1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 42
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-08-26, 21:33   Temat: Żałoba
Katarzynka36 napisał/a:
Zebro... ukojenia...
ściskam mocno

Zebro, życzę Ci tego samego co Katarzynka. Pozdrawiam Cię cieplutko
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-02-04, 23:15   Temat: Żałoba
Zebra napisał/a:
Oj Dziewczyny! :oops:

Co oj, co oj ... pokazałaś się, to się bardzo cieszymy :cmok:
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-02-04, 22:40   Temat: Żałoba
Zebro, jak zwykle cieszę się, że się odzywasz. I ściskam :tull:
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-28, 12:26   Temat: Żałoba
Mark napisał/a:
JustynaS1975 - zobaczymy za 15 lat ;)

Pożyjemy, zobaczymy :-D
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-28, 12:11   Temat: Żałoba
Mark napisał/a:
Mam zatem przed sobą jakieś mniej więcej 15 lat :mrgreen: , tylko czy ten uśmiech tu pasuje, oceńcie sami |wht?!|

Marku, chyba też tu nie powinnam się wypowiadać, bo mam raczej 'dramatyczne' (czytaj często niestosowne) poczucie humoru.
Aleś sobie 'wyliczankę' zrobił ;) , mam nadzieję, że to nie 'proroctwo' i masz więcej niż 15 lat przed sobą (i oczywiście w dobrym zdrowiu). :)
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-01-07, 11:18   Temat: Żałoba
Ewelina Żurek napisał/a:
dla mnie to forum to takie właśnie "pisanie bloga", tylko, że poza swoimi przemysleniami poznaję także historie innych.

Zgadzam się z tym w 100%. [yee]
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-12-20, 14:09   Temat: Żałoba
maka1982, przepraszam jeśli Cię uraziłam. Nie miej do mnie pretensji, że nie ma lekarstwa na raka. ;)

Ja mam nowotwór złośliwy i też wolałabym, aby było lekarstwo, które można połknąć jak aspirynę i nie będzie miało takich skutków ubocznych jak obecna chemia i będzie dawało większą pewność na wyleczenie. Ale na razie nie ma... , coś jest, ale wszystko obarczone dużą niepewnością.

Wiem, że rak istniał od dawna. Już nawet boję się pisać jak było dawniej, bo znów dostanę po głowie. Ale tak naprawdę od niedawna nauka ma takie duże możliwości. Czy kiedyś będzie takie lekarstwo na raka, to na pewno we wróżkę nie będę się bawić.
A na razie też czuję się jak królik doświadczalny.

maka1982 napisał/a:
może moje wnuki będą robiły oczy na wieść o tym, że babcia im umarła na raka, tak jak ja się dziwię, że w młodości mojego dziadka ludzie całymi domami umierali na tyfus

Ja tam się nie dziwię temu, że ludzie kiedyś umierali na tyfus ;) , ale to, że moja babcia chorowała na tyfus i przeżyła to się dziwię ;) . Wielu rzeczom o wiele bardziej się dziwię.
I oby tak było, że Twoje wnuki będą się dziwiły, że dwa pokolenia wcześniej ludzie umierali na raka.

Co do cofania w czasie to nie wiem, czy kiedyś to będzie możliwe. ;)

I w tym wątku żałobnym kończę te wywody. :)
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-12-20, 13:12   Temat: Żałoba
Bo ten rak, to taki badziew, że gorszy niż ufoludki na planecie odległej o milin lat świetlnych ;) .
Teraz choroby, które się leczy z dużym powodzeniem (jak np. zapalenie płuc, czy gruźlica) też bardzo dużo czasu upłynęło za nim ludzie wynaleźli na nie lekarstwa.
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-12-20, 12:00   Temat: Żałoba
Nika2, :)
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-12-20, 11:51   Temat: Żałoba
Wiem, jak to jest. Czasami próbuję wlać w ludzi swoją wiarę, wlać dobre słowo, pokazać, że warto żyć (pomimo wszystko), ale nie zawsze się udaje. Nie jestem z wykształcenia psychologiem i to co robię jest takie po omacku. I nie zawsze się udaje. A czasami na takie zmiany, na zmianę myślenia, przełamanie wewnętrznych barier, przekonań potrzeba czasu. Ale czasami tego czasu braknie ...

I żeby być taką dobrą duszyczką trzeba mieć piekielną siłę (a już w tych czasach wyjątkową ponad ludzką).

