1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
Katarzynka36

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-28, 00:15   Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
Witaj Joajoa
Adenocarcinoma mucinosum metastaticum to jesli się nie mylę "przerzuty gruczolakoraka śluzotwórczego"

pozdrawiam cieplutko
  Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
Katarzynka36

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-07, 00:25   Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
JoaJoa
Chyba nieopatrznie mnie zrozumiałaś :-(
Oczywiście tylko i wyłącznie pacjent decyduje o sobie. Przykro mi po prostu jak przeczytałam Waszą historię. Bo dla mnie to trochę taki szok :-(
Wiem coś o nagabywaniu o operacji, bo przeprowadzilismy cięzką batalię z naszym Tatą, by poddał sie operacji. Taty argumenty były bardzo podobne jak Twojej Mamy...

Ale nie nie ma co w tej chwili rozpamiętywać tego co mogłoby być, trzeba się wziąć do walki o Mamę. Przepytajcie dokladnie lekarza o stan Mamy i wrzuć Joajoa wyniki badań jak będziesz miała w ręku. Znający się na rzeczy napewno odpiszą i wyjaśnią Ci wszelkie watpliwości...
Tymczasem dużo sił do walki Wam życzę.
pozdrawiam cieplutko
  Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
Katarzynka36

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-06, 22:46   Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
JoaJoa
Oczywiście nie wiemy ile lat by Twojaj Mama żyła po operacji jakby się Jej poddała 6 lat temu. Ale myślę, że miałaby wówczas szansę nie na lata, ale na pełne wyzdrowienie.
Teraz szansy na wyzdrowienie nie ma żadnej. A to spora jednak różnica...

Co do operacji - piszesz, że nie rozumiesz, dlaczego nie wycięli "głównego" guza. Być może dlatego, że jego wycięcie narobiłoby więcej szkody niz pożytku. Prawdopodobnie guz był na tyle duży, że lekarze nie ryzykowali, by Twoja Mama zmarła im na stole operacyjnym, lub miała ciężkie powikłania pooperacyjne.

Rozumiem, że Mam denerwuje się na hasło "chemia". Ale to jedyna chyba szansa na poprawę jakości jej życia i jego wydłużenie. Choć powiem szczerze, nie wiem, czy stan Mamy pozwoli na podanie chemii. Ale to zapewne się okaże.
Nie sa to optymistyczne wieści, przykro mi, ale jednocześnie bardzo mi smutno, że Twoja Mama zrezygnowała 6 lat temu z szansy na pełne wyzdrowienie. Wierz mi, inni bardzo by chcieli mieć taką szansę...
Cóż, ale to wybór pacjenta. Szkoda jednak, że bardziej stanowczo nie napieraliście na Mamę...
pozdrawiam cieplutko
  Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
Katarzynka36

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-06, 21:53   Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
JoaJoa
Dr nie może na siłę zmusić pacjenta do leczenia. Niestety, Twoja Mama zaprzepaściła szansę na zdrowie i długie życie.. Czy ma tego świadomość? Teraz, stan jest na tyle zaawansowany, że szansa na wyzdrowienie chyba się oddaliła, jeżeli nie zniknęła zupełnie. Rozumiem, niektórzy ludzie mają pewne stereotypy, że "lepiej nie ruszać", ale na Boga, to chodzi o życie...Twoja Mama ma juz bardzo liczne przerzuty w różnych narządach, co nie rokuje dobrze. To już rozsiana postać choroby nowotworowej, gdzie leczenie może być juz tylko paliatywne... Mama rozmawiała dzisiaj z lekarzem?
pozdrawiam
  Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
Katarzynka36

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-06, 15:15   Temat: rak jelita grubego z licznymi przerzutami
Jestem w szoku i nie rozumiem...
Guz został zdiagnozowany w 2003r. i nic z nim nie zrobiono? Siedem lat minęło?! :shock:
Nie ogarniam tego moim rozumem, wytłumacz to proszę, czy to Wy odstapiliście od leczenia, czy lekarze zbagatelizowali?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group