1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi miejscowo-regionalny
Ola

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6517

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-01, 15:43   Temat: Rak piersi miejscowo-regionalny
Mama jest już po pierwszym wlewie chemii. Ma otrzymać sześć, według schematu AT - Doksorubicyna i Docetaxel.
Potem radioterapia i hormonoterapia przez 5 lat lub dłużej.

Wlew był przedwczoraj, na razie brak pochemijnych sensacji. Oby tak dalej.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-08-01, 19:30 ]
:uhm!:
  Temat: Rak piersi miejscowo-regionalny
Ola

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6517

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-07-18, 11:39   Temat: Rak piersi miejscowo-regionalny
urania napisał/a:
[...]



Wysyłałam prośbę o interpretację przypadku do lekarza - eksperta na forum Amazonek.
Pani doktor również uważa, że wielkość guza wynikająca z opisu plasuje go w kategorii T2.

Pisząc,ze nie ma sensu drążyć tematu chodziło mi o to,ze wiem, iż najważniejsze teraz to skupić się na dalszej walce i prawidłowym leczeniu. Guz T2 i T3, to przy N2a i tak zaawansowanie IIIa.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-07-18, 13:20 ]
Nie ma potrzeby cytowania w całości posta bezpośrednio poprzedzającego wypowiedź (poprawiłem).

  Temat: Rak piersi miejscowo-regionalny
Ola

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6517

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-07-16, 15:54   Temat: Rak piersi miejscowo-regionalny
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Wiem,ze nie ma sensu drążyć tematu wielkości tego guza,ale jakoś nie daje mi to spokoju, bo chciałabym jak najniższych wartości TNM..
Guz o wymiarach 3x2x2,5cm (opis makroskopowy) jest wynikiem badania histopatologicznego właśnie, wcześniej oceniany był na mniejszy.
Dlatego dziwi mnie to T3.
No ale jak by nie było, to i tak zaawansowanie III :-( :-(

Witam i ja.
To już moje drugie powitanie na tym forum.
6 lat temu szukałam tu pomocy w sprawie Taty.
Teraz czas na Mamę :-(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-07-16, 16:06 ]
Wobec tego scalam posty do poprzedniego konta, zgodnie z wymogami Regulaminu (cz. II, pkt 19).

  Temat: Rak piersi miejscowo-regionalny
Ola

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6517

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-07-16, 13:02   Temat: Rak piersi miejscowo-regionalny
Rozpoznanie: rak przewodowy naciekający GII piersi prawej. C50.9M-8500/3
pT3N2a
Wg Elstona-Elisa: tworzenie cewek 2 pkt., polimorfizm jądrowy 2 pkt., aktywność podziałowa 2 pkt.
rozproszone naciekanie tkanki tłuszczowej. Zatory w naczyniach chłonnych. Zwłóknienie zrębu.
Komponent śródprzewodowy DCIS GII stanowi 5% utkania.
Margines głęboki 0,2 cm. Pozostały gruczoł z łagodnymi zmianami włóknisto torbielowatymi i zanikiem tłuszczowym. Receptory estrogenowe dodatnie w 100% komórek, nasilenie reakcji 3+. Receptory progesteronowe dodatnie w 30% komórek, nasilenie reakcji 3+.
Status receptora HER-2 ujemny, brak reakcji.
E-cadheryna dodatnia.
Ki67 40%.
Zwłóknienie zrębu brodawki sutkowej.
Przebadano 12 węzłów chłonnych dołu pachowego. W 4 węzłach znaleziono przerzuty raka, największy 1x0,5 cm (4/12).
Naciekanie torebek węzłów i okolicznej tkanki tłuszczowej.
Pozostałe węzły z niespecyficznym odczynem zapalnym.

OPIS MAKROSKOPOWY:
Do badania otrzymano pierś prawa 15x12x6 cm z zawartością dołu pachowego 13x8x4 cm. W obrębie kwadrantu górnego zewnętrznego obecny guz 3x2x2,5cm, marginesy tkanek zdrowych : tylny (od powięzi) ok. 0,4cm, górny 5,5 cm, dolny 6 cm, przyśrodkowy ok. 11 cm.

1. Bardzo proszę o interpretację wyniku badania patomorfologicznego po mastektomii radykalnej, sugestie co do dalszego leczenia oraz jeśli to możliwe o rokowanie.

2. Będę również wdzięczna za rozwianie wątpliwości co do zakwalifikowania guza jako T3N2a
Czy jeśli miał on w największym wymiarze wielkość 3,5 cm, to nie powinien zostać uznany jako T2, zgodnie z poniższymi wytycznymi TNM?

T2 - guz o wymiarze powyżej 2 cm i poniżej 5 cm;
T3 - guz o wymiarze powyżej 5 cm.

Podobnie w przypadku węzłów, skąd ocena N2 skoro:


Nx - nie można ocenić okolicznych węzłów chłonnych
N0 - nie stwierdza się przerzutów nowotworowych do węzłów chłonnych (przy wycięciu co najmniej 10 węzłów chłonnych
N1 - obecne przerzuty nowotworowe do węzłów chłonnych po stronie guza; węzły ruchome
N1a - mikroprzerzuty poniżej 0,2 cm
N1b - makroprzerzuty powyżej 0,2 cm
N1bi - makroprzerzuty w 1 - 3 węzłach
N1bii - makroprzerzuty w 4 i więcej węzłach
N1biii - naciekanie torebki węzła
N1biv - makroprzerzuty o wielkości powyżej 2 cm

N2 - obecne przerzuty nowotworowe do węzłów chłonnych po stronie guza; węzły nieruchome w stosunku do siebie lub/i otoczenia

N3 - obecne przerzuty do węzłów piersiowych wewnętrznych po stronie guza

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group