1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zaczerwienienie wokół znamienia
Marli83

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-27, 15:17   Temat: Zaczerwienienie wokół znamienia
Może jednak ktoś w tej sprawie wypowie się ?
  Temat: Zaczerwienienie wokół znamienia
Marli83

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-27, 12:55   Temat: Zaczerwienienie
Dziękuje za poradę ale właśnie jestem zapisana do chirurga onkologa w Poznaniu ( centrum diagnostyki znamion). Termin 16 październik. Prywatnie niestety nie znaczy super szybko. Także trudno będzie o spokój do tego czasu. Bardzo proszę o poradę co to może być innego poza czerniakiem czy ktoś się z czymś takim spotkał wcześniej?
  Temat: Zaczerwienienie wokół znamienia
Marli83

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-27, 10:58   Temat: Zaczerwienienie wokół znamienia
Witam od trzech tygodni utrzymuje mi się zaczerwienie wokół niewielkiego pieprzyka i zgrubienie pod nim. Zmiana zlokalizowana jest na wewnętrznej stronie uda. Byłam już z tym u dermatologa. Pani dermatolog sprawdziła dermatoskopem zmianę i stwierdziła że pieprzyk jak pieprzyk nic się z nim nie dzieje i przepisała mi dexapolcort. Stwierdziła, że coś obiera się pod. Psikałam tym środkiem 2,3 dni ale zmiana jeszcze bardziej się zaczerwieniła i podrażniła więc przestałam. Był to środek ze sterydem i antybiotykiem. Muszę nadmienić też, że jestem w końcówce 8 miesiąca ciąży. Mieszkam w małej miejscowości i generalnie mam utrudniony dostęp do dobrych dermatologów. Zapisałam się do specjalistycznego centrum w Poznaniu ale termin dopiero w połowie października. Będę krótko po porodzie wiec też nie wiem jak to będzie czy dam radę w ogóle tan dotrzeć bo wiadomo jak to jest. A wiadomo w takich sprawach liczy się czas. Jestem podłamana. Zamiast cieszyć się i czekać na dzidziusia to martwię się tym dziadostwem. Tym bardziej, że doczytałam że w ciąży "lubią" uaktywnić się znamiona pod wpływem hormonów. Załączam zdjęcie tej zmiany. Ja wiem, że przez internet ciężko cokolwiek powiedzieć ale może chociaż ktoś się z czymś podobnym spotkał i nie był to czerniak. Aktualnie smaruje tormentiolem, czasami alantanem bo są mniej inwazyjne niż ten zapisany przez panią doktor środek, ale też nie pomagają. Bardzo proszę o jakoś informację czy tak może wyglądać czerniak czy jednak może to być jakaś inna zmiana. Bo strasznie mnie męczy ta sprawa.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group