1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie chłonniaka
Marcin87

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9415

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-03-30, 13:40   Temat: Podejrzenie chłonniaka
DaleCooper@

z tego co jest w wypisie można wnioskować, że węzły we wnęce wątroby zniknęły. Czyżby były spowodowane zapaleniem trzustki? można się zastanawiać. Natomiast jeśli chodzi o Twoje pytanie odnośnie trudności z pobraniem węzła do badania - jeśli jest on umiejscowiony akurat przy głowie trzustki i sięga do wnęki wątroby to można zaryzykować pobranie laparoskopowe, ale jak już pisałem wyżej, mało kto chce się za takie coś zabrać. Nie wystarczy pierwszy lepszy chirurg. Trzeba naprawdę rewelacyjnego fachowca. Dlatego nie w każdym ośrodku coś takiego robią. No chyba, że węzeł uciska narząd to wówczas mimo ryzyka operacyjnego trzeba usunąć. Można zrobić BAC tego węzła, ale to badanie podobno nie jest zbyt diagnostyczne. Pozostaje wówczas monitoring pod kontrolą usg lub TK. Trzeba obserwować wymiary. Pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie chłonniaka
Marcin87

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9415

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-02-19, 12:58   Temat: Podejrzenie chłonniaka
czekamy w takim układzie na to co powiedzą na oddziale hematologii. Daj znać. Trzymam kciuki aby wszytko było dobrze. pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie chłonniaka
Marcin87

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9415

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-02-05, 15:14   Temat: Podejrzenie chłonniaka
Dorzucę swoje trzy grosze. Odpowiem na moim przypadku. Mam węzły chłonne (pakiet) we wnęce wątroby o wymiarach 3cm na 7cm. Od głowy trzustki, przez żyłę wrotną i do dwunastnicy. Leżałem w szpitalu i zastanawiano się jak się za to zabrać. Tomograf pokazał tylko, że jest to lita struktura, ale rozpoznano w USG, że węzły. Najpierw chciano mi wyciąć laparaskopowo do badania hist pat, ale wycinanie węzłów z tamtej okolicy jest zbyt ryzykowne jak stwierdził profesor z mojego oddziału. Można zbyt wiele rzeczy uszkodzić. Dlatego zrobiono mi biopsję pod kontrolą USG. Gdy się nie da robią BAC pod kontrolą TK. Mi trzeba było wkłuć się na 4 cm, nie za wiele, podobno są węzły dość wysoko, więc nie martw się, pewnie wszystko pójdzie bez komplikacji. Tak mi się zdaje. Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group