1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-07, 01:32   Temat: Naciek głowy trzustki
Cudowny, dzielny Tata, bardzo Ci współczuję Tronca, ale to wielki dar móc umrzeć w ramionach nabliższych, trzymaj się.
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-28, 21:31   Temat: Naciek głowy trzustki
Prawdziwy Wojownik! Trzymam za Tatę i za Was mocno kciuki, oby żył jak najdłużej.
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-10-11, 02:02   Temat: Naciek głowy trzustki
Wspaniałe wieści, co za radość :)

Cieszę się z Wami, z tatą, cudownie, że może odetchnąć :)
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-04, 00:48   Temat: Naciek głowy trzustki
Nawet jeśli to meta to dobrze, że nikt nie mówi o rezygnacji z leczenia. Że chcą jeszcze coś pomyśleć, coś podać, spróbować. u mojej cioci lekarka jak zobaczyła malutką zmianę na wątrobie nawet nie czytała wyniku dalej, tylko zakończyła leczenie. Trzymam kciuki tronca. może to nie meta.
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-01, 03:12   Temat: Naciek głowy trzustki
Brak przerzutów i rozsiewu i nie zwiększenie się masy guza w raku trzustki to BARDZO dobra wiadomość :) Morfologia chyba ma prawo być taka słaba, okres podawania chemii się wydłuża i nawet z zastrzykami tata może wymagać dłuższej regeneracji.
Wszystkiego dobrego dla Was.
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-21, 00:27   Temat: Naciek głowy trzustki
Oby jak najdłużej, wspaniałe wieści. Dobrze wiedzieć, że i z tym rakiem można pożyć, a nie tylko wegetować. :)
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-06, 19:23   Temat: Naciek głowy trzustki
Hej tronca,

A więc w Europie zatwierdzają nab - paklitaksel do leczenia zaawansowanego raka trzustki.

Ciekawe czy w Polsce dojdzie do tego.

Mam na myśli zastosowanie leku masowo z uwzględnieniem wskazań oczywiście, a nie pojedyncze przypadki. Bo u nas nie chcą nawet zbytnio stosować niczego innego niż GEMCYTABINA w monoterapii. Mimo, że są już badania i doświadczenia, że inne schematy mają nad nią przewagę. Mam wrażenie, że jeszcze gdzieś bliżej stolicy mają pojęcie o innych schematach i je stosują.

Widzę ogromną różnicę w podejściu na terenie Polski do leczenia raka trzustki.

Daj znać co powie lekarz o tym nowym leku.
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-21, 17:09   Temat: Naciek głowy trzustki
Tak, ciocia ma czasem codziennie, czasem co kilka dni, rozwolnienie, raz na dzień lub dwa.
U nas wynika to prawdopodobnie ze zmian w otrzewnej, ogólnie lekarze od dawna mówią, że jest to wynik choroby. Było podejrzenie, że to od Kreonu lub Nutridrinków, ale sprawdziliśmy i jednak nie.
Można się wspomagać:
-Loperamid (od lekarza)
-potrawy zapierające-ryż, banany, gotowana marchewka.
-dodaję łyżeczkę naturalnego kakao do Nutridrinków i także biegunki się zmniejszają.
-dużo łagodnych płynów
-oczywiście żadnych ciężkich potraw, ograniczenie błonnika, który obciąża przewód pokarmowy i nasila pasaż jelitowy.

Trzymajcie się! :)
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-17, 20:07   Temat: Naciek głowy trzustki
Hej tronca,

A jaki był wynik markera wcześniej?
Przed rozpoczęciem chemioterapii?
Było badane?
U mojej cioci od początku miał tendencję rosnącą, przed leczeniem 900, w trakcie leczenia ok 3000, było podejrzenie, że nie ma odpowiedzi na chemioterapię i potwierdziło się to w badaniach obrazowych.
Tata miał ostatnio badania obrazowe i zmiany się zmniejszyły, jest odpowiedź na leczenie i to jest najważniejsze. A że marker przy okazji jest w normie to tylko się cieszyć! :)
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-13, 17:22   Temat: Naciek głowy trzustki
tronca33 napisał/a:
Usg nie wykazalo nowych przerzutow,a te pozostale co byly znacznie sie zmiejszyly.

To wspaniała wiadomość, myślę, że nie można sobie wymarzyć lepszej :)

Jest odpowiedź na Gemzar i to jest bardzo wiele.
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-23, 21:25   Temat: Naciek głowy trzustki
Tronca, cieszę się, że tata ma się dobrze, póki jest leczenie, jest nadzieja.
życzę Wam cudownego czasu świątecznego, w spokoju i w zdrowiu.
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-01, 00:05   Temat: Naciek głowy trzustki
Dla czytających wątek też może mieć znaczenie jakie to zastrzyki, czy nie?
Miałam napisać na PW, ale uznałam, że warto o takie informacje nie tylko dla mnie. Może się pomyliłam.
I nie krzycz jo_a. Nie ma potrzeby.
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-31, 22:31   Temat: Naciek głowy trzustki
Tronca,byłabym wdzięczna gdybyś mi napisała jakie to zastrzyki i czy tata miał gorączkę neutropeniczną może wcześniej?
Interesuje mnie to, ponieważ mojej cioci nie chcą dać czynników wzrostu granulocytów i dziś znów nie dostała wlewu planowo. Odmawiają, argumentując, że się nie kwalifikuje, bo nie ma gorączki neutropenicznej, a tylko samą neutropenię.
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-31, 22:04   Temat: Naciek głowy trzustki
Tronca, pilnujcie tej gorączki, 39 to dużo. Jeśli będzie się utrzymywać to pilnie do lekarza.

Moja ciocia (także Gemzar), na jej karcie leczenia jest napisane: "W przypadku gorączki Apap x 2 lub Pyralgin x 1. W razie gorączki powyżej 38,5-39 - kontakt z Poradnią Onkologiczną.

Myślę, że chodzi o zagrożenie gorączką neutropeniczną, a pisałaś, że tata już miewał słabe wyniki. Zabieg na pewno też nie jest obojętny dla organizmu i temperatura może być podwyższona.

Pamiętajcie o uzupełnianiu płynów.
  Temat: Naciek głowy trzustki
Lucy37

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-28, 00:52   Temat: Naciek głowy trzustki
Nie wiem czy to jest to samo-wodobrzusze powstające często pod koniec trwania choroby nowotworowej vs zbiornik gdzie zbiera się płyn trzustkowy na skutek operacji, tak?

Tronca, tata miał operację na trzustce, prawda?

No oby drenaż zaradził, a zabiegł przebiegł pomyślnie :)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group