1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-24, 23:41   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Kasieńko Kochana

...
Słów brakuje... Jest szok, że to wszystko w tak zastraszającym tempie się potoczyło:(
Ciężko uwierzyć, naprawdę... Rano czytałam Twoje słowa o obawach co do poniedziałku...a dzisiaj wtorek - przyniósł złe wieści...

Bardzo mi przykro...

Wyrazy najgłębszego współczucia, Kochana...

Przytulam do serca
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-15, 19:34   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Kasiu KOchana

jest mi potwornie przykro, że tak to się wszystko potoczyło:(
Człowiek łudzi się, że jak jest operacja, guz wyciety to bedzie dobrze.
Są obawy, ale i nadzieja, że skoro operacja była to dalej bedzie w miarę.
Liczyłam, że u Was bedzie dobrze. BYła operacja płuca, a tu nagle bach, obuchem w głowę - jest przerzut w głowie:( Potem znowu nadzieja, że operacja go "zlikwiduje"...
Nie znam sie na medycynie, ale tempo odrostu guza (wznowy w miejscu wyciętego) jest dla mnie - laika - szokiem :shock:

Kasiu Kochana
dużo siły do walki z tym paskudztwem
I jeszcze wielu radosnych chwil. Mam nadzieję, że może uda się naświetlić głowę i zyskacie tak cenny przecież czas...

ściskam
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-21, 22:34   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Kasiu
Ciesze się, że juz po operacji i lekarze sa zadowoleni:)
Czyli to co chcieli udało się wyciąć - mam nadzieję:)
Dobrze, że Was Tatko poznał... a że może być oszołomiony po operacji to wiadomo...
niech spi, odpoczywa i nabiera sił!!!

ściskam ogromnie mocno:):):)
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-21, 11:12   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Kasiu KOchana

Dobrze, że jest operacja. Ściskam kciuki by sie udała, by wszytsko było ok!
napisz jak już będzie po!

pozdrawiam cieplutko
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-14, 20:40   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Kasieńko

Tak mi przykro, że kolejna operacja:( Że pojawił sie przerzut:(
Koszmar jakiś... cięzko wygrac z tą chorobą...
Dobrze, że można operować - to zawsze światełko w tunelu...

Będę bardzo mocno trzymała kciuki za Was

ściskam mocno
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-09, 22:21   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Kasiu:)
Bardzo sie cieszę:):):)
Skoro kontrola w kwietniu, to lekarz musi wiedzieć, że jest dobrze:)
Mam nadzieję, że to jakieś banalne guzki i znikną szybko! I że to nic złego i nowotworowego!

pozdrawiam cieplutko:)
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-02, 20:15   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Kasiu
Mój Tata mial ostatnio rtg i wynik był po 10 minutach. Natomiast TK na drugi dzień.

Trzymam kciuki Kasieńko:)
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-02, 18:18   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Witaj Kasieńko
Jutro ja będe trzymała kciuki za dobry wynik TK:)

W tym rtg to skrót: Tu oznacza tumor - guz. I teraz pytanie czy na tym rtg nie wyszedł czasem ten niewyciety podczas operacji maleńki guzek? Nie pamiętam jak on był umiejscowiony, ale może to wlasnie o niego chodzi w opisie rtg.

Kasiu, trzymam kciuki i głowa do góry!!!
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-27, 22:30   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Hmm, czyli to pokasływanie u Was też jest?! Czyli też nie znikło zupełnie po operacji?
Ciekawe, dlaczego u niektórych jest a u niektórych po operacji znika...

Dobrze, że Tata w miarę zniósł chemię :)

pozdrawiam cieplutko
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-27, 19:32   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Witak Kasiu

Po tej stronie Twoja imienniczka...
Ech, tak się cieszyłyśmy, że nasi Tatusiowie zostali zakwalifikowani na operacje, że są po, ze udało się tegp gada wyciąć a teraz widze, że u Was też - jak u nas od kilku dni - pojawiły się... schody:(
dzięki za wpis w moim watku - oczywiście pamiętam Cię:)
Widzę, że podobnie jak ja sie stresujesz:(
Kasiu - nie uspokoję Cie, bo wiesz jestem w tej samej niemal sytuacji - też sie stresuje od kilku dni i mamy podejrzenie, że "coś jest" - ale rzeczywiście może to być "pierdoła".
U nas po operacji był rtg - tydzien po operacji, potem po 4 tygodniach od operacji, a po chemii było od razu TK. I na tym TK wyszło, że jest obszar jakieś masy tkankowej, która po podaniu kontrastu nie zmieniła barwy, więc radiolog uznał, że jest to obszar blizny łącznotkankowej... uznałam to za pewnik, bo skoro i onkolog i radiolog tak powiedzieli, to mam nadzieję, że ta było. U Was mogło wyjśc to samo, ale, że było tylko rtg to nie widać czy zmienia barwe czy nie (nie ma kontrastu), więc woleli zlecić TK - dokładniejsze jednak. Nam dr onkolog powiedział, że jesli porównawcze rtg, ktore zostawilismy nie wyjasni sprawy zleca nam też TK..

