1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-08-06, 17:36   Temat: Rak nerki typu złożonego
Bardzo proszę o analizę wyników krwi, które załączam poniżej. W wyniku- TSH wyniosło 7,265

[ Dodano: 2013-08-06, 17:37 ]
Drugi wynik.

[ Dodano: 2013-08-06, 17:40 ]
czy w przypadku przerzutów do kości możliwa jest termoablacja?







  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-07-24, 18:28   Temat: Rak nerki typu złożonego
22.07.2013 r. mama była u onkologa. Dostała sutent, jednak dolegliwości bólowe są cały czas. Mamie dokucza mocny ból w klatce piersiowej, kręgosłupa i nogi. W tej chwili praktycznie nie chodzi tylko cały czas leży. Lekarz przepisał mamie leki przeciwbólowe ketonal, oprócz tego mama bierze durogesic 100 i bóle nadal dokuczają. Czy jest możliwe że choroba postępuje pomimo stabilizacji w tomografie? Lekarz nie zlecił żadnych dodatkowych badań, nie kazał iść do żadnego specjalisty.
Jak mam pomóc mamie?,czuję się taka bezradna, ze ona tak cierpi.
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-07-15, 19:28   Temat: Rak nerki typu złożonego
Dziękuję za dobre słowo. Od wczoraj żyję znowu w wielkim stresie z powodu tych bóli u mamy. Mama ból opisuje jako szczypiący więc może to jest skutek uboczny sutentu, który dotyczy serca. Prosiłam dziś mamę żeby w razie nasilonego bardzo bólu niezwłocznie skontaktowała się z lekarzem. Naszczęście ból nie jest ciągły. Za tydzień kolejna wizyta u onkologa i dalsze leczenie.
Pozdrawiam wszystkich.
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-07-14, 16:09   Temat: Rak nerki typu złożonego
Witam serdecznie.
Mama jest po kolejnych dwóch cyklach sutentu w dawce 37,5 mg. 5 lipca miała wykonany tomograf, którego wynik jest dobry, tzn. taki sam jak poprzedni z wnioskami końcowymi że jest stabilizacja. To są dobre wiadomości ale mama się martwi, że zmiany się nie zmniejszają, ponadto od przedwczoraj(w tej chwili kończy się pierwszy tydzień przerwy w braniu leku)nasiliły się dolegliwości bólowe klatki piersiowej i tutaj mam pytanie czy jest możliwe że mimo dobrego wyniku tk choroba jednak postępuje?
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-07, 20:26   Temat: Rak nerki typu złożonego
Witam wszystkich czy ktoś się orientuje czy mojej mamie po nefrektomii i z chorobą nowotworową przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?
Proszę o podpowiedź,
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-01, 16:27   Temat: Rak nerki typu złożonego
Witam kochani
od 29 kwietnia mama bierze kolejną 3 serię sutentu 37,5 mg. Wyniki krwi są dobre z samopoczuciem gorzej.
Chciałam zapytać o wypadanie włosów, mamie strasznie wypadają włosy i zastanawiamy się nad peruką , czy jest ona konieczna? czy to tylko chwilowy stan?
Mama ze względu na ból nogi i karku bierze durogesic. Czy od durogesicu można się uzależnić?
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-02, 14:54   Temat: Rak nerki typu złożonego
Witam wszystkich,
Mama drugi miesiąc bierze sutent w dawce 37,5 g, do końca cyklu pozostało jeszcze 7 tabletek. Skutki uboczne w drugim miesiącu to silne bóle lewej nogi, karku, wysokie ciśnienie (mama bierze do 8 tabletek dziennie pod język), zażółcona skóra i całkowity brak apetytu, mama je na siłę.
W ubiegłym tygodniu wykonywałyśmy tomograf jamy brzusznej i klatki piersiowej na kolejną wizytę lekarską. Jest to pierwszy kontrolny tomograf od kiedy mama bierze sutent i niby wszystko jest ok ale zaniepokoiło mnie zdanie pasmowe zmiany niedodmowe.
Kolejną wizytę u onkologa mamy dopiero 29 kwietnia.
Proszę o analizę i interpretację wyniku, czy choroba postępuje, czy te zmiany są groźne? jak się je leczy?

[ Dodano: 2013-04-02, 14:57 ]
i jeszcze jeden wynik



  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-13, 14:19   Temat: Rak nerki typu złożonego
Witam wszystkich,
dziś byłam z mamą u lekarza i dostałyśmy kolejny drugi cykl sutentu ale zmniejszoną dawkę z 50 mg na 37,5 mg. Zmniejszoną ze względu na skutki uboczne, pod koniec brania pierwszej serii mama miała wysokie nadciśnienie ale na szczęście już jest dobrze.
Kolejną wizytę mamy 24.04,i w między czasie tomograf kontrolny.
Na szczęście psychicznie już mama lepiej za to ja się bardzo denerwuję skutkami ubocznymi, ale staram się myśleć pozytywnie.
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-17, 11:23   Temat: Rak nerki typu złożonego
Droga Marto my mieszkamy w Olsztynie. Staram się być dobrej myśli i nie okazuję przy mamie negatywnych emocji. Pozdrawiam Ciepło.:-)
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-16, 15:11   Temat: Rak nerki typu złożonego
Witam kochani muszę się wygadać i poradzić.

