1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Jolana

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21862

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-07, 09:59   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotrze, nie tylko ja, ale wiele innych osób czyta Twój wątek i wspiera Cię. :) Wierzę, że zniesiesz dobrze tę radioterapię. Przed Tobą duża szansa a więc korzystaj z niej....

Nie bój się - jesteśmy z Tobą :uhm!:

Bardzo serdecznie pozdrawiam
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Jolana

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21862

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-06, 18:14   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Witam Cię Piotrze,
czekam na kominkowe postanowienia. Ale też ciekawa jestem czy w tej sytuacji można rozważyć podanie jednocześnie chemio i radioterapii, czyli terapii skojarzonej? Wiem, że w niektórych przypadkach tak się postępuje ( np. przy przerzutach do węzłów chłonnych w śródpiersiu).

Serdecznie pozdrawiam
Trzymaj się Piotrze :)
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Jolana

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21862

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-31, 11:08   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000 napisał/a:

Wie ktoś może co to jest ten "kominek" ? Bo mnie kominek kojarzy sie z drewnem ciepłem i klachami przy koniaku a nie z rakiem. Pozdrawiam.

:-D
przy koniaku -świetne....

Odpowiem na podstawie własnego doświadczenia - jako pielęgniarka oddziałowa brałam udział w kominkach. Wyglądało to tak, że zbieraliśmy się zwykle raz na tydzień u ordynatora oddziału i omawialiśmy trudniejsze przypadki, sposoby postępowania, diagnostykę, planowanie dalszego postępowania, opiekę pielęgniarską itp. Wcześniej była przygotowana pełna dokumentacja pacjenta i szczegółowo, kompleksowo był omawiany przypadek chorego ( po konsultacjach z innymi specjalistami ). Takie były nasze kominki, zamiast koniaczku :-D często była kawka....

Pewnie podobnie wyglądają kominki gdzie indziej.
  Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Jolana

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 21862

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-30, 20:45   Temat: mam raka płuc i co dalej ?
Piotr2000 napisał/a:
Wiem ze to już koniec nadziei

Naprawdę, proszę w ten sposób nie myśleć. Nawet jeśli to będzie związane z dalszym procesem chorobowym - to przecież jeszcze są inne metody leczenia.

Piotr2000 napisał/a:
ale ponieważ nie wiem kiedy podejmą co do mnie jakies decyzje, a pani onkolog mnie zbyła mam prosbe, żeby zintepretowac powyzsze wyniki i podpowiedzieć mi na co zwrocic uwage i o co pytac kiedy bede miał następną konsulacje?

Twój czas z lekarzem będzie ograniczony, więc dobrym pomysłem jest przygotować listę pytań, żeby ten czas wykorzystać jak najlepiej. Najważniejsze Twoim zdaniem umieść pytania na górze listy.

Ja bym zapytała: ( dla przykładu)
*Na jakim etapie jest moja choroba?
*Jakie są opcje leczenia?
*Jakich rezultatów można się spodziewać?
*Jakie są skutki uboczne leczenia?
*Czy istnieje sposób, aby zminimalizować skutki uboczne?
*Czy leczenie może powodować inne problemy ? (takie jak ze strony serca, płuc, uszkodzenia nerek itp.)
*Czy istnieją alternatywne metody leczenia?
*Jak długo trzeba czekać na uzyskanie wyników / efektów?
* Czego mi nie wolno podczas leczenia?

Piotr2000 napisał/a:
Na te chwile fizycznie nadal czuje sie bardzo dobrze i gdyby nie to badanie PET to łudziłbym sie nadal ze jestem wyleczony, natochmiast psychika mi siada z godziny na godzine i na mysl co mnie teraz czeka powiem szczerze ze wolałbym zasnąc i już sie nie obudzic, takie życie nie ma sensu.

Nastaw się pozytywnie, nikt z nas nie wie ile mamy czasu. Odżywiaj się dobrze aby wzmocnić organizm do ew. dalszej walki... Skorzystaj też z pomocy psychoonkologa.

Życzę Ci wszystkiego najlepszego! :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group