1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: GUZ KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO - TRZONU KRĘGU TH-11
Monika11

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8896

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-01-22, 20:35   Temat: GUZ KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO - TRZONU KRĘGU TH-11
A dużą masz przy tym stabilizację kręgosłupa ? Ja praktycznie stabilizacją mam objęte sześć kręgów, w tym jest ten wymieniony th-11. Sporo tytanu mi zainstalowali:) Moja chemia była bardzo toksyczna, w zasadzie tylko jeden ośrodek w Warszawie na całą Polskę mi w ogóle coś zaproponował. Wszystko przez to, że pierwotnym nowotworem był ultra rzadki nowotwór trzustki-PANCREATOBLASTOMA. Na świcie jest około 100 dzieci i 20 dorosłych z tym rozpoznaniem. W Polsce chyba jestem jedna. Po tej chemii miałam wiele radioterapii, zresztą teraz też czekam na kolejną, bo mam wznowę w płucu. Jaki miałaś w PET poziom SUV tej zmiany w kręgosłupie. To ważne, bo stanowi o aktywności metabolicznej guza. Co do leków przeciwbólowych, rozkurczowych czy na uszkodzone nerwy obwodowe to przerobiłam chyba wszystko, z różnym efektem. Mimo wszystko cieszę się, że się jeszcze jakoś kulam, z tą moją jedną kulą;) Pozdrawiam serdecznie. Monika
  Temat: GUZ KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO - TRZONU KRĘGU TH-11
Monika11

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8896

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-01-20, 18:51   Temat: GUZ KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO - TRZONU KRĘGU TH-11
Witam i jednocześnie dziękuję za odzew na mój post. Myślałam, że już nikt się nie zainteresuje. :-(
Grazio napisz proszę ile czasu już jesteś po operacji i czy Twój guz był duży i uciskał na rdzeń kręgowy. To jest istotne w odniesieniu do rokowań pooperacyjnych dotyczących niedomagań neurologicznych np. niestabilności chodu, parestezji silnych lub słabszych, przykurczy mięśni, przeczulicy okolic przykręgosłupowych itp. Mój guz mocno uciskał na rdzeń i kilka dni przed operacją prawie całkowicie straciłam czucie w nogach. Po operacji długo czułam gorzej obie nogi, szczególnie obszar tzw. skarpetki, potem spotęgowało się to po toksycznej chemioterapii, która spowodowała dodatkowo uszkodzenie nerwów obwodowych. Obecnie, po3 latach po operacji wciąż słabo czuję nogi, często odczuwam silne pieczenie, mrowienie, palenie ( tzw. parestezje ). Po nierównych powierzchniach jak np. nasze ulice muszę chodzić z kulą, bo niestety zdarza się, że wtedy nie trzymam poziomu, mam niepewny chód i się chwieję. Na powierzchni płaskiej radzę sobie bez kul.
Grazio jestem ciekawa jakie masz dolegliwości bólowe i jakie leki bierzesz? Napisz proszę także gdzie miałaś operację. Może w Piekarach Śląskich ?
Pozdrawiam serdecznie i czekam na wiadomość. :)
  Temat: GUZ KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO - TRZONU KRĘGU TH-11
Monika11

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8896

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-01-18, 18:19   Temat: GUZ KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO - TRZONU KRĘGU TH-11
Witam,
Jestem po operacji guza kręgosłupa piersiowego, umiejscowionego w trzonie kręgu Th-11. Przeszłam bardzo poważną operację kręgosłupa, polegającą na odbarczeniu rdzenia kręgowego przez usunięcie mas guza, wymianie kręgu i dużej stabilizacji kręgosłupa. Zarówno proteza wymienionego kręgu jak i cała stabilizacja wykonane są z tytanu. Pierwsze kilka miesięcy po operacji leżałam, byłam przewracana z boku na bok, by uniknąć odleżyn. Potem w zasadzie na nowo uczyłam się chodzić, na początku z balkonikem, potem z dwoma kulami, a teraz poruszam się już z jedną kulą. Od operacji minęły już ponad 3 lata. Cieszę się, że chodzę, ale nie wykonuję wielu czynności, które mogłam wykonywać przed operacją, np. nie tańczę, nie biegam, itp. Rehabilitacja to tylko ćwiczenia izometryczne. Szukam osób po podobnej operacji, by móc wymienić swoje doświadczenia pooperacyjne, podzielić się tym jak żyją po operacji, jak funkcjonują w codziennym życiu. Pozdrawiam wszystkich i czekam na kontakt.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group