1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Katarzynka36

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 27355

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-12, 22:28   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Ogromnie współczuję....
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Katarzynka36

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 27355

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-05, 14:45   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Gosiu
mam nadzieję, że teraz lekarze wreszcie jakos poradza sobie z sercem i tak dobiora leki, by biło wolniej i równiej. Uczucie szybkiego pulsu i "zamierania" serca znam z własnych doświadczen i nie życze tego nikomu. Uczucie jakby serce miało stanąć i już nie ruszyć:( strach, że się zaraz umrze:( koszmar...

ściskam kciuki za Tatę, mam nadzieję, że to serce nie szwankuje od bliskości guza i da się to unormować jak najszybciej

pozdrawiam cieplutko
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Katarzynka36

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 27355

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-03, 22:46   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Gosiu
kurczę, wiesz fachowcem nie jestem, ale ztych leków, które podajesz żadne nie jest na arytmię. Jest lek na nadciśnienie (nebicard), jest lek na "rozrzedzenie" krwi, jest lek osłonowy na żołądek, przeciwwymiotny, sa tabletki przeciwbólowe. Być może ów ostatni - doltard (na bazie morfiny) może powodowac u Taty arytmię. Może, ale nie musi. Lepiej, gdyby lekarz zapisał coś antyarytmicznego. Chyba, że to niestety tylko i wyłącznie wina guza i wówczas tabletki przeciwarytmiczne moga nie pomóc...
Generalnie jak na Osobę po operacji serca i bypassach Tata ma mało leków wspomagających pracę serca. Generalnie tylko ten nebicard na nadciśnienie i kumarynę (acenokumarol). Ja mam tylko nerwicę serca a mam na wszelki wypadek (dodatkowych pobudzeń - skurczy, czy tachykardii) leki....

jeśli Tata "sercowo" czuje sie gorzej, chyba powinien Go, albo Jego ekg zobaczyc jakiś kardiolog...

pozdrawiam cieplutko
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Katarzynka36

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 27355

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-03, 21:29   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego
Gosiu
A Tata bierze leki na arytmię?
Pobudzenia nadkomorowe lekarze generalnie lekceważą, jako niegroźne. Groźniejsze są pobudzenia komorowe - podałaś, że sa pojedyncze - to pół biedy. Gorzej jakby były gromadne. Ale i tak serce ma przyśpieszony rytm. Jeśli tata bierze leki na serca, może powinien miec zmienione? jeśli nie bierze, to powinien mieć zapisane szybko, by unormować pracę serca.

pozdrawiam cieplutko
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group