1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak plaskonablonkowy kanalu odbytu - stan po leczeniu
Majuna

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4246

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-14, 21:22   Temat: Rak plaskonablonkowy kanalu odbytu - stan po leczeniu
Missy jak zawsze jestes bardzo pomocna. Do tamtego postu dodam, ze faktycznie moja psychika siadla ju zpo 1997 roku, kiedy zachorowalam na nowotwor piersi. Caly czas mam poczucie , ze jestem w polowie kobieta a teraz kiedy nawet moj uklad rozrodczy praktycznie nie spelnia swojej roli czyli nie ma mowy o normalnym zyciu malzenskim to nie istnieje jako kobieta. Spelniam sie jako matka, gospodyni ale brak mi tej utraconej bezpowrotnie kobiecosci. Od 1997 roku chodze regularnie do psychiatry. Bylam na terapii u psychoonkologa, oraz 5 krotnie bylam hospitalizowana w OD z powodu CHAD. Mam wzloty i upadki sinusoida nastrojow.
Napewno moj stan psychiczny znacznie poglebil sie na wiesc o chorobie meza, podjelam wtedy decyzje wyjazdu zeby go odciazyc i ulzyc naszemu skapemu budzetowi, W Polsce nie bylam w stanie poradzic sobie z tym problemem.

Raz jeszcze bardzo dziekuje.
  Temat: Rak plaskonablonkowy kanalu odbytu - stan po leczeniu
Majuna

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4246

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-13, 14:56   Temat: Rak plaskonablonkowy kanalu odbytu - stan po leczeniu
W styczniu 2012 roku wykryto u mnie raka plaskonablonkowego kanalu odbytu.
Dwa lata wczesniej mialam problemy z wyproznieniem. Zadarzalo sie, ze podczas defekacji pokazywaly sie skrzepy krwi w stolcu.
Potem wszystko sie uspokoilo. W 2011 roku lekarz pierwszego kontaktu rozpoczal leczenie hemoroidow, poniewaz bolal mnie odbyt i pojawiala sie krew. Stosowalam roznego rodzaju czopki zgodnie z zaleceniem lekarza. Jednak nie bylo poprawy. Potem podawano mi zastrzyki przeciwbolowe i ze sterydami - nazwy nie pamietam - ktore pomogly na czas jakis.
W grudniu 2011 roku praktycznie stale pojawiala sie krew na bieliznie niezaleznie od wyproznien oraz bol w dole brzucha.
Trafilam do proktologa, ktory po rektoskopii wyslal mnie na pobranie wycinka z faldu, ktory odkryl podczas tego badania. W czasie pobierania wycinka nastapilo masywne krwawienie z odbytu i pochwy. Poczatkowo lekarze sadzili, ze jest dolegliwosc jest spowodowana zmiana na szyjce macicy, ale ginekolodzy stwierdzili, ze to nie ma nic wspolnego z narzadami rodnymi.

Wycinek byl badany przez dwoch niezaleznych patomorfologow lecz diagnoza byla jednoznaczna.
Nowotwor plaskonablonkowy kanalu odbytu o srednicy ok 5 cm.
Trafilam do CO Ursynow, gdzie poddano mnie leczeniu radioterapia i chemia - 27 naswietlan i w 1 i 5 tygodniu naswietlania podawana chemia we wlewie 96 godzinnym.
Leczenia zakonczylam w maju 2012 roku.

Skutki owego leczenia odczuwam do dzisiaj. Parcie na stolec, niekontrolowane wydalanie masy kalowej, problemy z pecherzem, przepuklina pochwy i praktycznie calkowite jej zrosniecie, co utrudnia nawet badanie ginekologiczne. Bol w dole brzucha, przelewania , gazy podczas ktorych wydalam kal.
Ostatnie badanie kontorolne wrzesien 2015 nie wykazalo zadnych niepokojacych zmian. Blizna po nowotworze jest prawie nie wyczuwalna. Zmiennosc wyproznien i chwilami trudnosci w calkowitym wyproznieniem bardzo mnie ostatnio niepokoja. Obecnie ciezko pracuje - calotygodniowa 8-10 godz lacznie z sobotami / zagranica/ opieka nad malym dzieckiem a wiec i dzwiganie. Lekarz nigdy nie zabronil mi pracy.

Niepokoi mnie to bardzo i nie daje spac, bo przedtem nigdy mi sie cos takiego nie zdarzalo.

Czy te wszystkie objawy moga byc nastepstwem leczenia?
Jak sobie z tym radzic?

Dziekuje
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group