1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-07-16, 16:54   Temat: Rak nerki chromofobowy
Tak zawroty pojawiły się 20 czerwca, 27 dostałam Polvertic 24 i po 2 dniach ustąpiły ale przed badaniem znów wróciły ( ale to chyba nerwy przed badaniem ). Badanie było w piątek a w sobotę pojawiło się cierpnięcie twarzy,ból tępy rozpierający w skroniach, ból oczu przy ruszaniu, rozdygotanie i wewnętrzny niepokój. Dziś jest trochę lepiej ale wzięłam Modafen bo wygląda mi to na zatoki, jest lepiej ale wciąż coś nie tak ( rozdrażnienie i lekki ucis w skroniach nadal jest, zawroty trochę ustępują ). Co do zawrotów głowy to internistka podejrzewała błędnik, laryngolog też tak obstawiał a neurolog skierował na MRgłowy. Bardzo dziękuję za pomoc.
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-07-16, 16:39   Temat: Rak nerki chromofobowy
Od czasu wykonania badania mam takie dziwne cierpnięcie skóry głowy a głównie twarzy i tępe pobolewanie w skroniach oraz lekkie zawroty. Nie wiem czy to może być związane z zaburzeniami hormonalnymi ? Czy badanie celowane to amiografia ?
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-07-16, 16:29   Temat: Rak nerki chromofobowy
To jest wynik badania rezonansem magnetycznym z kontrastem, badanie głowy.
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-07-16, 16:15   Temat: Rak nerki chromofobowy
Witam
Bardzo proszę o łopatologiczną interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy. Badanie wykonane z powodu zawrotów i bólu głowy.

Opis badania
W obrębie przysadki mózgowej ognisko 6x3 mm nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu - torbiel ? Obraz do weryfikacji w badaniu celowanym na przesadkę mózgową.
Miernego stopnia zaniki korowe w obu okolicach czołowych.
Po za tym struktury mózgu i tylnej jamy czaszki bez zmian, bez zaburzeń dyfuzji i patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Układ komorowy nie poszerzony, symetryczny bez przemieszczeń.

Czy ta sytuacja wymaga szybkiej interwencji ?
Będę niezmiernie wdzięczna za przetłumaczenie wyniku.
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-07, 21:00   Temat: Rak nerki chromofobowy
Dziękuję, jutro postaram się dodać opis tego USG tak dla uzupełnienia wątku.

Bardzo gorąco pozdrawiam.
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-06, 21:00   Temat: Rak nerki chromofobowy
Dziś otrzymałam bardzo pocieszającą informację, że na CT zmiana była widoczna tylko jej nie opisano. Według radiologa to nie jest nic poważnego. Mam tylko pytanie czy trzeba zrobić nową tomografię czy złożyć reklamację i prosić o ponowny opis z uwzględnieniem tej zmiany ( ta tomografia była robiona 4 miesiące temu ) ?
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-04, 12:36   Temat: Rak nerki chromofobowy
Bardzo dziękuję za pomoc. Lekarz radiolog obiecał, że do końca tygodnia przejrzy płytkę z ostatniej tomografii i sprawdzi czy ta zmiana nie została pominięta.
Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-03, 20:57   Temat: Rak nerki chromofobowy
Witam
Bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu wyniku USG

"W miąższu bocznej lewej części segmentu II wątroby ujawnia się lita owalna izo- i nieznacznie hyperechogenna zmiana ogniskowa o wymiarach 25 mm x 17 mm x 16 mm, która nieznacznie uwypukla torebkę przedniej części segmentu. Guzek ten nie wykazuje wzmożonego unaczynienia. Obraz ten może odpowiadać naczyniakowi. Ponadto torbiel o średnicy 5 mm w bocznej prawej części segmentu II wątroby. Pozostały miąższ bez innych zmian."

To było bardzo dokładne USG. Poprzednie robione ok 1 miesiac temu nie wykazało takiej zmiany, również tomografia robiona w listopadzie 2012 roku. Czy mogła być ta zmiana nie zauważona czy też jest to przerzut z nerki ?

Pozostałe narządy jak i nerka po NSS są w porządku.
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-06, 19:20   Temat: Rak nerki chromofobowy
Witam
Bardzo dziękuję za radę.
Dziś przy okazji USG córeczki poprosiłam lekarza o USG wcześniej wspomnianych guzków. Mają po ok 10,3 mm i według radiologa wyglądają na włókniaki gdyż tłuszczaki mają inną barwę. Zalecił kontrolę przy każdym USG jamy brzusznej. Troszkę się uspokoiłam ale wciąż boję się, czy może to mieć jakiś związek z rakiem nerki.

Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-01, 21:49   Temat: Rak nerki chromofobowy
Proszę o radę
Obecnie mam anginę ropną ( poczęstowała mnie nią córeczka ). Bardzo zaniepokoił mnie jednak ból okolicy lędźwiowej. Lekarz po badaniu wyczuł dwa luźno przemieszczające się guzki po obu stronach. Podejrzenie tłuszczaka ale dostałam skierowanie na USG aby to potwierdzić. Pamiętam, że jakieś 9 lat temu jak miałam anginę to też czułam podobny ból i troszkę słabszy występuje przy infekcjach oraz w środku cyklu miesięcznego. Nigdy jednak się nad tym nie zastanawiałam. W obecnej sytuacji jestem przerażona, że może to mieć związek z guzem nerki.

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-03-02, 08:17 ]
Jedyna sensowna rada, jaka przychodzi mi na myśl, to wizyta u lekarza i wykonanie zaleconych badań.

  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-25, 15:27   Temat: Rak nerki chromofobowy
Mam jeszcze jedno małe pytanko. Przed operacją miałam CT jamy brzusznej z informacją, że po za guzem nerki i torbielką na wątrobie wszystkie narządy i węzły chłonne bez zmian i nie powiększone, również Rtg klatki piersiowej było prawidłowe. Nie otrzymałam w wypisie ani w wyniku histpat żadnej informacji na temat N i M. Czy mogę sądzić, że jest N0M0 czy lepiej dopytać lekarzy przy najbliższej wizycie w kwietniu ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-24, 17:19   Temat: Rak nerki chromofobowy
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli była by taka możliwość to znając Pana bardzo dobre zorientowanie w temacie nowotworów nerki miała bym taką prośbę, jeśli mógł by Pan podesłać mi linki do artykułów dotyczących typu chromofobowego. Będę niezmiernie wdzięczna, gdyż ja w internecie nie wiele znalazłam. Szukam również kontaktu z osobami z tym typem nowotworu, chcę jak najlepiej poznać z kim walczę. Z szacunkiem Kate1906
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-23, 23:07   Temat: Rak nerki chromofobowy
Nie wiem czy słusznie ale po wczorajszym USG jestem bardzo optymistycznie nastawiona, lekarz przekazał mi informację, iż nerka po zabiegu NSS wygląda tak jak by zupełnie nic z nią nie robiono. Nie ma żadnego śladu. Czy to możliwe ? Po za tym pozostałe narządy prawidłowe, węzły chłonne nie powiększone. Zastanawia mnie jednak fakt czy USG może nie wykryć 6mm torbieli na wątrobie, która została wykryta podczas CT w listopadzie. Czy jest możliwe, że taka torbiel się sama wchłonie bo mam nadzieję, że nie urośnie i nie okaże się przerzutem z nerki.
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-10, 00:19   Temat: Rak nerki chromofobowy
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Z badaniami wujka może być problem gdyż są w języku niemieckim i brak tych z ostatnich dni życia. To bardzo komplikuje sprawę bo nie mam kontaktu z byłą żoną wujka. Postaram się je przetłumaczyć i pokazać lekarzom. Jeszcze raz dziękuję.
  Temat: Rak nerki chromofobowy
Kate1906

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 16093

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-09, 21:33   Temat: Rak nerki chromofobowy
Bardzo dziękuję za pomocne informacje. Usg jest 3 kwietnia a wizyta 9. Czy wyniki mocznika i kreatyniny dobrze jest wykonywać co miesiąc ? Chcę mieć wszystko pod kontrolą dlatego na początku marca planuję zrobić kontrolne Usg w zwykłej przychodni ( wg lekarza z Centrum Onkologii w Warszawie dr. Stafiej robi Usg, które jest zbliżone do TK stąd również wizyta u niego ). Czy ma Pan może jakieś sugestie co do wcześniejszego wpisu dotyczącego wujka ? Będę niezmiernie wdzięczna za wszelką pomoc. Swoje drążenie tematu mogę umotywować tym, iż straciłam 2-letnią córeczkę. Teraz wiem, że gdybym wtedy drążyła bardziej sprawę na pewno było by inaczej ( po operacji zamknięcia stomii nastąpił zgon jak się później okazało to była zatorowość płucna i można było temu zapobiec jak nam później powiedziano ) Jeszcze raz dziękuję i bardzo gorąco pozdrawiam.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group