1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chłoniak DLBCL
Minia78

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 52102

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-03-13, 10:35   Temat: chłoniak DLBCL
magija napisał/a:
moje ciało jest jakby opuchniete, nabrzmiałe, mam nadzieję, ze to wszystko zasługa sterydów i zacznie niebawem wracać do swoich normalnych kształtów


dziękuję Kochana...
Co do ciała....Ja na początku nie mogłam się przyzwyczaić do tej opuchlizny. Byłam przekonana, że będę chudnąć po chemii, a tu ku mojemu zdziwieniu skutek był odwrotny :shock: Dziś jak spoglądam na fotografie z okresu chemioterapii, to mam wrażenie, jakbym to nie była ja :-D
Po zakończeniu chemii wszystko zaczęło wracać do normy. Tak jak napisała Finlandia - trochę ruchu fizycznego nie zaszkodzi ;) Aczkolwiek u mnie było z nim ciężko, bo nawet minimalny wysiłek kończył się zadyszką :uuu:
A włoski jak Ci odrosną to zobaczysz - będziesz mile zaskoczona efektem:-)
pozdrawiam serdecznie
  Temat: chłoniak DLBCL
Minia78

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 52102

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-03-11, 17:28   Temat: chłoniak DLBCL
beata1 napisał/a:
U mnie włosy ruszyły tak 6 tyg po ostatniej chemii. Odrosły siwe :( więc konieczne było farbowanie (farby Biokap w aptekach) a po 6 miesiącach fryzjer (dopiero wtedy włosy były w miarę zdrowe). Stosowałam ampułki Vichy Dercos, maseczkę henna treatment wax, tabletki Inneov. Teram mam włosy grubsze, gęstsze i bardziej kręcone niż kiedykolwiek ;)

Moje włosy odrastały w kolorze mysim:-) Trzykrotnie zgoliłam je maszynką w odstępach 2-3 tygodniowych i zaczęły odrastać ciemniejsze i ...delikatnie kręcone, powiedziałym nawet, że są niesforne :roll:
Nie stosowałam żadnych odżywek, masek, witamin. Wydaje mi się, iż to raczej nie jest konieczne. Moje włosy stały się gęściejsze, mocniejsze, nie łamią się, nie wypadają...Ale potrzeba czasu i cierpliwości.... Efekty będą zaskakujące ;)
Początkowo farbowałam henną, a ostatnio użyłam szamponu koloryzującego i jest ok.
Także życzę wytrwałości, cierpliwości, ale przede wszystkim zdrówka :flower:
  Temat: chłoniak DLBCL
Minia78

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 52102

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-12-30, 16:19   Temat: Re: wysoka leukocytoza po chemioterapii
magija napisał/a:
jak uchronić się przed spadkiem leukocytów? Czy sa jakieś preparaty bardziej dostępne które pomogą mi uniknąć leukocytozy? Będę wdzięczna za opinie.






witaj:-))

ja jestem już po chemioterapii i radioterapii...po Mabtherze miałam to samo...podano mi zastrzyk neulastę, ale szczerze mówiąc, to jak się po nim czułam, to już nigdy więcej nie chciałabym tego zażyć!!!! bóle kości, stawów, mięśni, osłabienie, ale najgrosze były dwa dni, w których walczyłam z masakrycznym bólem głowy...zrobiono mi TK głowy i podawano leki przeciwbólowe...
Przy spadku leukocytów mój lekarz zalecił mi branie witaminy B6 3x2 oraz kwasu fiolowego..I to działało... Prawda jest też taka, że organizm najbardziej regenerował się u mnie w 3 tygodniu po chemii....pierwsze dwa nie były najlepsze..
Także skonsultuj to ze swoim lekarzem...może witaminy i kwas pomogą..
powodzenia
Monia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group