1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dziedziczenie raka płuc
MalgorzataB

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5509

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-14, 15:00   Temat: Dziedziczenie raka płuc
Myślę że to jest tak - niefortunne predyspozycje genetyczne i do tego palenie, taki zestaw jest obarczony wielkim ryzykiem.
Ja też się zastanawiam nad tzw oczyszczeniem organizmu po długoletnim paleniu papierosów.
W szpitalu Chorób płuc na Płockiej w Warszawie mama spędziła dużo czasu i tam spotykaliśmy różne panie w różnym wieku. Niektóre z nich nie paliły od np 10 lat, niektóre rzuciły jak moja mama gdy dowiedziały się o chorobie, a niektóre paliły nadal.
Spotkałam tylko jedną panią z rakiem płuc, niepalącą nigdy, ale po dłuższej rozmowie okazało się że jest to przerzut z piersi.
  Temat: Dziedziczenie raka płuc
MalgorzataB

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5509

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-01-13, 22:14   Temat: Dziedziczenie raka płuc
Temat jest mi bliski, więc spróbuję podzielić się moimi spostrzeżeniami.
Wychowałam się w rodzinie palaczy. Na raka płuc zmarł dziadek ze strony mamy, na raka umarła również jego żona, mama mojej mamy.
Teraz z perspektywy czasu myślę że też był to rak płuc z przerzutami.
Od prawie roku choruje moja mama.
Wszystkie te osoby paliły papierosy, dużo, na pewno paczkę dziennie.
Co się nawdychałam za dzieciaka to moje :-(
Być może kiedyś zachoruję i statystyki ujmą mnie jako wyjątek, a tak naprawdę też byłam palaczem tyle że biernym.
Myślę że rak płuc to choroba występująca głównie u palaczy, oczywiście nie każdy palacz zachoruje. Ale już jak pytasz chorego na raka płuc czy palił/a to prawie w 100 procentach możesz być pewien że odpowiedź będzie twierdząca. Nawet tutaj na forum osoby chore i niepalące można policzyć na palcach ręki.
Na początku XX wieku ta choroba była rzadkością, zachorowalność rosła wraz ze wzrostem popularności palenia tytoniu.
Wniosek jest prosty, nie paląc mamy prawie pewność, że na raka płuc nie zachorujemy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group