1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz na jajniku
Jolana

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9751

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-29, 22:53   Temat: Guz na jajniku
werbena napisał/a:

Bardzo proszę o interpretację wyniku, z tego co przeczytałam to jest to potworniak dojrzały, jednak ta druga część (cystadenoma mucinosum) gruczolakotorbielak śluzowy co oznacza? Czy należy przyjąć, że całość to zmiana łagodna i zapomnieć o problemie?

Tak,tę zmianę zalicza się do łagodnych nowotworów jajnika, wymagają usunięcia chirurgicznego.. Po leczeniu operacyjnym czeka Cię od czasu do czasu kontrola ginekologiczna.
Na najbliższej wizycie u lekarza dopytaj o szczegóły.
  Temat: Guz na jajniku
Jolana

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9751

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-01, 21:52   Temat: Guz na jajniku
Cytat:
na prawym jajniku znajduje się właśnie torbiel

W większości przypadków takie torbiele to tylko łagodna zmiana, przypominająca pęcherzyk wypełniony płynem.

Mięśniak jest dosyć mały i nie sadzę by dawał objawy w postaci krwawień ze skrzepami.

Natomiast guz na jajniku powoduje charakterystyczne objawy takie jak : rozpierające bóle podbrzusza, okolic jajnika, zaburzenia cyklu miesiączkowego, krwawienia międzymiesiączkowe, objawy ze strony przewodu pokarmowego, bóle podczas współżycia, zaburzenia oddawania moczu lub/i zaburzenia w wypróżnianiu się..
To już dzwonki alarmujące, że na jajniku guz zakłóca jego pracę...

Guzy na jajniku, które są technicznie łatwe do usunięcia, wycina się laparoskopowo a gdy są trudno dostępna lub duże, konieczna jest tradycyjna operacja czyli przez nacięcie powłok brzusznych i oczywiście badanie histopatologicznie.

Warto zrobić morfologię krwi, ponieważ takie krwawienia anemizują organizm...

No cóż, nie ma co czekać zgodnie z zasada m wcześniej wykryty nowotwór tym łatwiej jest wyleczalny.
  Temat: Guz na jajniku
Jolana

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9751

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-01, 18:41   Temat: Guz na jajniku
Witaj werbena, :) postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć na Twoje pytania i ogarnąć zagadnienia które dotknęły Cię osobiście...

Cytat:
8 miesięcy temu byłam w zagrożonej ciąży ( od początku plamienia, leki duphaston i luteina), która zakończyła się poronieniem zatrzymanym w 10 tygodniu i miałam zabieg łyżeczkowania. Po zabiegu zrobiono mi USG, podczas, którego lekarz stwierdził, że zostały jeszcze resztki po zabiegu i kazał przyjść po kolejnym cyklu żeby zobaczyć czy macica sama się oczyści i tak właśnie było.

Powodem poronienia były prawdopodobnie niedobory hormonalne. Dotyczyły progesteronu - hormonu drugiej fazy cyklu, w związku z tym otrzymałaś leki na podtrzymanie ciąży (Duphaston i Luteina). Mimo leczenia ciążę utraciłaś.
Być może poza niewydolnością ciałka żółtego istnieją też inne zaburzenia hormonalne ( tarczyca? - należy to skontrolować ).

Cytat:
Po ostatnim USG w kolejnym cyklu a dokładnie w jego połowie dostałam plamień oraz pojawiło się parcie na pęcherz, zgaga, problemy jelitowe (zaparcia i biegunki, przelewanie się, wzdęcia) i stwierdziłam, że wszystko wskazuje na to, że jestem w ciąży, ale po 2 tygodniach plamień dostałam okres, jednak problemy ze zgagą, jelitowe oraz parcie na pęcherz pozostały.

Czy USG - czy było wykonywane przez pochwę?

W połowie cyklu w okresie okołoowulacyjnym, czyli tuż przed nim i tuż po nim występują różne objawy. Mogą się pojawić objawy takie jak : plamienie z dróg rodnych, wzdęcia brzucha, bóle o różnym nasileniu, częstsze parcie na mocz, wzmożony pasaż jelit...
Objawy w/w trwają od 6 do 48 godzin. Jeśli te objawy utrzymują się dłużej świadczy to o innej przyczynie dolegliwości. I wtedy nie wolno podawać leków p/bólowych i rozkurczających bo mogą zamazać obraz kliniczny schorzenia...
To są sygnały alarmujące w ginekologii, których nie można bagatelizować...

Cytat:
niepęknięty pęcherzyk owulacyjny na prawym jajniku

Niepęknięty pęcherzyk Graffa nie wymaga leczenia, czasami może prowadzić do powstania torbielki która często samoistnie się wchłania.

Cytat:
mięśniak na macicy

Cytat:
guz na prawym jajniku

Mięśniak niewielki wymaga stałej kontroli, obserwacji pod kątem rozwoju choroby, szczególnie u młodych kobiet... Dlatego, że może z czasem ulec transformacji w złośliwy nowotwór... (taka sytuacja rzadko się zdarza, ale warto mieć to na uwadze...)
Jeśli chodzi o wykrycie guza jajnika - to postępowanie diagnostyczne i lecznicze powinno być rozpoczęte jak najwcześniej. Zależnie od rodzaju i wielkości guza, Twojego wieku i ogólnego stanu zdrowia lekarz zaproponuje odpowiednią metodę operacyjną...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group