1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Choroba mojego Taty
Jolana

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 19960

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-11, 13:15   Temat: Choroba mojego Taty
Anax napisał/a:
Tatuś odszedł w niedzielę;(


:-( ... Anax
Bardzo Ci współczuję, życzę dużo sił w tym trudny czasie... ::rose:: :heart: :tull:
  Temat: Choroba mojego Taty
Jolana

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 19960

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-08, 06:54   Temat: Choroba mojego Taty
Sama śpiączka farmakologiczna nie stanowi wielkiego problemu - jest częścią procesu leczenia.
Prognozy dla pacjentów zależnie są od przyczyny i ogólnego stanu zdrowia. Zatem pozostaje czekać z nadzieją...

Anax, życzę z całego serca aby Tatuś wyszedł z tego.
:heart:
  Temat: Choroba mojego Taty
Jolana

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 19960

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-07, 18:11   Temat: Choroba mojego Taty
Chorzy w śpiączce wymagają postępowania przede wszystkim sensu stricto medycznego, prawidłowego żywienia oraz stałej opieki pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej. Leczenie koncentruje się też na zapobieganiu wtórnym powikłaniom infekcjom, odleżynom, zaburzeniom krążenia, przykurczom, zanikaniu mięśni etc.. To oczywiste.


Jednak chcę zwrócić szczególną uwagę na komunikowanie się z chorym. Otóż, bez względu na głębokość śpiączki farmakologicznej generalnie zaleca się mówić do chorego... Zaleca się utrzymywać go w nastroju optymistycznym. Niektórzy chorzy po wybudzeniu pamiętają takie rozmowy. Podobnie zachowuje się cały personel oddziału. Lekarz na przykład podczas wizyty wita się z pacjentem, pielęgniarka informuję chorego o czynnościach, które będą wykonane, to samo rehabilitant i inni.
  Temat: Choroba mojego Taty
Jolana

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 19960

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-07, 16:47   Temat: Choroba mojego Taty
Opisane przez Ciebie objawy i problemy związane są obecnie z zastoinową niewydolnością serca w stopniu znacznym... Stan ten wymagają intensywnej opieki lekarsko -pielęgniarskiej a rokowanie co do życia osób z takimi zmianami chorobowymi jest bardzo poważne.
Ale dzięki odpowiedniemu leczeniu można je złagodzić objawy i następstwa.
Nie wiele mamy informacji na temat objawów, leczenia, badań przeprowadzonych u Tatusia.. W ogóle niewydolność krążenie - to temat rzeka...i tak z marszu niewiele można napisać....
  Temat: Choroba mojego Taty
Jolana

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 19960

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-19, 10:34   Temat: Choroba mojego Taty
Anax napisał/a:
Mam żal do lekarzy, to ich wina. Tata 9 lat temu miał zdiagnozowany nowotwór płuc- pisałam o tym na początku. Po usunięciu guza i części płuca było wszystko dobrze. Tata często miał kontrolne badania w szpitalu. Chyba po 8 latach jakiś lekarz stwierdził,że jeśli przez tyle lat nie ma nawrotu choroby, to nie ma konieczności częstych badań. I oto co się stało w ciągu kilku miesięcy- nawrót raka i przerzuty.


Anax, rozumiem Twój ból i współczuję. Zasada jest taka, po zakończeniu leczenia operacyjnego i /lub chemioterapeutycznego każdy pacjent jest objęty ścisłą opieką onkologiczną przez pięć lat. ten okres jest czasem jakby umownym. Teoretycznie pacjent wyleczony... :roll:


Niestety bywa i tak, że rak może być w postaci subklinicznej wówczas ta postać utajona, nieujawniona mimo nadzoru lekarskiego stwarza problemy diagnostyczne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group