1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20833

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-29, 22:19   Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
Nie traktuj tego jako osobistego przytyku. Nie to miałam na myśli i nie jest to w ogóle kwestią kluczową. Chodziło mi raczej tylko o to, żeby nie sugerować Kubie, że popełnił błąd. Jest już po zabiegu i trzeba leczyć się i kontrolować dalej. Każdy z nas leczy się w Polsce, więc znamy polskie standardy. Nie oceniajmy surowo decyzji jaką podjęto podczas leczenia w Holandii. Chciałam też tylko zauważyć, co wyraźnie napisałam, że niezależnie od kraju ukończenie studiów medycznych o czymś świadczy. Wszędzie są lepsi i gorsi specjaliści, ale nie uogólniałabym za bardzo.
Moim zdaniem ważniejsze jest raczej upewnić się jak wygląda standardowe leczenie w danym kraju i wtedy dopiero stwierdzić czy konkretny lekarz po prostu postępował zgodnie z przewidzianymi wytycznymi czy możliwe, że faktycznie popełnił błąd.
  Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20833

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-29, 20:59   Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
myślę, że nie możesz teraz myśleć o tym czy dobrze zrobiłeś, czy źle. Rady wszystkich opierają się na standardowych procedurach w Polsce. Może w Holandii podchodzi się do tego inaczej. Nie nam oceniam czy słusznie. Stwierdzenie, że mają niedouczonych lekarzy też uważam za trochę niesprawiedliwe. W końcu niezależnie od kraju studia medyczne są trudne i nie da się ich ukończyć lekceważąc swoje zadania.
To samo dotyczy badań, które masz zlecone. Może mają inne procedury. Nie zaszkodzi wypytać lekarza o to, jak ustosunkowuje się do metod w Polsce, ale chyba nie ma powodu by podważać ich sposoby.
Trzymam kciuki, żeby badania wyszły dobrze i żeby szczęśliwie się złożyło, że wycięcie wartownika nie było konieczne. A ty możesz się cieszyć posiadaniem wszystkich węzłów :) Pozdrawiam
  Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20833

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-27, 16:44   Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
Przeszczep skóry nie jest niczym niezwykłym podczas takiej operacji. W niektórych miejscach nie ma wystarczająco dużo skóry by odpowiedno ją naciągnąć, szczególnie gdy osoba jest młoda i szczupła. Sama też miałam mieć przeszczepioną skórę na kostkę, gdy po raz kolejny w tym samym miejscu poszerzano mi marginesy. Prosiłam lekarza, że jeśli się da, to żeby postarał się naciągnąć skórę i tak też zrobił. Jednak skóra była tak naciągnięta, że po zdjęciu szwów rana mi się rozeszła. Ostatecznie blizna i tak jest paskudna. Nie wiem jak wygląda taki niewielki przeszczep skóry, ale mogę i powiedzieć, że nie ma to znaczenia. Dopiero zacząłeś zmagać się z chorobą i doskonale rozumiem jak się teraz czujesz. Wiedz jednak, ze najważniejsze jest zdrowie. Ja już nawet nie narzekam za bardzo na wszystkie moje blizny. A mam ich sporo. Stały się częścią mnie i dowodem, że dzielnie walczę z chorobą.
Głowa do góry. Blizny dodają mężczyźnie męskości. Będziesz mógł mówić, że walczyłeś z tygrysem ;)
  Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20833

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-07, 12:45   Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
Kubo, przykro mi, ale z tego co widzę konieczne będzie jednak oznaczenie i wycięcie węzła wartowniczego.

Ja miałam taki zabieg na nodze. W szpitalu leży się ok 3-4 dni najdłużej. Jednak początkowo trochę tę rękę trzeba oszczędzać. Wycięcie jednego węzła nie jest zabiegiem tak radykalnym jak wycięcie wszystkich węzłó, ale mimo wszystko może pojawić się obzęk limfatyczny, dlatego trzeba będzie na tę rękę uważać. Powrót do pracy w dużym stopniu zależy zarówno od tego jak będziesz się czuł (bo to sprawa indywidualna) jak i od tego, co to za praca -to znaczy jak bardzo obciąża rękę.

Jednak głowa do góry. Obrzęki po wycięciu węzła nie często się spotyka i dosyć szybko wraca się do zdrowia, więc myśl pozytywnie.

Nie chcę też odnosić się do tego, gdzie powinieneś się leczyć, bo nie orientuję się w tych kwestiach ubezpieczeniowych.
Ale moim zdaniem powinieneś rozważyć zarejestrowanie sie u onkologa w Holandii. Znajomość lekarza to nie wszystko. W Polsce lekarze powtarzają, że wiele nowych metod i leków jest już na zachodzie a w Polsce dopiero na nie czekamy. Skoro masz możliwość leczenia się w Holandii to może warto z tego skorzystać. Tam szybciej może pojawić się coś, co będzie skutecznie walczyło z czerniakiem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group