Pamiętam jak ta pani Ani mówiła (to było kilka lat temu, byłam młodsza, i jak to młodość ma swoje prawa, wchodzi się w życie w potencjałem takim, że góry przemieszczać) że ludzie są podli jako ogół, (co prawda są pojedyncze wspaniałe osoby, takie perełki). Że ten świat przez to jest podły. Ja mówiłam skądże, przecież ludzie są z natury dobrzy, świat jest piękny itd. Ehhh... młodość. Teraz po kilku latach, gdy już doświadczyłam różnej podłości, małości, pogardy itd. , myślę podobnie jak ona, ludzie w swojej masie są niedobrzy, a są pojedyncze osoby 'perełki'. I jakoś zawsze to zło jest spektakularne i wydaje się być górą. Może czasami po długim czasie okazuje się, że jednak to dobro jest górą. Ale czy tak zawsze??? Tyle, że ja pomimo całej takiej wiedzy mam siłę (jeszcze) trwać, a ona już chyba takiej siły nie miała.

Ta pani Ania pozostała dla mnie przykładem. I będę ją niosła w swojej pamięci.

[ Dodano: 2011-12-20, 11:51 ]
I jak zwykle się lekko zafilozofowałam :]
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-12-20, 11:21   Temat: Żałoba
:(, często Ci wspaniali odchodzą tak wcześnie.
Tak jakby już wystarczająco dużo dobrego zrobili na świecie.
Ale zostawiają nas. :( Tych, którzy mieli szczęście i zaszczyt ich znać.

Co do tego poddawania się tych ludzi. Też próbuję wlać w nich jeszcze chęć do życia, być może jeszcze jakaś iskierka w nich zabłyśnie. Ale z drugiej strony muszę uszanować ich wolę.

Moja bliska koleżanka (pomimo tego, że 70-letnia kobieta), byłyśmy ze sobą bardzo blisko, była mądra, inteligentna, otwarta. Mogłam jej powiedzieć o wszystkim, co dzień się spotykałyśmy na pogaduszki. Miałam ogromne szczęście ją znać, i to, że mnie lubiła i spotykała się ze mną.
Była też dobrym, wspaniałym człowiekiem, wrażliwym, pomocnym innym ludziom. Ale uważała, że życie jest trudne, ciężkie. I żyje bo żyje, ale gdyby umarła, to byłoby nie tak źle. Gdy zachorowała na raka, potem miała udar i paraliż. Też się poddała, już nie miała żadnych chęci do życia. Pamiętam jak pożegnała się ze mną bez słów (nie mogła mówić), jeden gest wyrażający wszystko. Na następny dzień umarła.
Do tej pory z nią czasami rozmawiam i gdy coś mnie kiepskiego spotka, przede wszystkim od ludzi, mówię: 'widzi pani, pani Aniu, jak to jest' (tak sobie mówiłyśmy). Nie raz jej mnie brakuje. I teraz gdy piszę tego posta, łzy mi lecą.

Niko, miały być o Tobie, a wyszło jak wyszło.
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-12-20, 11:00   Temat: Żałoba
Niko, to wszystko jest przeraźliwie smutne.
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-11-27, 08:00   Temat: Żałoba
Zebra, :tull:
Pozdrawiam Cię cieplutko i Tobie też życzę dużo siły
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-11-23, 17:51   Temat: Żałoba
niki napisał/a:
przemyslałam to sobie na wszystkie strony- jesli tylko moj prof nie będzie mial zbyt duzo wątpliwosci to zacznę pomagać tym, ktorzy są na koncu tej ziemskiej drogi, kiedy jest tak trudno i tak cięzko ten wolontariusz jest promykiem który może ulzyć i pomoc

niki napisał/a:
moze lepiej swój zal zamienić właśnie na pomaganie innym

Bardzo chwalebne :bravo"
  Temat: Żałoba
JustynaS1975

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 165778

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-11-21, 12:48   Temat: Żałoba
Zebra napisał/a:
Hmmm, temat do wspominania agonii jest nawet osobno wydzielony..., więc chyba komuś on służy.

Zebra napisał/a:
To jest temat dotyczący żałoby. Jeżeli ktoś jej nie przeżywa nie musi tu zaglądać i niepotrzebnie tracić czasu na czytanie. Jeżeli ktoś przeżywa ją inaczej, może opisać jak to jest u niego lub nie.

Zebra napisał/a:
Rozumiem osoby, które nie muszą się wyżalać na forum, ale czasami jest tak w życiu, że po prostu nie ma się do KOGO gęby otworzyć i wówczas wygadanie się przez klawiaturę może okazać się bezcenne...

Zebro, popieram Cię w 100%
Pozdrawiam Cię serdecznie
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group