzy metastatyczne wątroby i płuc
Iwonka1

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 19816

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-11, 23:45   Temat: Guz trzustki, Guzy metastatyczne wątroby i płuc
Magda, bardzo smutna wiadomość.... trzymaj się...
  Temat: Guz trzustki, Guzy metastatyczne wątroby i płuc
Iwonka1

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 19816

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-24, 00:20   Temat: Guz trzustki, Guzy metastatyczne wątroby i płuc
Magdo, mój tata zaczął Gemzar tydzień temu, przedwczoraj dostał drugą dawkę, za tydzień trzecia kończąca I cykl, potem będzie 2 tyg przerwy i kolejny cykl po 3 razy. TK ma zaplanowane właśnie w przyszłym tyg po trzeciej dawce, jednak chyba wynika to bardziej z tego, że był operowany (guz trzustki) i może dlatego TK jest szybciej, żeby zobaczyć co się tam dzieje. Ponadto miał po operacji płyn w miejscu po śledzionie i leczenie antybiotykiem, więc może również z tego względu TK jest szybciej. Ale popytaj jeszcze fachowców, czy nie lepiej zrobić to badanie wcześniej. Czytałam też Twoje wpisy od początku i zastanawia mnie jedno, bo Twoja mama jest kolejnym przypadkiem (przepraszam za sformułowanie), który poznaję, gdzie po wycięciu woreczka okazuje się taka straszna diagnoza. Mój tata miał usunięty woreczek i kamienie laparoskopowo w grudniu 2012 i po tym zaczęły się dolegliwości bólowe, które doprowadziły po kolei do badań USG, TK i wreszcie rezonans który to dopiero wykazał co się dzieje.... Nie wiem, może to zbieg okoliczności, ale czy czasem nie powinno się uczulić aby przeprowadzano dodatkowe badania obrazowe typu TK lub rezonans po wycięciu woreczka? U taty na USG (3-krotnie) nic nie wychodziło, wszystko było super. Teraz wiem, że gdybyśmy już w styczniu zrobili rezonans, to szanse taty na wyleczenie byłyby na pewno dużo większe, ale wtedy nikt absolutnie nie zasugerował takiego badania a my żyliśmy w przekonaniu, że to dolegliwości po usunięciu woreczka.... od stycznia do maja w tej chorobie, to zdecydowanie za długo, a właśnie w maju dostaliśmy wynik rezonansu... trzymaj się, optymizmu dużo i siły!!! Mimo wszystko!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group