1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-28, 19:36   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka,
:/pociesza:/


[dalsze posty zostały wydzielone do wątku kciukowego Magdy]
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-25, 20:09   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka,
dziekuję Ci za piękną lekcję wielkiej walki, godnego umierania, ogromu serca i milości.
Twój tatko umarł godnie, w otoczeniu ukochanych mu Bliskich.
Daliście Tatusiowi ogrom serca i miłości. Daliście to co najpiękniejsze.
Dużo siły na jutro...
ściskam mocno
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-23, 00:54   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Kochana Gorzkajakmokka,

Ciężko uwierzyć, że nadszedł TEN CZAS...Ogromnie współczuję...
Potoczyło sie to w osttanich dniach bardzo, bardzo szybko, jesteś w szoku, że TO JUŻ...
Dobrze, ze tatko nie cierpiał...

najszczersze kondolecje, byliście dla Tatki ogromny wsparciem w tej nierównej walce..
Dużo siły...

przytulam do serducha...
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-22, 20:27   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka,

jestem, czytam... przytulam, łzy mi lecą...
Ogromnie mi przykro, że Tatuś odchodzi.... Bądźcie przy Nim... To niedługo już potrwa...Dużo siły KOchana...Oby sie nie męczył...
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-20, 17:29   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka,
Czytam i tak ogromnie mi przykro, że Tatko tak sie czuje:(
czytam, ale co tu mądrego napisać?! Każde słowo jest zbyt banalne...
Mam nadzieję jeszcze, że to wpływ tego leku - to otumanienie, to "inne" zachowanie Taty... Może dla Niego lepiej by był wyciszony... dla Was może też...

ściskam Cię mocno, dużo siły...
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-11, 23:51   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka,
Dzwoń na pogotowie, lepiej dmuchać na zimne, może nie wziął, a co będzie jak wziął jednak? Może przy okazji wezma do szpitala i zrobią badanie na kreatynine i mocznik...
6-7 ketonali to bardzo dużo - 50mg pół biedy, ale jak 100mg to juz dawka naprawdę b.duża...
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-08, 11:31   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka
Musicie pilnie otrzymac pomoc od jakiegoś lekarza. tata może mieć zwiększony steryd oraz mieć dodatkowo przepisane leki, ktore Go wyciszą i uspokoją. nie bedzie taki agreswyny i nadmiernie pobudzony. Uwierz - są na to leki. Tylko dr musi przepisać - taki, ktory się zna...Czy ten dr z hospicjum nie może przepisać? Piszesz, że nie mozesz znaleźć neurologa - ale na NFZ czy prywatnie? Bo na NFZ to boje się, że możecie czekac jeszcze wiele tygodni, a tu czas nie ma:(
Może wezwij lekarza z hospicjum, musi jakos pomóc...

ściskam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-07, 18:50   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka,
dexametason zmniejsza obrzek mózgu, a tym samym poprawia samopoczucie.
Wszystkie dziwne zachowania Taty, ktore opisujesz to niestety skutek choroby - guzów w głowie. Więc jesli Tato ma sie poczuc trochę lepiej, byc mniej agresywny, a Wy z Mamą mieć chwilę spokojniejsza konieczne jest zwiekszenie dawki sterydu. nie macie jeszcze maksymalnej, więc mam nadzieję, że onkolog/neurolog zaleci wam dawkę po ktorej Tata bedzie chociaż troszkę taki jak kiedyś. Niewiele można w tym stanie zrobić, ale poprawa dzięki sterydowi jest możliwa. Nawet jeśli ma to być poprawa tylko na kilka tygodni to myślę, że warto.

ściskam mocno
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-06, 11:56   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka,
Taty zachowanie jest generowane przerzutami do mózgu. Normalnie, gdyby ich nie było naświetlanie klatki pewnie byloby bardzo pomocne, ale w obecnej sytuacji, kiedy Tata jest taki niespokojny, nie wiem czy jak radioterapeuta jak Go zobaczy czy zakwalifikuje, bo jak pacjent nie bedzie grzecznie leżał na stole, to naświetlań nie może być.