A jak Tato po chemii? Jak sie czuje, jak zniósł cytostatyki? A i napisz czy twój tata pokasłuje czy nie? Bo u mojego lekki kaszel w sumie cały czas jest...

Postarajmy sie obie nie stresować, choć .... jest ogromnie ciężko...
pozdrawiam cieplutko:)
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-30, 14:36   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Witaj!
DDP, z tego co pamiętam co skrót - cisplatina, a cisplatina jest składnikiem schematu PN (cisplatina i navelbine). Mam nadzieję, że się nie mylę...

pozdr.
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-16, 23:00   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
absenteeism
Ja bym powiedziała jeszcze inaczej, lekarze muszą znać standardy, pytanie tylko dlaczego nie zawsze te standardy stosują. Jeśli nam w poznańskim szpitalu przekazują zupełnie inne tłumaczenia i wyjaśnienia, a tutaj na Forum dowiaduję się zupełnie innych rzeczy, to powiem szczerze: głupieję. No ale skoro ja się od DSS dowiedziałam jak powinien wygladać prawidlowy opis wyniku histopatologicznego i aco za tym idzie dzieki uwagom DSS i naszemu samozaparciu Tata ma radioterapię po operacji (nieradykalnej), bo onkolog nie wychwycił błędów w opisie, to co tu dyskutować. Wytyczne wytycznymi, proceduty procedurami, a życie i szara codzienności i działania niektorych lekarzy sobie...
pozdrawiam cieplutko:)
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-16, 20:12   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
DSS
ech, to u nas w Poznaniu są zupełnie inne standardy i wytyczne:( Nie wypowiadam się...I jeśli chodzi o termin chemioterapii po operacji (onkolog nam tlumaczył inaczej) i jeśli chodzi o zajęcie wezła chłonnego (onkolog też tłumaczył) i związanej z tym chemii. Już sama nie wiem co o tym myśleć:( Okazuje się bowiem, że wytyczne sobie, onkolodzy sobie...
pozdrawiam cieplutko
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-16, 17:24   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Kaija
Standardy są takie, że chemia uzupełniąca po operacji musi być podana najpóźniej do 8 tygodni po zabiegu. Nie wiem jak w innych szpitalach, ale w Poznaniu, onkolog chwycił za telefon jak zobaczył wynik naszego Taty i powiedział, że jak miejśca nie ma to musi się znaleźć, chemi musi być podana o czasie. Generalnie chemia nie może też być bardzo szybko po operacji, bo organizm musi dojść do siebie - lekarze liczą, że nie wcześniej chemia niż koło 4 tygodni po operacji. Ile u Was już czasu minęło?
pozdrawiam:)
  Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Katarzynka36

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 60781

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-15, 23:14   Temat: Guz pluca prawego- po operacji- proszę o opinie
Witaj!
Absolutnie nie jestem fachowcem, więc za dużo nie napiszę.
Po pierwsze: w węzlach chłonych nie stwierdzono przerzutów raka, więc jest cecha N0 - czyli teoretycznie chemia nie musi być ordynowana. Teoretycznie, bo byc może wielkość guza powyżej 5 cm kwalifikuje go do cechy T3, a to z kolei do II stopnia zaawansowania, w ktorej chemię się ordynuje. BYć może też chemia ma być u Twojego Taty ze względu na to, że guz dochodzi do opłucnej. Tego nie wiem. W każdym razie cecha N0 -jest bardzo dobrą wiadomością.
Po drugie: operacja była radykalna - RO - co oznacza, że na linii cięcia nie było komórek nowotworowych, czyli nie musi być radioterapii. Brak komorek na linii cięcia też jest bardzo dobrą wiadomością.
Moge dodać tylko, że w przypaku mojego Taty - mimo, że guz był mniejszy - 2x4cm, był przerzut w 1 węźle (N1) i niestety - komórki nowotworowe na linii cięcia - choc posobnie jak u Twojego Taty makroskopowo guz był 2 cm od linii cięcia, mikroskopowo było gorzej... i musiałabyc jeszcze radioterapia. Macie więc sporo szczęścia, bo guz był już duży, a wówczas wiadomo - gorzej go wyciąć z odpowiednim marginesem zdrowych tkanek...
Co do chemii to penwie schemat cisplatina i winorelbina...
pozdrawiam cieplutko:)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group