1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płaskonabłonkowy
Jolana

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 12061

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-17, 14:20   Temat: rak płaskonabłonkowy
Witaj kasiulek, :)

W podsumowaniu, żeby zaplanować optymalne leczenie pacjenta w starszym wieku z współistniejącymi chorobami ocenia się nie tylko zaawansowanie kliniczne procesu nowotworowego ale wydolność organizmu.

Z uwagi na dysfunkcję narządową postępującą wraz z wiekiem (tak?) oraz obecność chorób internistycznych terapia może być mocno zakłócona. Bo..., generalnie ogólny stan zdrowia, przyjmowanie dodatkowych leków ma wpływ na skuteczność oraz tolerancję wdrożonego leczenia onkologicznego. Dlatego - onkolog kwalifikuje każdego starszego chorego bardzo ostrożnie.

Według danych literaturowych wśród starszych pacjentów (w gorszym stanie ogólnym), leczenie onkologiczne pojedynczym lekiem - Navelbine - jest optymalne. Z reguły Navelbine w monoterapii poprawia jakość życia I wydłuża przeżycie...

Wiemy - rak (trudny przeciwnik) jest chorobą nieprzewidywalną i trudno jednoznacznie stwierdzić czy ta terapia u konkretnego pacjenta - będzie skuteczna? Jednak, jednak nawet wtedy, kiedy leczenie przebiega trudniej, to zawsze jest grupa pacjentów, którym udaje się uzyskać znacząco dobry stan zdrowia.
Warto podjąć leczenie. Niezaprzeczalnie. :)

Poza leczeniem onkologicznym na efektywność wyników ma wpływ właściwe odżywianie, pozytywne nastawienie chorego do leczenia i wsparcie najbliższych. Odnośnie odżywiania naczelna zasada to: jeść mniej, ale częściej, jeść to, na co ma się ochotę. Najlepiej spożywać produkty z tzw. pewnego źródła (ekologicznych gospodarstw).

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i wiary w powodzenie leczenia. :)
  Temat: rak płaskonabłonkowy
Jolana

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 12061

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-17, 00:12   Temat: rak płaskonabłonkowy
Często zaleca się stosowanie dwulekowych schematów z udziałem cisplatyny. Jednak u starszych chorych, w gorszym stanie ogólnym i sprawnościowym oraz z współistniejącymi schorzeniami - rezygnuje się z leczenia standardowego na rzecz pojedynczego leku o niższej toksyczności.

Sądzę, iż w takim przypadku logiczna jest rezygnacja z agresywnego leczenia - sytuacja jakby wyższej konieczności... ;)
  Temat: rak płaskonabłonkowy
Jolana

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 12061

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-09, 15:59   Temat: rak płaskonabłonkowy
Tata powinien otrzymać kartę informacyjną z hospitalizacji jednodniowej. Jest to oddział czy dzienny gdzie podają chemioterapię. Wszystko musi być udokumentowane. Tym bardziej przy podawaniu silnych leków...
Mam właśnie przed sobą moją kartę - gdzie wszystko dokładnie jest wymienione z podpisem i pieczątką lekarza i pielęgniarki...
  Temat: rak płaskonabłonkowy
Jolana

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 12061

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-09, 13:46   Temat: rak płaskonabłonkowy
Tak, dlatego trzeba to wyjaśnić.

Jak wiesz schemat PN cisplatyna, winorelbina - w pierwszym dniu
Natomiast 8 dnia winorelbina.
Oczywiście plus leki osłonowe 1 i 8 dnia wcześniej wymienione.
  Temat: rak płaskonabłonkowy
Jolana

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 12061

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-09, 10:48   Temat: rak płaskonabłonkowy
kasiulek2002 napisał/a:
Ja myślałam, że chodzi tylko o jakiś składnik tej chemii a nie o całą. Nie rozumiem ?

Tak zwana dolewka w 8 dniu to: Navelbina - lek przeciwnowotworowy.
Oprócz tego leku podaje się dożylnie: Zofran - zapobieganie i hamowanie nudności i wymiotów wywołanych cytostatykami.
Dexaven - hamowanie odczynów uczuleniowych.

Te dwa ostatnie są dodawane jako osłonowe dla ochrony przed działaniem objawów niekorzystnych spowodowanych terapia onkologiczną.
kasiulek2002 napisał/a:

Czy może skontaktować się w tej sprawie ze szpitalem bo jakiś błąd wyniknął w wypisie?

Myślę, że tak...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group