Przytulam w tej nierównej walce.
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-29, 20:24   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka,
U nas na razie tak nie jest, bo udało nam się załatwić Tacie Gamma Knife - naświetlania typowo na guzy - były 4, niby są 3 i one zostały naświetlone. Dali Tacie szansę, bo jest po operacji płuca (2 lata temu) i tam - na szczęście- nic się nie dzieje.

Ale naczytałma się wiele o przerzutach i niestety objawy macie typowe. I często jest tak, że jak fizycznie jest super to psychicznie fatalnie i odwrotnie - jak fizycznie bardzo slabo, to jakby umysł byl jaśniejszy i "normalność" wraca. To pobudzenie jest na pewno straszne, może wieksza dawka czegoś wyciszającego. A Tata już zażywa ten haloperidol?

ściskam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-29, 17:32   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka
Poczytałam wiele o przerzutach do mózgu (my tez z tym walczymy) i takie niestety sa objawy.
Tata może byc oszolomiony, zdezorientowany, mowić, ze widzi ludzi, lub słyszy głosy, może agresywnie się zachowywac, ale to nie On tak naprawdę tylko choroba.
To cały czas twój tatulek, tylko, że raczysko atakuje:(

ściskam Cię mocno, pisze rzadko, ale czytam cały czas...

PS. Dobrze, że zdarzają się chwile, kiedy Tatko jest taki jak kiedyś. Oby jak najwięcej jescze takich chwil. Takich Waszych - po staremu. ściskam
K.
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-17, 22:14   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka,
Powiem brutalnie - nie mama uśpi tatę, tylko Tata robi wszystko by dostał niebawem paraliżu, albo ataku. Wytłumaczcie mu jakoś - nie wiem może nawet brutalnie, skoro inne słowa sobie lekceważy, że musi brać steryd, bo inaczej obrzęku mózgu może dostać, a co za tym idzie paraliżu, niedowładu itp.
A owo drętwienie jest wskazówką, że w głowie nie dzieje się dobrze.

ściskam mocno
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-19, 15:29   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Tato absolutnie nie może tego sam odstawiać. Przeciez to działa przeciwobrzekowo czyli na te przerzuty do mózgu... więc po pierwsze nie można go nagle odstawiać bo to steryd i po jakims czasie organizm przyzwyczaja sie do niego, a po drugie odstawienie może spowodowac większy obrzek mozgu a co za tym idzie - gorsze samopoczucie.
Chyba, że Tata kompletnie nie toleruje tego sterydu, może wówczas zmienić na inny - my bierzemy metypred, ma podobno mniej skutków ubocznych...
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-19, 13:44   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka
Kiedy dokladnie tata miał naświetlania?
U mojego Taty po WBRT było troszke podobnie - samopoczucie było najgorze ponad 2 miesiące od lamp - oslabienie, senność i Tacie ciagle było zimno. Co prawda nie leżał w dzien w łózku, ale ucinał sobie drzemki popoludniu przed TV, a spać chodził koło 20.00. To trwało jakieś 2 tygodnie. Poza tym utrata apetytu, nie miał ochoty nic jeśc i skarżyl sie na uczucie kluchy w gardle i jakby poparzenia krtani... więc te objawy mogą być od lamp...

Co do pabi dexametasonu - mój Boże tego nie można sobie tak nagle odstawić z dnia na dzień!!!!!!!!!!!! skutki mogą być fatalne!

Mój Ojciec po sterydzie lepiej się czuje...
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-28, 23:11   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Gorzkajakmokka,

niestety, to mogą objawy spowodowane przerzutami. Slyszałam o tym od wielu osób, ktore mialy podobne doświadczenia:( Ogromna agresja, niepokój, teorie spiskowe, kłótnie z rodzina, czepianie się wszystkiego...
Mogą, ale nie muszą... bo w sumie guzki nie są jakies wielkie, żeby już na tym etapie dawały tak duże skutki - przede wszytskim w zachowaniu... ale oczywiście zależy to też od lokalizacji...
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group