Mama od 4 lutego musiała przerwać branie sutentu z powodu skutków ubocznych ( nie jadła, nie piła, skóra była lekko zmieniona ogólnie była słaba i nie chodząca). Od 6 lutego przez dni roboczych dostawała kroplówki nawadniające i wzmacniające organizm, które postawiły mamę na nogi.
Zaczęła troszkę jeść, pije i już więcej chodzi jak leży. Ma przerwę w braniu sutentu do 18.02.13 r. Jeżeli wyniki krwi będą dobre to zacznie przyjmować sutent od poniedziałku tj. 18.02.13 r. co drugi dzień jedną tabletkę dawka 50 mg - zalecenia onkologa ale najpierw wizyta kontrolna.
Martwię się strasznie bo mama żyje w swoim świecie mam wrażenie że nie interesuje ją to co dzieje się wokoło, nie bardzo chce rozmawiać, ma czasem jakieś zawieszenia, boję się czy z powodu zaprzestania brania sutentu choroba nie postępuje dalej i czy nie nastąpiły przerzuty do ukladu nerwowego. Mama jest słaba psychicznie i tata mówi że nie chce walczyć. Gdy ostatnio była w takim strasznym kryzysie i bardzo źle się czuła miała myśli samobójcze.
Jesteśmy(ja, brat i tata-najbliższa rodzina) strasznie załamani, ja dziś mam tak dołujący dzień, ze płaczę sobie co jakiś czas. Jak można pomóc mamie? W jaki sposób "zmusić" ją do walki? Mam dwóch wspaniałych synów, jeden ma rok i cztery miesiące, drugi w tym roku skończy 8 lat i zostali mu tylko jedni dziadkowie (moi rodzice). Chciałabym żeby moja kochana mama była na komuni u starszego syna.
Gdzie można poszukać dobrego psychoonkologa, który będzie potrafił postawić nas wszystkich na nogi, poradzi jak walczyć i rozmawiać z mamą żeby miała chęć do dalszego życia. Poradźcie coś proszę.

Pozdrawiam Iza
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-03, 16:23   Temat: Rak nerki typu złożonego
Dziękuję wszystkim za dobre słowo.
Mama brała apetizer ale on niewiele chyba pomógł. Jutro zadzwonię do onkologa i zapytam o magace i megalię, trzeba jakoś zwalczyć te nudności i mdłości bo to początek naszej walki.
Najbardziej martwi mnie fakt, że stan mamy w ciągu tygodnia się diametralnie pogorszył od momentu brania sutentu: :-( , lek pewnie działa ale skutki uboczne już na samym początku są straszne. Przed 23.01.13 r. mama normalnie jadła, chodziła i miała samopoczucie dobre a teraz jest źle. Pozostaje nam to przezwyciężyć i nie załamywać się.
Pozdrawiam wszystkich ciepło.
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-02, 19:23   Temat: Rak nerki typu złożonego
Witam ponownie po długim czasie nieobecności.
W ciągu miesiąca wiele się wydarzyło. Mojej mamie zrobiono szereg dodatkowych badań z powodu bólu kręgosłupa. Wyniki nie są dobre, mama miała robione badanie pet, które wykazało liczne małe guzki w obu płucach w górnym odcinku do około 7 mm, i jedna największa do 10 mm, ponadto przerzuty do kręgosłupa i żeber. Na przerzuty do kości dostała sindronat.
Na nasze szczęście mama zakwalifikowała się do programu terapeutycznego i otrzymała sutent, który bierze od 23 stycznia br.
Skutki uboczne są straszne, od niecałego tygodnia mama ma mdłości i praktycznie nie je, skóra już zmieniła barwę na lekko żółtą, mama jest załamana i mówi że jest bardzo żle, ja pocieszam ją jak mogę ale niewiele to daje.
Kolejną wizytę u lekarza mamy 06.03.13 r., a ja boję się że do tego czasu stan mamy się pogorszy i nie będzie mogła jechać do lekarza.
Kochani poradźcie mi jak można pomóc mamie w odzyskaniu apetytu i żeby miała siłę do walki.
Ręcę opadają, łzy same lecą jak patrzy się na cierpienie tak bliskiej osoby i poczucie bezsilności jest ogromne gdy nic nie można zrobić.
Dodam jeszcze że 23.01. mama miała również naświetlanie jednorazowe na płuca i kręgosłup i mówi, że dokucza jej strasznie ból w klatce piersiowej?
Czy te jednorazowe naświetlania mogły zaszkodzić a nie pomóc?

[ Dodano: 2013-02-02, 19:26 ]
Dodam jeszcze , ze na mdłości mama bierze torecan, ale on nie bardzo pomaga.
  Temat: Rak nerki typu złożonego
Izabela26

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16717

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-12-28, 15:48   Temat: Rak nerki typu złożonego
Witam wszystkich
To mój pierwszy post, ale forum czytam już od około miesiąca.

Sprawa dotyczy mojej mamy, która choruje na raka nerki.
w połowie grudnia miała nefrektomię radykalną nerki lewej i dziś otrzymaliśmy wyniki badania histopatologicznego,
czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za rodzaj, typ i jakie są mniej więcej rokowania.

oto wynik:
Moczowód: ureteritis chronica.
Guz: carcinoma nephrocellulare conventionale variant claro - et granulocelularis, et sarcomatodes G3/G4, pT1a, NX,MX
Ognisko spod torebki włóknistej: Nephritis interstitialis chronica
Naciek torebek : inflammantio chronica fibrosa et calcificata

Do lekarza mama idzie dopiero 9 stycznia 2013 r.

Proszę o interpretację wyniku.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group