1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Płaskonabłonkowy płuca prawego
Katarzynka36

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-28, 00:01   Temat: Płaskonabłonkowy płuca prawego
Greg witaj!
Przykro, że sprawdzły sie neistety przypuszczenia DSS i nie wygląda to dobrze:(
Ale ważne, że z tego co piszesz, tata czuje się całkiem dobrze:) Tak trzymać:) Dobrze, że juz po 1 chemii. Wyniki wydają się cość dobre, cukier trochę za wysoki, ale hemoglobina 14,3 - super:) To ważne by była wysoka, bo prawdopodobnie w miarę otrzymywania kolejnych chemii będzie maleć. U mojego Taty z 14 przed 1 cheia zjechała do 9,5 po 3 chemii, więc wyniki lecą otem "na pysk". Dobrze też, że Tat ma zajęcie i zajmuje myśli:) Grunt to też za duzo nie myśleć o chorobie i chemii...
Trzeba walczyć!
Dużo siły Greg Wam życzę i by Twój Tata jak burza przeszedł chemię - bez skutków ubocznych!
  Temat: Płaskonabłonkowy płuca prawego
Katarzynka36

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9664

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-23, 00:20   Temat: Płaskonabłonkowy płuca prawego
Witaj Greg62
Długa ta Twoja opowieść, ale przeczytałam:)
Zaaplikowali Wam chemię przedoperacyjną i po badaniau TK jak zobacza, że chemia pomaga i guz się zmniejsza to będa chyba operowac. Nawet chyba nie chodzi im o wielkośc guza (jak dla mnie guz jest wielkości cechy T2 - do 5 cm), tylko o zlikwidowanie przerzutów w węzłach chłonnych, tak by mogli operować. Z cechcą N2 raczej nie operują, juz cecha N1 jest na granicy operowalności. Myślę, że lekarze nie wiedzą jak organizm Taty zareaguje stąd różne ich opinie i komentarze. U nas torakochirurg od razu powiedział, ze będzie chemia i dopier operacja, a po operacji cd chemii. Jak Tata już był w szpitalu, trafił od razu na stół bez chemii... chemia była po operacji uzupełnijąca (ostatecznie Tata miał T2N1). U nas weryfikację cechy M - czy sa przerzuty odległe przeprowadzili też tylko na podstawie usg jamy brzusznej i chyba kilku markerów nowotworowych, które tata za własne pieniądze zrobił...
pozdrawiam Cie Greg
Będe trzymała kciuki, by okazało się, że guz można zoperować!!!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group