1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Jolana

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9373

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-11, 08:03   Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Izabela00, dla uspokojenia Ciebie dodam, że tylko kuracja radiojodem prowadzona przy chorobach tarczycy wymaga daleko posuniętych środków ostrożności dla kobiet spodziewających się dziecka i dzieci. Natomiast radioterapia u Twojej Mamy będzie bezpieczna dla Ciebie i maleństwa.... :)
  Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Jolana

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9373

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-10, 19:59   Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Dokładnie jak napisał kmis757, nie będą potrzebne żadne specjalne środki ostrożności przy kontaktach z Mamą.
I ważna sprawa czy Mama wie na czym polegać będzie radioterapia? Tutaj jest dobre opracowanie: Radioterapia narządów szyi i głowy.

Można też skorzystać z innych poradników...
  Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Jolana

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9373

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-10, 17:10   Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Cytat:
chodzeniem może być właśnie od głowy.

Tak jak napisała Terlewa.

Guz mózgu też może dawać takie objawy i wiele innych schorzeń. Dlatego bezwzględnie trzeba szukać natychmiastowej pomocy medycznej. I jeśli możesz dołącz wszystkie badania chronologicznie, które były do tej pory wykonane ( bez danych osobistych Mamy i lekarzy )...
  Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Jolana

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9373

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-10, 14:31   Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Izabela00 napisał/a:
Powiem szczerze ,że cały czas to że Mama jest osłabiona tłumaczę sobie , że to od chemii bo tak naprawde dopiero w piatek wyszła ze szpitala.

Nie można wykluczyć osłabienia wywołanego leczeniem, chorobą - jednak jeśli te objawy się nasilają, czy dołączają się inne niepokojące - wówczas potrzebna jest pomoc np. lekarza rodzinnego..

Izabela00 napisał/a:
Mama będąc w szpitalu na chemii , zgłaszała to lekarzowi , że ma "słabe " nogi , po czym lekarz stwierdził ,że to skutek po cisplatynie . Powiedział , ze to neuropatia , jednak nic na to nie przepisał ani nie powiedział jak można temu zapobiec , żeby np. sie nie pogarszało .
Powiedział jedynie , że takto juz jest przy tej chemii i albo to Pani zostanie albo nie .

Neuropatia obwodowa to inaczej uszkodzenie nerwów obwodowych...

Izabela00 napisał/a:
Martwi mnie to , bo nawet jezeli ma tak zostać to chciałabym temu w jakis sposób zapobiec , zeby sie nie pogłebiało.

Jasne, że tak. Pomoc jest konieczna. Jak nie ten inny lekarz pomoże. Proponuję wizytę domową lekarza rodzinnego - na początek.
  Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Jolana

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9373

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-10, 13:49   Temat: Re: Co na drętwienie nóg i rąk przy DRP po chemii ??
Izabela00 napisał/a:

Mama po ostatniej chemii bardzo żle sie czuje , jest słaba i co mnie bardzo martwi nie może spać w nocy mimo slinego leku na sen (zomiren) , w dzien tez ma problem sie zdrzemnąć , a do tego wszystkiego drętwieją jej nogi aż do kolan , prawa ręka też, do tego skarży się , że nogi ma jak nie ''swoje'' caly czas wydaje jej się , że są zimne , chodzi ciężko jak na kołkach . Co mogę zrobić aby pomoc Mamie ??

Izo, bezwzględnie trzeba szukać natychmiastowej pomocy medycznej jeśli drętwieniu lub mrowieniu towarzyszy osłabienie itp... Bo sprawa może być poważna.

Drętwienie, mrowienie w kończynach, a nawet silne uczucie gorąca lub zimna - stan taki nazywa się parestezją.
Przyczyn tego stanu może być kilka:
na przykład: Cisplatyna uszkadza komórki nerwowe i chorzy często odczuwają po nich drętwienie kończyn, jednak objawy te szybko znikają po skończeniu terapii.
Gdyby to było przyczyną parestezji to istnieje wiele skutecznych leków...

Przyczyną drętwienia i opisywanych objawów może być brak witaminy B6, B12, a może magnezu, potasu i wapnia itd...

Czasami wskazuje na kłopoty z kręgosłupem lub schorzenia ogólnoustrojowe i w zależności od przyczyny prowadzi się leczenie - to tak dla przykładu.

Izabela00 napisał/a:

Czy powinnam się zgłosić z tym do jakiegos lekarza? Mama obecnie czeka na radioterapię , termin ma na 19lutego czy do yej pory zmiany w mozgu moga sie bardzo powiekszyc?

Do onkologa lub neurologa. Jeśli Mama ma dodatkowo inną chorobę, to najlepiej zgłosić się o pomoc do lekarza rodzinnego do danego specjalisty ( np.diabetologa, endokrynologa..).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group