1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Masza

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-07, 21:13   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Ilona. Spokojnie (wiem, że to się łatwo mówi i trudno robi :) )
Ta wizyta w przyszłym tygodniu to właśnie jest to o czym mówimy. Pewnie dostaniesz skierowanie na chemioterapię i wszystkiego (lub prawie wszystkiego) się dowiesz. Ja niewiele wiem na temat chemioterapii ale tu ludzie pomogą Ci :) . Trzymam kciuki
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Masza

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-05, 21:12   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
ilona007,
Onkolog prawdopodobnie zleci chemię lub może radioterapię (nie znam się na tym bo ja tego nie miałam) i na tym będzie polegało leczenie.
Cytat:
teraz dopiero zauwazylam ze nie wszystko przepisałam, ;pTNM7;
pT3N1c,,M1LVO

Nie jestem pewna co to wszystko tu oznacza - trochę za dużo tych oznaczeń. To wyjaśni absenteeism. Wygląda to na T3N1M1 czyli jest to też niestety IV stopień tylko w innej skali. Nie wiem tylko dlaczego jest N1 skoro węzły są czyste.
Cytat:
SNOMED ;M8140/3

Nie wiem o co tu chodzi. Może to są jakieś oznaczenia choroby
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Masza

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-05, 19:15   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
ilona007,

Lepiej i dokładniej opisze Ci to wszystko absenteeism, - ja tylko tak tyle co wiem.
Cytat:
AD2.1 i 3.1 Metastases carcinomatosae

To oznacza, że są tam przerzuty nowotworowe (w sieci większej i fragmencie jelita).
Cytat:
Astler-CollerD

Jest to oznaczenie stopnia zaawansowania raka wg skali Astler-Coller (od A do D). Ty masz stopień D - pewnie ze względu na te przerzuty.
Cytat:
Polypus hyperplasticus

Tu jest wszystko ok (tak mi się wydaje). Ten polip to zwykły gruczolak

Poczekaj jeszcze na opinię absenteeism, i trzymaj się.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Masza

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-28, 19:30   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
ilona007,
Nazwa markeru to CEA. Zobacz dokładnie na wypisie ze szpitala. Na wynikach krwi za bardzo sie nie znam, te podstawowe (WBC, RBC, HGB, HCT, PLT) masz ok.
Jesli chodzi o chemię lub radioterapię to być może (ze względu na wszczepy w sieci większej) będziesz miała. Musisz czekać na wyniki, tam się wszystkiego dowiesz.
Nie martw się na zapas :)
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Masza

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-27, 12:02   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
ilona007,
Marker CEA pewnie miałaś badany w szpitalu przy pobieraniu krwi. Zapytaj lekarza. Tomografia, no cóż :<: , ja też tego nie miałam przed operacją. Najważniejsze teraz będą wyniki badań histopatologicznych. Wtedy będzie wiadomo dokładnie jaki jest poziom zaawansowania i czy będziesz miała chemię. Ja czekałam na wyniki ok 3-4 tygodni.
Do normalnego jedzenia wróciłam szybko. Nie miałam żadnych powikłań po operacji.
Trzymaj się ciepło i głowa do góry :) . Najważniejsze, że usunęli guza.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Masza

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-28, 23:54   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Ilona
Spokojnie. Ja też byłam operowana, też miałam G2 i też esica. Było to półtora roku temu. Żyję, pracuję, co 3 miesiące mam kontrole. Patrząc na mnie nikt by nie powiedział, że to mnie spotkało. Wszystko u Ciebie okaże się po badaniach. Musisz mieć zrobioną tomografię i marker. Usg masz ok - to dobrze.
To normalne, że boisz się operacji, ja też byłam spanikowana. Po operacji szybko dochodzi się do siebie.
Trzymaj się :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group