1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: O co mi chodzi??? Jak sobie poradzić w nowej rzeczywistości?
Madzia70

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12682

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-09, 20:39   Temat: O co mi chodzi??? Jak sobie poradzić w nowej rzeczywistości?
Zapewniam Cię, że podjęłaś bardzo dobrą decyzję wioząc Mamę do hospicjum. Kuzynka - no cóż, niech się wypcha :) , pewnie próbuje uspokoić swoje sumienie, że za mało Ci pomagała, albo podwyższyć sobie samoocenę ("Ja to dopiero jestem dobra córka, nigdy bym matki do hospicjum nie zawiozła, a ona?!") - trudno, to jej problem, nie Twój.

Zebro, żyjesz już parę lat na świecie, wiesz co to znaczy "dom"... Mama umarła, czy czujesz się teraz u Niej jak w domu? Pewnie nie. A w hospicjum, z Nią - pewnie bardziej... "Chcę do domu" znaczyło NA PEWNO w ustach Mamy: "Chcę być w bezpiecznym miejscu, z kochającymi ludźmi, nie w bezosobowym szpitalu, gdzie nikt mnie nie chce". I to Jej zapewniłaś - odeszła w domu, blisko swoich kochanych. Każdy chyba życzyłby sobie takich warunków przejścia na drugą stronę...

Powtarzam jeszcze raz - bardzo dobrze zrobiłaś. Pielęgnacja chorego w tak ciężkim stanie jak stan Mamy wymaga doświadczenia i w domu byłaby prawie niemożliwa. Wdałoby się zakażenie i Mama odeszłaby w daleko większych cierpieniach... a brat by nie zdążył...

A projekt... Może Główny Project Manager inny cel wyznaczył?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group