1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
Nika2

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11119

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-22, 11:17   Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
anna53 napisał/a:
taki klocek do podkładania pod tą rękę operowaną,

bmsjsw, nie kupuj daj mi adres na pw i prześlę mam taki i leży w szafie.

bmsjsw napisał/a:
Operacja była wczoraj rano. Mastektomia lewej piersi i usunięcie węzłów chłonnych - były już "zajęte" i nie trzeba było wykonywać dodatkowej biopsji. Pacjentka czuje się dobrze pod względem fizycznym, ręka działa normalnie - co w ocenie chirurga potwierdza poprawność techniki zabiegu.

Bardzo się cieszę że już po wszystkim.

[ Dodano: 2013-11-22, 13:40 ]
tzn po zabiegu , bo walka jeszcze przed wami długa :tull:
  Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
Nika2

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11119

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-21, 12:12   Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
bmsjsw,
Napisz coś, czy żona jest już po operacji ?
Pozdrawiam :)
  Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
Nika2

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11119

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-18, 12:15   Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
bmsjsw,
bmsjsw napisał/a:
Szczęśliwie, żona została przyjęta na oddział w poznańskim CO dzisiaj rano. Czekamy na operację...

Trzymam kciuki za żonę i Ciebie :okok"
  Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
Nika2

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11119

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-13, 18:42   Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
anna53,
Cytat:
Nika pisze, żeby nie spieszyć się z operacją, ale działać trzeba już teraz a nie czekać do końca rok

Napisałam tak tylko dlatego, że powinni się skonsultować z jeszcze innym Lekarzem onkologiem który potwierdzi że chemia przed operacją nie jest potrzebna.
Czasami tydzień nas nie zbawi a uratuje życie ,dlatego moja sugestia w sprawie konsultacji co do leczenia i operacji.
Jeśli guz jest duży i są przeżuty do węzłów chłonnych z reguły najpierw jest chemia,
(aby zmniejszyć guz) potem operacja i znowu chemia i jeszcze jak trzeba lampy a potem hormonoterapia jeśli potrzebna ,ale to powinien stwierdzić Lekarz onkolog.
Czasami jednak lepiej skonsultować to z innym lekarzem onkologiem czy ma takie samo zdanie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki .
  Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
Nika2

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11119

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-13, 15:00   Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
bmsjsw,
bmsjsw napisał/a:
Tymczasem szukamy miejsca gdzie można operację przeprowadzić jeszcze w tym miesiącu.

Proszę nie spieszcie się tak z tą operacją skonsultujcie się jeszcze z innym onkologiem lub chirurgiem onkologiem czy nie lepiej najpierw chemia? potem operacja.
bmsjsw napisał/a:
w piersi lewej widoczna jest spikularna masa patologiczna o cechach zmiany złośliwej (krzywa wzmocnienia typu II) o max wym poprzecznych 3x2,6 cm. W jej otoczeniu w obrębie KGZ niejednorodne, segmentalne wzmocnienie kontrastowe nie związane z masą patologiczną, mogące odpowiadać rozległej komponencie wewnątrzprzewodowej. Ku tyłowi od stożka gruczołowego, przyklatkowo widoczne pasmo tkankowe wzmacniające się popodaniu środka kontr, będące w łączności z omięsną mięśnia piersiowego większego, która również ulega wzmocnieniu kontrastowemu - naciek na omięsną?

To naprawdę jest do dyskusji ( guz jest nie mały) to tylko moje sugestie ,co do leczenia musi podjąć lekarz onkolog.
Wiem że chyba za bardzo to wam nic nie powie, ale poczytajcie.
http://onkologia.zaleceni..._Rak_piersi.pdf
To jest w nas na naszym forum w Biblioteka pojęć Diagnostyka i leczenie Nowotworów
I porównajcie to ze swoimi wynikami z biopsji .
Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
Nika2

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11119

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-13, 11:04   Temat: Rak piersi przewodowy z komponentem in situ
bmsjsw,
Tak jak już Tobie pisałam spróbujcie na Szamarzewskiego ,chodzi też o konsultacje co do leczenia ,czy najpierw chemia i potem operacja , czy operacja bez chemii.
Jest jeszcze onkologia w HCP Poznań jest dopiero od 4 lat ale ogólnie ok.
http://centrum-medyczne-hcp.pl/
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group