1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Katarzynka36

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19819

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-09, 15:34   Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Cześc Misiuniu:)
Gratuluję operacji:)

Mam nadzieję, że wynik bedzie dobry - nie trzeba bedzie ani chemii ani radioterapii...
ściskam mocno:):):)
  Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Katarzynka36

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19819

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-07, 15:45   Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Cześć Misiuniu cześć Kamo:)
Proponuję załozyć fanklub dr C. Piwkowskiego, bo przecież mojego Tatę też operował w maju 2010! i uratował mu płuco - zamiast całego wyciąć udało się wyciąć tylko 1 płat:):):)

Misiuniu, dzięki, że mnie znalazłaś na gg:)
Cieszę się ogromnie, że będzie OPERACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To rewelacyjna wiadomośc:)
Dobrze, że odwiedziliście Poznań. Dr Piwkowski cieszy sie tutaj wielką renomą:)
Pisz kiedy operacja będziemy trzymać kciuki:)

pozdrawiam cieplutko
  Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Katarzynka36

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19819

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-28, 16:25   Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
NO właśnie, mi od samego początku też wydawało się, że brakuje 1 słowa w 2 zdaniu... MI pasuje "brak" - brak cech patologicznego nacieku... Ale mogę się mylić...
Misiuniu rozumiem Cię doskonale!
Przed operacją Taty też usiłowałam dopasować sobie jaki ma stopień zaawansowania na podstawie TK. U nas guz wg TK był poniżej 5 cm, a więc jest to cecha T2a - w opisie pooperacyjnym okazało się, że guz jest mniejszy nawet niż w TK, ale pozostało T2 - u Was też - na podstawie tk guz jest poniżej 5 cm, więc może być T2a. Nie wiemy jednak czy sa przerzuty w węzłach chłonnych. Jeśli bedzie choć 1 w okołooskrzelowym węźle bedzie cecha N1, jeśli będą powiększone węzły śródpiersia bedzie N2.
Ale to wszytsko gdybanie... U nas też mówiono o powiększonych węzłach śródpiesia, po czym okazało się, że były duże, ale nie miały przerzutów...
Wszytsko zatem jest możliwe Misiuniu!

Trzymam kciuki by operacja się odbyła!
Dziwię się, bo w Poznaniu robione w naszym przypadku baanie EBUS - badanie węzłów śrópiersia. Zapowiedziano, że jak będa powiększone to Tata dostanie 2 cykle chemii tzw. przedoperacyjnej i jeśli dzięki niej węzły będa czyste, odbedzie sie chemia. Więc moim skromnym zdaniem, jesli lekarze mają watpliwości, to najpierw powinni zrobic badanie EBUS, ewentualnie dać 2 cykle chemii i dopiero potem operowac jak przerzuty znikną. U Was lekarz pominął zupełnie opcje chemii przedoperacyjnej, chce robić operację choć wynika, że ma duże watpliwości.
  Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Katarzynka36

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19819

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-27, 17:38   Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Skonsultujcie Misiuniu - może w POznaniu?
Kawałek jest jednak drogi:(

50 lat - rany mlody bardzo twój Tatko...
Mój ma 69 lat i lekarze zdecydowali się na operację...

Jak taki młody to jest szansa, że organizm po operacji bardzo szybko się zregeneruje, bo mój Ojciec długo dochodził do siebie:( Po tygodniu już Go co prawda wypisali, ale z miesiąc trwało zanim silne bóle klatki i osłabienie minęło...
Przypilnuj Tatę by się zdrowo odżywiał, zbierał siły do operacji i walki z paskudnym nowotworem. Fajnie jakby miał wysoki pziom hemoglobiny, bo podczas operacji traci się dużo krwi i morfologia leci mocno w dół... potem człowiek slabiutki jaki listek na wietrze:(

pozdrawiam cieplutko:)
  Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Katarzynka36

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19819

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-27, 17:19   Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Misiunia
No troszkę dziwne podejście lekarza. Skoro ma duże wątpliwości, ze może otworzyć i zamknąc klatke, to może skonsultować przypadek Taty u innego torakochirurga w innym ośrodku? Bo jesli teraz na "dzień dobry" ogromnie się waha i rzeczywiście tak bedzie, że otworzy i zamknie klatkę to niepotrzebnie naraża pacjenta na dodatkowe osłabienie organizmu i skutku operacji, która i tak nic nie wskóra. Operacja dopiero za miesiąc, jeśli będzie nie udana, to trzeba bedzie poczekac kolejne kilka tygodni aż organizm dojdzie do siebie, by zacząć chemioterapię. Tym sposobem możecie stracić cenny czas. Z drugiej strony tylko operacja może uratowac pacjenta i trzeba podejmować próby wyleczenia. Mam jednak nadzieję i bardzo Ci tego życzę Misiuniu, by operacja była udana i guz został wycięty!
Misiuniu, a gdzie się teraz leczycie? W Zielonej Górze?
  Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Katarzynka36

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19819

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-27, 14:31   Temat: Carcinoma planoepitheliale keratodes G3
Witaj Misiunia
Jeśli jest szansa na operację nalezy się bardzo cieszyć, bo tylko 10-15% pacjentów z rakiem płuca ma to niwątpliwe szczęście, że są kwalifikowani na zabieg.
Czy tak Ci lekarze powiedzieli, że mogą otworzyć i nie operować i zamknąć?

Nie rozumiem. U nas torakochirurdzy, ogladali dokladnie tk klatki w różnych ujęciach i po dokladnych analizach zdecydowali, że będzie operacja - poinformowali nas, że na 90% trzeba będzie wyciąć całe płuco, a skończyło się na wycięciu tylko 1 płata.
Oczywiście mogą być przypadki, że nie wszytsko jest widoczne odpowiednio na tk i po otwarciu dopiero wówczas widać wszytsko, ale myślę, że skoro lekarze już wyznaczyli datę operacji, to będzie ok:)
Szkoda tylko, że musicie czekać jeszcze miesiąc. Niby to niedługo jak na proces nowotworowy, ale z drugiej strony im szybciej tym lepiej...

My jesteśmy własnie z Poznania, operację Tata miał w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii. MOgę polecić:)
Onkolodzy troszkę mniej kontaktowi, natomiast podejście torakochirurgów jest jak jak z amerykańskiego filmu ;)
Lekarz zaprasza pacjenta i rodzinę do swojego gabinetu i przez 1,5 godziny opisuje operację wszytskie za i przeciw. Jakbym była na superkonsultacji za ciężkie pieniądze a nie na NFZ.

pozdrawiam cieplutko:)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group