1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
Monika2012

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-09, 07:48   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
::rose::
wyrazy współczucia, jest mi bardzo przykro, ta choroba jest straszna..., mocno przytulam :cry:
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
Monika2012

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-04, 08:52   Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
Witaj,
o Mamie pisałam w osobnym wątku - w sierpniu ub.r. stwierdzono guza w trzustce i leczenie polegało jedynie na zażywaniu kreonu i stosowaniu diety trzustkowej. Oprócz 3 biopsji nie była leczona, aż do czasu wystąpienia żółtaczki w styczniu tego roku. Co do biopsji, są dwie szkoły - trudno mi oceniać decyzje lekarzy, bo to oni są specjalistami. Od sierpnia przeczytałam o trzustce tyle, że mogłabym zrobić z tego specjalizację. Mama od razu powiedziała, że nie zgodzi się na operację ani chemię - ale tego nikt i tak nie zaproponował.
Twoja Mama jest młoda i ma szanse - czekajcie na wynik biopsji (oby był prawdziwy), bo od niego zależy dalsze postępowanie. Pozdrawiam :)
  Temat: Guz trzona trzustki, meta na wątrobie a zachowanie szpitala
Monika2012

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 27058

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-28, 09:08   Temat: guz trzustki
Witaj,
nie piszesz w jakim wieku jest Twoja Mama. Z wyniku TK,można wnioskować że mogą być przerzuty. W takim wypadku, a także wtedy gdy jest podejrzenie naciekania na sąsiednie narządy lub ważne naczynia, oraz ze wzgl. na wiek - lekarze uznają taką zmianę za nieresekcyjną. Żeby wdrożyć ew. chemię musi być zdiagnozowany rak i koło się zamyka. Mam to już za sobą z moją Mamą, która miała 3 biopsje - wszystkie fałszywie ujemne.
Co do stosowania diety w szpitalu, niestety trzeba tego samemu pilnować - sama byłam świadkiem, jak za każdym posiłkiem trzeba było powtarzać, ze posiłki mają być bezmleczne.
Bardzo współczuję Ci z powodu choroby Mamy i życzę wytrwałości. :?ale?:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group