1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kilka wątpliwości
Madzia70

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26407

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-04, 14:50   Temat: Kilka wątpliwości
Justyna,
Przyjmij serdeczne wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Kilka wątpliwości
Madzia70

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26407

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-11, 09:49   Temat: Kilka wątpliwości
Justyna2007,
Justyna2007 napisał/a:
Czy naprawdę uważacie, że robiłam źle, jadąc tam gdzie Mamusia prosiła? Miałam Mamusi zabrać telefon i powiedzieć, nie dzwoń, bo to bez sensu?


Nie uważamy, że robiłaś źle. Po prostu z doświadczenia pisaliśmy, że to nie przyniesie żadnego efektu w sensie medycznym. Natomiast jeśli przyniosło pozytywny efekt w sensie psychologicznym - pomogło Mamie, Tobie - to bardzo dobrze zrobiłaś :flower:

Załamanie w chorobie nowotworowej przychodzi nagle, może przyjść z godziny na godzinę.
U Was chyba przyszło. Bądź teraz z Mamą. Tyle możesz, tyle trzeba.
  Temat: Kilka wątpliwości
Madzia70

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26407

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-10, 22:29   Temat: Kilka wątpliwości
Justyna2007,
Przeprowadź się do Mamy w ten weekend, a nie w przyszłym tygodniu.

Ciśnienie niskie, ale bez dramatu (może jeszcze spadać), tętno może być (pewnie się będzie przyspieszać), glukoza w miarę, pilnujcie.

Myślę ciepło.
  Temat: Kilka wątpliwości
Madzia70

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26407

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-04, 13:42   Temat: Kilka wątpliwości
Justyna2007,
Nikt Mamie nie zrobi w tym stanie żadnego zabiegu, bo byłoby to zwyczajnie niehumanitarne. Mam jest w ciężkim stanie (nawet jeśli tego nie czuje i ma nadzieję na zdrowie) - wątroba jest zajęta przez liczne ogniska przerzutowe i coraz więcej miąższu wątroby jest wyłączone z działania - stąd żółtaczka, odbiałczenie. I jedno i drugie będzie postępować lawinowo. Operowanie chorego w tym stanie byłoby przedłużaniem umierania, nie życia.

Niestety zdarza się, że w obliczu ogromnej nadziei chorego nawet lekarz jest bezradny i nie umie powiedzieć wprost - umiera pani, nie ma leczenia. Czasem wydaje się, że te kilka dni przeżytych w nadziei jest lepsze niż te same dni bez nadziei. Natomiast porozmawiaj z tą lekarką bez obecności Mamy i zapytaj o prawdziwe rokowania. Założę się, że nie powie - "szukajcie miejsca, gdzie zoperują", tylko - "bądźcie przy Mamie, niech odejdzie spokojnie".

Justyna, ja wiem, że to trudne. Ale daj Mamie spokój z tym leczeniem. Powiedz, że jak tylko się stan poprawi, to coś zaczniecie w temacie...
  Temat: Kilka wątpliwości
Madzia70

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26407

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-06-03, 06:47   Temat: Kilka wątpliwości
Justyna2007,
To jest na pewno obrzęk limfatyczny i to zaawansowany. Odbiałczenie na pewno mamy (Protifar 3x2 miarki do posiłków od zaraz) ale przede wszystkim potrzebny jest rehabilitant, który ten obrzęk choć trochę odprowadzi. Hospicjum powinno dysponować takim specjalistą, ale gdyby terminy były odległe - bierz prywatnie, akurat tu warto Mamie pomóc szybko, bo to znacznie poprawia komfort życia.
Niestety w sytuacji "cieknącego" obrzęku często dochodzi do otwierania się ranek na nogach - warto temu zapobiec.
Gdybyś rozmawiała z rehabilitantem, to powiedz, że chodzi o drenaż limfatyczny. Nie każdy to umie.
  Temat: Kilka wątpliwości
Madzia70

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26407

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-31, 12:39   Temat: Kilka wątpliwości
Justyna2007 napisał/a:
Czy bardziej tydzień/miesiąc/ 3 miesiące ?

Choroba nowotworowa jest bardzo nieprzewidywalna, ale raczej liczyłabym w tygodniach, nie w miesiącach...
Przykro mi :uuu:
  Temat: Kilka wątpliwości
Madzia70

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26407

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-04-22, 18:48   Temat: Kilka wątpliwości
Justyna,
Wiesz...
Kiedyś jedna osoba z rodziny chorego powiedziała mi po jego odejściu: "Gdybym wiedziała, że to się tak skończy, to więcej czasu spędzalibyśmy na spacerach, a mniej w Centrum Onkologii."

_itsme_
  Temat: Kilka wątpliwości
Madzia70

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 26407

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-04-18, 10:12   Temat: Kilka wątpliwości
Tramadol to też opiat, czyli lek opioidowy ;)
Chorzy źle reagują na słowo "morfina", dlatego można zaproponować buprenorfinę lub fentanyl w formie przezskórnej, czyli w plastrach.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group